Kurzemes Vārds

03:19 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Izvazā no dzīvokļa izlikta cilvēka mantas

Viktors Ulberts

Ceturtdien no dzīvokļa izlikts Katrīnas ielas 7. nama 2. dzīvokļa iemītnieks. Šī cilvēka dzīvesveids ilgu laiku traucējis kaimiņus, tāpēc viņi par šādu situācijas atrisinājumu ir tikai gandarīti. Tomēr problēmas rada šī cilvēka mantas, kas vienkārši novietotas pie mājas sienas, un katrs garāmgājējs, ja vien ierauga sev ko noderīgu, to pievāc.

Leonīds Kapellers, kurš denacionalizācijas gaitā kļuvis par piecu dzīvokļu īpašnieku no septiņiem ēkā esošajiem dzīvokļiem, stāsta, ka ar 2. dzīvokļa īrnieku, ko apkārtējie ļaudis bija iesaukuši par Čombu, esot karojis jau vairākus gadus. Šis cilvēks pēc cietumsoda izciešanas 80.gadu beigās algotu darbu nekad neesot strādājis. Taču vienmēr atradis veidu, kā apreibināties. Pie viņa bieži nākuši apšaubāmas reputācijas ciemiņi, kas līduši iekšā pat pa logu. Īres maksu viņš nav maksājis kopš pērnā gada oktobra, parādu dēļ atslēgta arī elektrība, tāpēc viņa dzīvokli varēja uzskatīt par tā saucamo bomžu midzeni.

"Esmu ar viņu cilvēcīgi runājis. Viņš arī vienmēr solīja, ka labprātīgi atbrīvos dzīvokli. Piedāvāju arī apmaksāt kravas automašīnu, lai aizgādātu mantas, kurš viņš norādīs. Vienmēr tika solīts: "Jā, jā!", bet tālāk nekāda rīcība nesekoja," skaidroja L.Kapellers. Tāpēc, kad mērs bijis pilns, pieņemts lēmums aicināt tiesu izpildītāju un izlikt viņu no dzīvokļa ar varu. L.Kapellers arī apgalvo, ka Valērijs, tā sauc nu jau bijušo 2. dzīvokļa iemītnieku, nekad šajā vietā neesot bijis pierakstīts un savu dzīvesvietu esot deklarējis kādā Ezera ielas namā, kur dzīvo viņa māsa. Tāpēc būtu aplami uzskatīt, ka viņš vienkārši izmests uz ielas.

Tiesu izpildītāja Sandra Jaunsleine "Kurzemes Vārdam" paskaidroja, ka šajā lietā nav bijis tiesas sprieduma, jo tas arī neesot vajadzīgs. "Cilvēks tur dzīvoja bez pieraksta, pilnīgi nelegāli, tāpēc namīpašnieks pieaicināja tiesas izpildītāju un policistus, lai atbrīvotu savu īpašumu, kas tika nelikumīgi apdzīvots. Savukārt par mantu šajā gadījumā ir atbildīgs tikai tās īpašnieks, kurš izlikšanas brīdī bija pilnīgi apreibušā stāvoklī kopā ar vēl tādām pašām cilvēkveidīgām būtnēm, jo citādi tās nosaukt nevar," viņa sacīja. S.Jaunsleines uzdevums bijis fiksēt no dzīvokļa izliktās mantas, kas tika atzītas par lietošanai nederīgām. Šīs mantas arī nofotografētas, lai īpašnieks pēcāk nevarētu teikt, ka viņam, lūk, tur bijušas antikvāras vērtības. Ja gadījumā pats īpašnieks savas mantas nesavāks, namīpašniekam esot tiesības tās nodot atkritumu savākšanas firmām. Savukārt neoficiālie atkritumu savācēji, cik zināms, jau ir ķērušies pie darba.