Kurzemes Vārds

05:27 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Atrod lielu daudzumu nelegālu disku
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki ceturtdien rīkojuši pārbaudi uzņēmuma "Studija EK" telpās, kas atrodas pie Pētertirgus, Kuršu ielā 5/7/9, un atklājuši, ka tur tiek glabāts liels daudzums nelegālo video disku. Policisti konstatējuši, ka noliktavas telpās kopskaitā ir 322 DVD ar videoierakstiem, kuriem firmas darbinieki nespēja uzrādīt legālas izcelsmes dokumentus. Firmas rīkotājdirektors, 1967.gadā dzimušais Edgars K. nevarēja policistiem sakarīgi paskaidrot, kur dabūjis tādu daudzumu nelegālo disku un kādiem nolūkiem tie glabāti. Policisti pārliecināti, ka šie ieraksti izplatīti caur tuvējām tirdzniecības vietām. Ieraksti atsavināti, tiek lemts par administratīvās lietvedības uzsākšanu.

Mikroautobuss uzbrauc gājējam
Ceturtdienas pievakarē K.Ūliha ielā kravas automašīnas vadītājs uzbraucis gājējam. Kā zināja stāstīt Ceļu policijā, negadījums noticis ap pulksten 16.30 – 1956.gadā dzimušais Leonīds Š., kas braucis ar automašīnu "GAZ", uzbraucis gājējam, 1969.gadā dzimušajam Mārim Š. Vadītājs paskaidrojis, ka gājējs parādījies tik pēkšņi, kas vairs nav spējis nobremzēt vai kā citādi izvairīties no sadursmes. Pēc Ceļu policijas rīcībā esošās informācijas, gājējs gribējis šķērsot ielu, bet izvēlējies tam nepiemērotu vietu un uz brauktuves izgājis tuvu braucošas automašīnas priekšā, izraisot avāriju. Notriektais nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Lauku mājās glabā paštaisītu bisi
Priekules Policijas iecirkņa darbinieki nesen saņēmuši informāciju, ka Odiņu mājās Virgas pagastā kāds vīrietis nelikumīgi glabā pašdarinātu bisi. Ceturtdien policisti apsekoja šīs mājas un pie 1953.gadā dzimušā Jāņa O. atrada paštaisītu, ierocim līdzīgu priekšmetu, kas tiks nosūtīts ekspertīzei, lai pārbaudītu tā pielietojumu. Vakar policisti lēma par Jāņa administratīvu sodīšanu.

Tualetes papīrā noslēpj miljonu cigarešu
Viktors Ulberts

Ceturtdien, veicot pastiprinātu kontroli, muitniekiem Rucavas Robežkontroles punktā radās aizdomas par kādas automašīnas kravu. Viņu aizdomas apstiprinājās, jo vēlāk tajā tika atrastas kontrabandas cigaretes, informēja VID Kurzemes reģionālās iestādes biroja vadītājs Māris Kūlis.
Veicot pastiprinātas kontroles akciju, VID KRI Muitas pārvaldes darbinieki intervēja Latvijā iebraucošā Lietuvas kravas transportlīdzekļa "Scania" vadītāju par pārvadājamo kravu, ko caur Ventspils ostu bija paredzēts nogādāt Zviedrijā. Šofera atbildes bijušas izvairīgas, viņš manāmi uztraucies, tāpēc pieņemts lēmums rūpīgāk pārbaudīt automašīnas kravu.
Tas gan nenotika Liepājā, bet gan Ventspils ostā, kur šī automašīna nogādāta speciālā angārā, kur veic pastiprinātu kontroli. Tur konstatēja, ka kravā atrodas 33 paletes ar tualetes papīru "Grite", no kurām 18 paletēs, iekrautas pa vidu, bija cigaretes "Marlboro", "Prince" un "L&M". Katrā paletē atradās pa 60000 cigarešu. Atrasto cigarešu kopējais daudzums ir 1080000. Uz visām "L&M" cigaretēm bija Krievijas Federācijas akcīzes markas.
Muitnieku rokās nokļuva 1080000 cigarešu un tualetes papīrs "Grite", kas kopā svēra 5248 kilogramus. Materiāli nodoti Muitas Kriminālpārvaldei krimināllietas ierosināšanai, savukārt transportlīdzekļa vadītājs ir aizturēts.