Kurzemes Vārds

03:25 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Replika

Vajadzīgs gāzes analizators
Kirils Bobrovs

Pēdējā "Sarakstē ar lasītājiem" bija runa par drošu kandžas tecināšanas pazīmi - specifisko smaku Ventspils ielā 55 un izteikts minējums, no kurienes šīs gāzes varētu nokļūt pie kaimiņiem. Bija runa arī par Pašvaldības policijas atrakstīšanos, un vienā tādā vēstulē iesnieguma sniedzējai ieteica aiziet uz Reģionālo vides pārvaldi. Mūsu publikācija policijai ļoti nepatika. Tik tiešām: ko gan žurnālists var zināt par ļergas brūvētājiem! Un kā gan raksta autors uzdrošinājās apgalvot, ka policists nemaz nav bijis norādītajā dzīvoklī un neko nopietni tur nav pārbaudījis! Kaut gan, pirmkārt, korespondents nevis apgalvoja, bet gan izteica domu, ka izriet attiecīgi secinājumi, otrkārt, ja vēlamies būt principiāli, tad būsim tādi līdz galam: ja policists paziņo, ka žurnālistam nav taisnības, tad viņam tas ir kaut kā jāpamato, jānosauc fakti. Liecinieku taču nav. Tos varētu aizstāt ar visparastāko uzticēšanos, taču arī tās diemžēl nav. Jebkura ļergas brūvētāja paziņojums, ka viņš ar tādām lietām nenodarbojas, nevienu nespēj pārsteigt. Taču tas nav uzskatāms par faktu. Un, ja mēs gribam nonākt līdz patiesībai, tad ar vārdiem vien būs par maz.

Un vēl par dažiem faktiem. Dažreiz dzīvē gadās tā, ka žurnālists gribot negribot kļūst par dažādu notikumu līdzdalībnieku vai liecinieku. Ne vienmēr tas būtu jāafišē, jo pretējā gadījumā var vēl pasacīt, ka viņš izmanto savu dienesta stāvokli. Taču šo rindu autors ne vienreiz vien bijis dzīvoklī pie Goreckas kundzes, kas cieš no kandžas nepārtrauktās tecināšanas, un apliecina viņas iesnieguma patiesumu. Bet, ja žurnālists ko redzējis, tad diezgan grūti piespiest viņu to noklusēt.

Pēc šīs publikācijas minētā iesnieguma rakstītāja vēlreiz vērsās policijā. Tagad viņai pavisam labestīgi ieteica meklēt palīdzību "Latvijas gāzē". Tur, tāpat kā Reģionālajā vides pārvaldē, esot labākie gāzes analizatori - mēraparāti, kas spēj uztvert jebkuras smakas. Tādēļ lai kandžas pretinieki nemaz nepaļaujas uz saviem nepieredzējušajiem deguniem. Taču jaunie ostīšanas pakalpojumi var izrādīties dārgi.