Kurzemes Vārds

05:16 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Čarterreisi spodrina pilsētas tēlu
EVITA VALTERE,
tūrisma speciāliste

Sākot ar maija beigām, iespējams, līdz pat rudenim trīs reizes mēnesī - ik pēc desmit dienām - no Liepājas lidostas organizēs čarterreisus uz Antalju - Turcijas kūrortpilsētu. Tas ir patiešām vērienīgs projekts, kāds mūspusē vēl nav bijis. Es esmu strādājusi vairākās tūrisma firmās Latvijā, kā arī ar to sadarbības partneriem ārvalstīs un zinu, ka šādi reisi ir prestiži un ieguvums no tiem ir gan pilsētai, gan arī tās iedzīvotājiem un reģionam kopumā. Man gan jāatzīst, ka daudz lielāks labums pilsētai būtu, ja šie čarterreisi apkalpotu ne tikai tūristus, kas dodas prom no Liepājas, bet gan strādātu arī ar tā saucamo ienākošo tūrismu. Proti, ka arī no Turcijas tūristi brauktu atpūsties pie mums. Tādā gadījumā ieguvums būtu patiešām liels, jo atbraucēji šeit tērētu savu naudu: apmestos viesnīcās, izmantotu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu pakalpojumus, transportu, dotos ekskursijās arī ārpus pilsētas un tamlīdzīgi. Šobrīd, manuprāt, mūsu pilsētai lielākais ieguvums no plānotajiem čarterreisienm būs tas, ka ar mums rēķināsies, ka varam tādus nodrošināt. Tas ir svarīgi pilsētas tēlam.

Lielāks ieguvums būs cilvēkiem, kas vēlēsies doties atpūsties uz Antalju. Kā zināms, tā ir iecienīta kūrortpilsēta, uz to atpūsties dodas cilvēki no daudzām pasaules valstīm. Arī no Latvijas un Liepājas. Un tas, ka turpmāk uz turieni varēs aizlidot no Liepājas, ir papildu ērtības šiem cilvēkiem, jo viņiem nebūs jādodas uz Rīgu. Šeit viņi iekāps lidmašīnā, un pēc desmit dienām viņus tepat nogādās atpakaļ. Šādi rūpēties par tūristiem tūrisma biznesā ir ļoti svarīgi.

Un vēl, manuprāt, šie čarterreisi varētu būt izdevīgi mūspuses uzņēmējiem. Pavisam nesen Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga kopā ar Latvijas uzņēmējiem apmeklēja Turciju un noslēdza vairākus sadarbības līgumus. Es pieļauju, ka arī mūspuses uzņēmējiem varētu būt intereses Turcijā.