Kurzemes Vārds

04:21 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Jaunie metalurgi gūst pieredzi Čikāgā
Emīls Dreiblats

1993.gadā dzimušo "Liepājas metalurga" hokejistu komanda startēja starptautiskā turnīrā Čikāgā. Desmit komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, un liepājnieki savā grupā palika otrie, finālam nekvalificējoties.
Igora Ļebedeva trenētie metalurgi spēlēja vienā apakšgrupā ar Ilinoisas, Mičiganas un Minesotas štatu labākajām komandām. Pirmajā mačā mūsējie ar 7:4 pieveica Minesotas vienību "Blade", neskatoties uz to, ka sākumā nokļuva zaudētāju lomā ar 0:2. Otrajā spēlē "Liepājas metalurgs" spēlēja neizšķirti 4:4 ar Čikāgas "Chill", un arī šajā spēlē liepājnieki bija spiesti atspēlēties. Nākamajā mačā mūsējie pārliecinoši ar 9:1 apspēlēja apakšgrupas vājāko komandu Detroitas "Yellow Jackets". Lai iekļūtu turnīra finālā, metalurgiem apakšgrupas pēdējā spēlē vajadzēja uzvarēt Detroitas "Little Ceasars", tomēr aizokeāna jaunie hokejisti šoreiz bija pārāki, uzvarot ar 5:3.
I.Ļebedevs atzina, ka šajā turnīrā jaunajiem vēju pilsētas spēlētājiem lielākās problēmas sagādāja pretinieku precīzā spēka spēle. "Zēni, protams, centās nepalikt parādā, tomēr šajā elementā neesam tik meistarīgi. Katrs neprecīzi izpildīts spēka paņēmiens tika sodīts ar divām minūtēm," uz mūsu komandas vājo vietu norādīja treneris. "Bet kopumā ar mūsu startu esmu apmierināts. Pretiniekos bija ātras komandas. Lielākā daļa ASV komandu spēlētāji labi un tehniski slido. Viņu vienīgais mīnuss ir primitīva spēle – ripu iemet zonā un pēc tam metas cīņā par to. Turnīrs palīdzēja saprast, pie kā mums vēl jāpiestrādā," sacīja I.Ļebedevs.
Pirms došanās mājup liepājnieki vēl aizvadīja vairākas draudzības spēles ar Čikāgas vienībām "Mission" un "Chill", kā arī Krievijas komandu "Sokol".

Cīkstoņiem sekmes Lubānā
Liepājas sportisti Lubānā aizvadījuši A.Gerševica piemiņas turnīru brīvajā cīņā 1991.gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem, kurā piedalījās ap 100 cīkstoņu. No liepājniekiem vislabāk veicās Krišjānim Baltajam, kurš svara kategorijā līdz 35 kilogramiem palika nepārspēts. Trešās vietas izcīnīja Arturs Vītols (līdz 26 kg) un Klāvs Dīķis (līdz 38 kg). Cīņā par trešo vietu zaudējumu piedzīvoja Aigars Ābols. Maija vidū liepājniekiem paredzēts starts starptautiskās sacensībās Vācijā.

Kikbokseriem medaļas Jūrmalā
Liepājas sportisti piedalījušies kikboksa sacensībās "Jūrmalas kauss – 2005", kurā startēja vairāk nekā 80 sportistu no deviņiem Latvijas klubiem. Cīņas veidā "full–contact" svara kategorijā līdz 75 kilogramiem nepārspēts palika Oskars Zomerfelds, savukārt kategorijā virs 75 kilogramiem Romans Skiba izcīnīja trešo vietu. Šajās sacensībās nestartēja viens no labākajiem mūsu valsts kikbokseriem Aleksandrs Dudins, kurš rīt Rīgā aizvadīs reitinga cīņu, savukārt septembrī liepājniekam paredzēts starts pasaules čempionātā Maskavā.

