Kurzemes Vārds

20:09 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Trakumsērgas apkarošanā bez pārmaiņām

Pēteris Jaunzems

Aprīlī Liepājas rajonā reģistrēti pieci saslimšanas gadījumi ar trakumsērgu. Kā teica Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes epizootoloģe Aivita Vītoliņa, tas atgādinot situāciju, kāda šajā gadalaikā bija vērojama pērn. Tātad pārmaiņas slimības apkarošanas frontē nav jūtamas.

Trakumsērgas iznēsātājas pagājušajā mēnesī galvenokārt izrādījušās lapsas. Turklāt tās nav sastaptas mežā, bet klaiņojušas pa apdzīvotām vietām. Mēneša sākumā beigtu lapsu atrada Pāvilostā, Klusajā ielā. Aivita Vītoliņa paskaidroja, ka tā ir ieliņa, ko pastaigām izmanto atpūtnieki. Tādēļ labi, ka vēl nav sākusies viņu pieplūduma sezona. Par atrasto rudasti veterinārajam ārstam ziņojis meža dienesta darbinieks, taču nav zināms, kas savvaļas dzīvnieku piebeidzis.

Līdzīgs atgadījums nedaudz vēlāk piedzīvots Kalvenē, Skolas ielā. Tur lapsas kūmiņš apstaigājis daudzdzīvokļu mājas iemītnieku malkas šķūnīšus. Beigās vienā no tiem tas atrasts jau bez dzīvības pazīmēm. Veterinārie darbinieki domā, ka lapsu nokoduši suņi, tādēļ tiem uzsākta vakcinācija. Pie suņu potēšanas nācies ķerties arī Priekules pagasta Caunās, jo arī tur tie uzbrukuši klejojošai vistu zaglei. Aprīlī lapsa bija apsēdusi arī Grobiņas pagasta Vaivarus. Par to bija informēts veterinārais ārsts. Kādā dienā kūmiņš atrasts netālu no mājas beigts. Visos šajos gadījumos laboratorijā veiktās analīzes izrādījušās pozitīvas, proti, konstatēta inficēšanās ar trakumsērgu. Bet jenots šo slimību iznēsājis Embūtē, kur piebeigts Lauku ielas 7.mājas pagalmā.

Kā jau esam informējuši lasītājus, patlaban trakumsērgas vakcīnu izkaisa no gaisa, jo iepriekšējie tās izplatīšanas paņēmieni nav devuši vajadzīgo rezultātu. Aivita Vītoliņa teica, ka Kurzemes un Zemgales bombardēšana ar vakcīnu tuvojas beigām, jo šobrīd lidotāji sadarbībā ar veterināriem nonākuši līdz Bauskas rajonam. Līdzīgu akciju paredzēts atkārtot jau rudens pusē.