Kurzemes Vārds

17:57 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Visvalža Garokalna "Nezūdošie mirkļi"

Indra Imbovica

Liepājas muzeja izstāžu zālē var skatīt viena no Latvijas spilgtākajiem akvarelistiem, eksliepājnieka Visvalža Garokalna darbus izstādē "Nezūdošie mirkļi".

Mākslinieks dzimis Kuldīgas rajona Rumbas pagasta Vecvagaros un lielāko savas dzīves daļu pavadījis Jelgavā, kur vairākus gadus bija pilsētas galvenais mākslinieks. Tomēr Visvaldi Garokalnu arī Liepājā saista kas īpašs – mācību un jaunības laiks, draugi, kuri gadu gaitā nav pazuduši. Viņš vārda pilnā nozīmē ir Liepājas skartais – šeit, Lietišķās mākslas vidusskolā, akvarelists beidza Dekoratīvās noformēšanas nodaļu, savulaik strādāja par mākslinieku noformētāju Liepājas muzejā. Tagad piepildījusies viņa vēlme pēc vairākiem gadiem parādīt darbus liepājniekiem tieši muzejā. Mākslinieka galvenās tēmas vienmēr bijušas Latvijas dabas ainava, latviešu strēlnieki un jūras piekrastes dzīve.

Kopš 1960.gada Visvaldis Garokalns piedalās izstādēs, 1968.gadā viņu uzņēma Latvijas Mākslinieku savienībā. Retrospektīvajā izstādē akvarelists iekļāvis dažādu gadu darbus, kas aptver plašu tematisko loku. Vairāki darbi veltīti brīvības cīnītājiem – tie ir notikumi Tīreļpurvā, Ložmetējkalnā un citur, kur risinājās šīs Latvijai tik traģiskās kaujas. Māksliniekam tuvā dabas tēma izstādē atspoguļota visu četru gadalaiku ainavās. Un, protams, zirgi – gan kā sižeta centrālais tēls, gan kā dabas vai kādu norišu daļa (strēlnieku atainojumā).

Īpaša loma Visvalža Garokalna akvareļglezniecībā ir jūrai un kuģiem. Izstādē skatāmi mākslinieka meistarīgi tvertie jūras līcīši, jūra negaisā un rāmā laikā, kuģi ostā, zvejas kuteri, zvejnieku laivas krastmalā un balti burinieki pie apvāršņa.

Tikšanās ar mākslinieku iecerēta izstādes noslēgumā, 15.maijā.