Kurzemes Vārds

03:16 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Fotolietu muzejs atkal ir gaismā celts

Pēteris Jaunzems

Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" (K.Ukstiņa ielā 7/9) atklāja Tautas fotostudijas dalībnieka Jāņa Lādīša fotolietu muzeju. Ēkas otrajā stāvā entuziasta savāktās kolekcijas ekspozīcijai ierādītas divas saulaini gaišas istabas. Tādējādi ir noiets garš un ērkšķains ceļš no Raiņa ielas puspagrabiņa līdz atzīšanai. Jānis Lādītis ir panācis savu, un ar to mēs viņu apsveicam.

Jo ne jau sevis dēļ viņš gāja gadiem ilgi un lodāja pa pažobelēm un bēniņiem. Tas viss tika darīts liepājnieku un mīļās fotogrāfijas vārdā, lai saglabātu un parādītu citām paaudzēm, kas dzīvos datoru ērā, tās apbrīnojamās vērtības, ko radīja aizvadīto gadsimtu gaismas ierakstu meistari. Muzeja atklāšanas svinībās kolekcijas saimnieks izskatījās varen pacilāts. Viņš teica, ka ilgi klīdis pa dažādām iestādēm, meklēdams fotolietām mājvietu, un tikai bijusī Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Rozenberga studijas vadītāja Huberta Stankeviča septiņdesmitgades svinībās viņu sapratusi un ierādījusi to. Sirmais fotogrāfijas veterāns teica paldies muzeja nodaļas darbiniecēm Sandrai, Dainai un Ingrīdai, kas viņam palīdzējušas notraukt putekļus no senlietām, kā arī izvietot un sakārtot kolekciju apskatei.

Starp viesiem varēja redzēt ne tikai pilsētas galvu Uldi Sesku, bet arī Latvijas Fotogrāfijas muzeja pamatbalstus – direktoru Vilni Auziņu un viņa palīgu Pēteri Korsaku. Rīdzinieki teica, ka priecājoties par sava konkurenta panākumiem, un apgalvoja, ka savulaik esot pierunājuši viņu neatdot kolekciju projām uz metropoli, bet paturēt to Liepājā.