Kurzemes Vārds

18:38 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Pavasara ierašanās mēnesis

Kaut arī jau sācies maijs, kuru uzskata par pavasara pēdējo mēnesi, šo gadalaiku vēl joprojām neesam pa īstam izbaudījuši. Taču šajā mēnesī tam jāierodas uz palikšanu, vienalga, vai bikliem soļiem, vai arī vienā jaukā dienā ar blīkšķi raujot varā pumpurus, kas šim notikumam jau nobrieduši. Ilgāk pavasaris vairs nedrīkst kavēties, jo cik tad vairs tālu līdz Jāņiem, kad gadam gribot negribot jāpagriežas uz rudens pusi.

Pavasara ierašanās arī ir tas, ko no maija gaidām visvairāk, taču tas nenozīmē, ka nekam citam vairs nepievērsīsim uzmanību, kā tikai tam, vai saules stari jau ir atbilstoši pavasarim.

Maija norises ir grūtāk sagrupēt nekā citos mēnešos notiekošo, jo tās solās būt raibas kā ziedoša pļava. Veselības nedēļa mīsies ar Mātes dienai veltīto koncertu ciklu, skolēnu dziesmu dienas un koru skate ar bērnu deju svētkiem, desmit valstu bibliotekāru forums ar Muzeja dienām un naktīm. Jā, arī naktīm, jo pirmo reizi Liepājā iecerēti sarīkojumi muzejā naktī.

Vārtus atvērs Līvu gadatirgus un sezonu aizvērs simfoniskais orķestris. Būs aktivitātes jūrā, kuras gan nemanīsim, jo tur sāksies Jūras spēku mācības, un būs aktivitātes gaisā, jo atjaunosies pasažieru lidmašīnu satiksme starp Liepāju un Rīgu, un sāksies regulāri reisi no Liepājas uz Turcijas kūrortiem.

Maijā sporta cienītājiem nāksies sadalīt uzmanību starp hokeju un futbolu, un abi sola intriģējošus notikumus. Latvijas hokeja izlase ar cerīgu sniegumu sāka pasaules čempionātu un gaidīsim vēl cerīgāku sniegumu, bet "Liepājas metalurga" futbolistiem nevienā citā mēnesī nav paredzēts tik daudz spēļu Latvijas meistarsacīkstēs kā maijā - sešas.

Un nevienā citā mēnesī nav arī tik daudz svētku un atceres dienu kā maijā, no kurām visnozīmīgākās jau tepat durvju priekšā - Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena un 60.gadadiena, kopš Eiropā beidzās Otrais pasaules karš, kad godināsim šā kara upurus.

Andžils Remess