Kurzemes Vārds

04:10 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Rīt Kristus augšāmcelšanās svētki

Kristus augšāmcēlies!

Mūsu pareizticīgo baznīcas svētki fascinē ne tikai ticīgos. Šādās reizēs jebkurš var ieraudzīt vairāk un tālāk. Vienīgi jācenšas un jāvēlas. Un daudziem var rasties interese par ticību. Ja sākam domāt, kas nodarbina šajos juku laikos daudzus prātus, arī tas jau ir labi, arī tas jau ir solis uz priekšu.

Uz īpašām pārdomām vienmēr vedina arī Lieldienas. Lai tiešāk izjustu pareizticīgo tradīcijas, iedziļinātos ticības būtībā, jādodas uz dievnamu. Dažam kaut kādā veidā palīdz garīgā literatūra, dažam – vecākās paaudzes ticīgs cilvēks ģimenē. Taču šoreiz gribas pateikt ko citu: katram un jebkuram nepieciešams garīgums tā visplašākajā izpratnē. Jālūkojas uz gaismu, jātiecas uz labestību, jāatmodina un jānovērtē sava miegainā sirdsapziņa. Bet pēc tam droši vien varētu gaidīt grēka izpratnes atskārsmi un tieksmi uz grēku nožēlošanu. Tas viss būs pēc tam. Bet iesākumā lai būtu vismaz interese! Labi, ka šādu interesi vienmēr veicina arī mūsu Krievu kopiena.

Svētā Aleksandra Ņevska baznīcas garīdznieks Sergijs Bučkovskis vienas savas poētiskās grāmatas priekšvārdā, kas būtībā līdzinās sprediķim, rakstīja: "Cilvēkam grūti lūkoties saules staru gaismā, ja viņa acis radušas pie tumsas. Arī garīgajā dzīvē mēdz būt tāpat. Ja pats cilvēks nav garīgs, viss garīgais un svētais viņam svešs: viņš ir grēka un tumsas, nevis gaismas dēls." Un tālāk: "Cilvēks slavē Dievu ne tikai ar vārdiem, bet arī ar jūtām, ar domām, ar darbiem." Vārdu sakot, mums ir vēl viens iemesls palūkoties uz pašu galveno – uz visiem saviem darbiem. Miera caurstrāvoti, rītdienas augšāmcelšanās gaidās.

Priecīgus svētkus!