"Beberliņos" atklāj sezonu
Pauls Kaufmanis

Ar dažādām sportiskām, jautrām un ar tūrismu saistītām aktivitātēm jau šodien pulksten 13 jauno sezonu uzsāks sporta un atpūtas taka "Beberliņi".
"Beberliņu" koordinators Pēteris Tervits pastāstīja, ka šogad atpūtas takā plānots ieturēt to pašu kursu, kāds bija pērn. Reizi mēnesī notiks tradicionālais stundas skrējiens, tāpat tiks aizvadītas Liepājas sacensības riteņbraukšanā, kā arī daudzi citi pasākumi gandrīz vai katrā nedēļas nogalē. Viņš uzsvēra, ka arī šogad tiks turpināta pērn iesāktā tradīcija, kad dažādos sporta veidos sacenšas divu mikrorajonu iedzīvotāji – Tosmares un Karostas, jo pērn šis duelis piesaistīja ļoti daudz sportotgribētāju.
Kā jaunums "Beberliņos" šogad paredzētas ukraiņu sporta spēles, kurās tiks apvienoti gan vēsturiskie, gan mūsdienu šīs tautas iecienītākie sporta veidi, ko papildinās arī ukraiņu virtuve. P.Tervits pieļauj iespēju, ka varētu organizēt līdzīgu pasākumu arī ar citu tautu tradīcijām.

Minūtes pārtraukumā
Vai Liepājas basketbols pelnījis otrā plāna lomu?
Pauls Kaufmanis

Aizvadīto sezonu par veiksmīgu nu nekādi nevar nosaukt abas mūsu pieaugušo basketbola komandas – BK "Līvu alus/Liepāja" un BK "Lauma". Mūsu dāmas šogad pēc četru gadu pārtraukuma nespēja iekļūt pusfinālā, sezonu noslēdzot sestajā vietā, un arī kungiem gājis līdzīgi – jau otro gadu pēc kārtas nāksies cīnīties par piekto pozīciju. Vai tiešām Liepājas basketbols, kura tradīcijas mērāmas gadu desmitos, Latvijā pelnījis vietu tikai aiz labāko četrinieka?
Ja meklējam šo neveiksmju iemeslus, tad dāmām, šķiet, vispirms jāmin būtiskās sastāva izmaiņas. Jau pirms šīs sezonas komandu pameta Līga Alpe–Lūka, kura devās mācīties un spēlēt ASV, kā arī Inta Kaupa, kura pārtrauca savas spēlētājas gaitas. Tā vietā sastāvā arvien svarīgāku lomu ieņēma vairākas jaunās basketbolistes, kā Kristīna Cirša, Ieva Malkevica, Laura Zuzāne un Anete Pinstere. Nospēlēt labāk traucēja arī sezonas otrajā pusē iegūtās traumas. Grūti gan spriest par to, cik daudz liepājnieču sniegumu ietekmēja tas, ka uz ilgāku laiku ilggadējās treneres Līvijas Alpe–Lūkas slimības dēļ viņas vietā komandu vadīja viņas meita Baiba Grundberga.
Turklāt regulārā čempionāta izskaņā meitenēm garastāvokli un cīņassparu pamatīgi iedragāja arī akciju sabiedrības "Lauma" visai novēloti paustais paziņojums par turpmākas sadarbības pārtraukšanu, tādējādi komanda uz vairākām nedēļām bija kā bez pamata – pilnīgā neziņā par savu nākotni. Lai nu kā, noteikti gribas uzteikt dāmu vienības liepājnieciskumu, jo nevienā citā mūsu pilsētas augstākā līmeņa komandā nespēlē tikai pašmāju skolu izgājušie sportisti, un daļēji čempionātā iegūtā vieta attaisnojama ar loģisku paaudžu maiņu.
Ja runā par vīru basketbolu, tad situācija arī ir vairāk vai mazāk skaidra – pārāk biežas treneru un spēlētāju maiņas, līdz ar to arī saspēles trūkums. Tā visa rezultāts būs redzams turnīra tabulā – 5. vai 6.vieta. Tiesa, te gan jāatzīmē fakts, ka gadumijā, kad pie komandas stūres ķērās Raimonds Kairis, apzinoties situāciju, nekādi konkrēti mērķi netika izvirzīti. Nav šaubu, ka Liepāja ir pelnījusi kvalitatīvāku basketbolu.
Pirmais solis būtu pašreizējā trenera saglabāšana arī nākamsezon, ko solīja arī kluba prezidents Ēriks Štālbergs. Protams, līdzjutēju vidū daudz šķēpu lauzts par Kaira lietderību komandā. Daudzi uzsver, ka viņš ar labām sekmēm var strādāt ar jauniešiem, ne ar pieaugušajiem. Te nu jāatzīmē, ka trenera rīcībā ir saskatāmas iezīmes, kas raksturīgas jauniešu komandu vadītājiem. Nemaz tik bieži neizdodas redzēt, ka treneris, nevis saspēles vadītājs, ir tas, kurš nosaka gandrīz visas laukumā izpildāmās sadarbības, tāpat brīžam spēlētāji tiek saukti uz maiņām gandrīz pēc katras pieļautās kļūdas. Katram trenerim, protams, savs stils. Skaidrs ir tikai viens – liepājniekiem nepieciešams treneris, kas ar komandu strādā vairākus gadus pēc kārtas.
Šobrīd BK "Līvu alus/Liepāja" vēl jāaizvada divas spēles pret BK "Rīga", pēc kurām būs zināms galīgais vietu sadalījums, taču skaidrs, ka viegli nebūs. Kaut vai tāpēc, ka mūsēji šosezon jau divas reizes pamanījušies zaudēt rīdziniekiem, un Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā mūsu pretinieki ar godu zaudēja spēcīgajam BK "Barons". Lai arī nākamās sezonas Baltijas Basketbola līgas formāts joprojām nav zināms, var izrādīties, ka tieši šo spēļu iznākums var izšķirt – būt vai nebūt liepājniekiem Baltijas līgā.
Ē.Štālbergs uzsvēra, ka vasarā iespēja iekļūt sastāvā tiks dota visiem un ka tieši cīņasspars un vēlme spēlēt komandā būs izšķirošs faktors sastāva komplektēšanā. Arī leģionāru atstāšanai tiks ņemti vērā šie paši nosacījumi. Lai izdodas! Tikai gribētu, lai Liepāju nesaista ar komandu, kurā ir visvairāk viesspēlētāju.
Ja velkam paralēles starp abām mūsu pilsētas komandām, prātā nāk senā patiesība – pastāvēs, kas pārvērtīsies! Katrā no mūsu groza bumbas vienībām notiek savas pārmaiņas. Galvenais, lai tās tiktu ievirzītas pareizā gultnē, un tad jau arī mēs varēsim pasēdēt uz zaļāka zara.

