09:15 Otrdiena, 17. septembris

Metalurgi zaudē punktus, taču kļūst par līderiem
Parīt šā pavasara galvenā spēle: "Liepājas metalurgs" – "Skonto"
Andžils Remess

Aizvakar Latvijas futbola meistarsacīkstēs "Liepājas metalurgs" pirmo reizi sezonā zaudēja punktus, Ventspilī spēlējot neizšķirti 0:0 ar Kuldīgas "Ventu", taču nostājās tabulas virsotnē.
"Liepājas metalurgs": Spole, Kļava, Mikadze, Ivanovs, Zirnis, Daņilovs, Miceika, Kalons, Soloņicins, Dobrecovs, Grebis.
Neviens virslīgas debitants vēl nekad nebija sevi pieteicis tik skaļi kā Kuldīgas "Venta", paziņojot par savu budžetu, kas esot lielāks nekā visām pārējām septiņām komandām kopā, izvirzot uzdevumu jau šogad izcīnīt Latvijas čempiona nosaukumu un iesaistot savās rindās futbolistus ar spēļu pieredzi Kijevas "Dinamo", Londonas "Arsenal" komandās, kā arī Latvijas un Baltkrievijas izlasēs. Tas apvija ap "Ventu" arī aizdomu plīvuru, sak, vai tik tā nav liela avantūra, un joprojām liekot uzdot jautājumu, kurā brīdī šis ziepju burbulis pārplīsīs.
Spēle pret "Liepājas metalurgu" parādīja, ka vismaz pagaidām "Ventas" ambīcijas stipri vien pārsniedz varēšanu. Skaidrs, ka no komandas titulētākajiem spēlētājiem Lužnija un Hackēviča vairs neko nevar gaidīt, taču arī no eksmetalurga Karlsona bija palikusi tikai ēna. Tāpēc nevis nosacīto kuldīdznieku meistarīgās spēles, bet gan pašu inertuma dēļ metalurgi pirmo reizi sezonā zaudēja punktus. Un labi vēl, ka nezaudēja visu spēli, jo pretinieki uzvarai bija tuvāk nekā liepājnieki.
Šajā spēlē varēja pārliecināties, cik liela loma "Liepājas metalurgā" ir uzbrukuma līderim Aleksandram Katasonovam. Kad nu šoreiz nācās iztikt bez viņa, metalurgu arsenālā nebija neviena cita ieroča, ar kuru caursist "Ventas" aizsardzību. Dobrecovs neprata uzņemties līdera lomu, Grebim bija tikai centība, Daņilova mēģinājumi ievadīt uzbrukumus nerada atsaucību. Mūsējo biklie centieni ielauzties soda laukumā kā pret klinti sašķīda pret saulainās Āfrikas dēlu Ndeki, un vārtsargam Nalepam no Polijas tā arī ne reizi neiznāca rādīt, ko viņš prot.
Līdz 1.puslaika beigu daļai ne viena, ne otra komanda netika tālāk par pāris stūra sitieniem, un tikai tad apmainījās divām neizmantotām iespējām gūt vārtus. Vispirms pēc Spoles kļūdas pretinieki netrāpīja tukšos vārtos, bet pēdējā minūtē pēc Daņilova piespēles Kalons sita cieši garām vārtiem.
Mūsējo darbībā nekas nemainījās arī 2.puslaikā, un liepājnieki vairs ne reizi neprata radīt draudus kuldīdznieku vārtiem. Toties "Ventai" radās divas iespējas, kuras, šķiet, grūtāk bija neizmantot, nekā izmantot. Puslaika pašā sākumā viņi spēlētāju mudžeklī no dažiem metriem trieca bumbu virsū mūsu vārtsargam, bet puslaika vidū pēc lieliskas piespēles neviena netraucētais Karlsons no soda laukuma vidus sita pāri vārtiem.
Un tomēr "Liepājas metalurgs" kļuva par līderi, jo "Skonto" negaidīti ar 0:2 zaudēja pastarītim "Rīgai", kas līdz tam nebija guvusi pat nevienus vārtus. "Ventspils" ar 1:0 pieveica "Dinaburgu", bet "Jūrmala" ar tādu pašu rezultātu – "Olimpu".

8. "Olimps" 5 3–13 3

Droši vien parīt Liepājā ieraudzīsim citu "Liepājas metalurgu", vismaz uzņēmīgāku un neatlaidīgāku nekā pret "Ventu", jo principiālais pretinieks "Skonto" noteikti ir spēcīgāks kairinātājs nekā jebkura cita komanda.

Par pilsētas čempionu kļūst "UPTK–S"
Pauls Kaufmanis

Ar komandas "UPTK–S" triumfu vakar beidzās Liepājas pilsētas čempionāts zāles futbolā. Otrajā vietā palika "Unifex", bet cīņā par trešo vietu "Tosmares Kuģu būvētava" apspēlēja "UPTK 1".
Finālcīņā jau no spēles pirmajām minūtēm komandas "UPTK–S" futbolistiem piederēja iniciatīva, kas vainagojās arī ar vārtu guvumiem, bet čempionāta debitanti "Unifex" vienīgo reizi pretinieku vārtsargu pārspēja tikai mača izskaņā, kad Andrejs Šuļga realizēja soda sitienu. "UPTK–S" vienība izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 8:1. Četrus vārtus guva Deniss Murins.
Par trešo vietu laukumā norisinājās sīva cīņa, un vēl otrā puslaika sākumā rezultāts bija neizšķirts – 2:2, taču tosmarieši spēja uzlauzt "UPTK 1" aizsardzību un uzvarēja pārliecinoši – 8:3. Uzvarētāju labā četrus vārtus guva Dmitrijs Kalašņikovs, zaudētājiem visas trīs reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Fēlikss Kotovs.
Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīts "UPTK–S" vārtsargs Kopitovs, bet ar gūtiem 28 vārtiem par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Aldis Kleins. Tika noteikta arī turnīra simboliskā izlase – Igors Jegorovs ("UPTK–1"), Vladimirs Kozejevs ("Unifex"), Andrejs Šuļga ("Unifex"), Dmitrijs Kalašņikovs un Viktors Buligo (abi "Tosmares Kuģu būvētava"). Balvu par ieguldījumu futbolā saņēma Aleksandrs Belovs.
Nākamās sacensības kājbumbas cienītāji var gaidīt jūnijā, kad sāksies pludmales futbola sezona.