Kurzemes Vārds

05:15 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Topošie amatnieki dzied, dejo un rāda meistarstiķus

Daina Meistere

Kurzemes novada "Amatnieku svētku" dalībnieki, topošie aroda meistari no divpadsmit profesionālās izglītības mācību iestādēm, to vidū arī mūsu pilsētas puiši un meitenes no RTU Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas, Jūrniecības koledžas, Medicīnas koledžas, 48. un 31.arodvidusskolas pulcējās laukumiņā pie Latviešu biedrības nama. Tur notika svētku atklāšana. Jauniešus vēju pilsētā sveica domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

Šāda kopāsanākšana notiek jau ceturto reizi, trešo reizi par notikuma vietu ir izvēlēta mūsu pilsēta. Svētkus rīko Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības centrs, pasākumu norisi koordinē Liepājas 31. arodvidusskola. Mērķis ir pulcēt vienkopus nākamos amatniekus, lai viņi var parādīt gan savu aroda prasmi, gan citas mākas. Pēc himnas "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" nodziedāšanas sākās koru dziesmu kari. Vēlāk jaunie amatnieki svētku apmeklētājiem un viesiem laukumā pie 1.rokkafejnīcas rādīja savus meistarstiķus, piedāvāja nobaudīt dažādus pagatavotos ēdienus un vērot amatnieku līnijdejas. Noslēgumā Latviešu biedrības namā varēja vērot dejotāju uzstāšanos. Šogad tie sasaucās ar gatavošanos 9. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, un ar labākajiem kolektīviem varēs tikties 1.jūlijā Rīgā, Doma laukumā.