Futbolā pārliecinoši uzvar 12.vidusskolas jaunieši
Miks Kuncītis

Ar 12.vidusskolas uzvaru beidzies vidusskolu turnīrs futbolā. Otro vietu izcīnīja Jūrniecības koledža, bet pēdējo vietu uz goda pjedestāla ieņēma 10.vidusskolas jaunieši.
Šajās sacensībās piedalījās divpadsmit vienības, kuras divās apakšgrupās cīnījās par vietu pusfinālā.
Pusfinālos Jūrniecības koledžas jaunieši ar rezultātu 1:0 pieveica 10. vidusskolas futbolistus, bet 12.vidusskolas komanda tikai deviņu metru pēcspēles sitienu sērijā pārspēja RTU vienību - 4:3 (pamatlaikā 1:1). Tāds pats liktenis RTU vienību piemeklēja arī spēlē par trešo vietu ar 10.vidusskolu, kur pendelēs atkārtoti tika piedzīvots zaudējums - 2:4.
Fināla mačs, kurā sacentās 12.vidusskola un Jūrniecības koledža, bija interesants ar to, ka abas šīs komandas jau vienreiz bija tikušās apakšgrupas spēle un tad pārliecinošu uzvaru ar 3:0 svinēja 12.vidusskolas jaunieši. Arī otrajā duelī Jūrniecības koledžai neizdevās pārspēt 12.vidusskolas jauniešus un tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 1:3. Pēc uzvaras pilsētas skolu mačos 12.vidusskolas vienībai būs iespēja startēt Kurzemes zonas sacensībās, kas 5. maijā norisināsies tieši Liepājā.