Kurzemes Vārds

04:49 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Veikalos atkal parādās viltota nauda
Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē informēja, ka pagājušās nedēļas nogalē lielveikalos atkal konstatēti gadījumi, kad pircēji mēģina norēķināties ar viltotu naudu.
29.aprīlī veikalā "Citymarket" pie kases aizturēts 1955.gadā dzimušais Aivars, kas par pirkumu vēlējās norēķināties ar divu latu monētu, kurai tika konstatētas viltojuma pazīmes. Monēta atsavināta, bet policija uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā vīrietis viltoto naudu ieguvis.
Dienu vēlāk tajā pašā veikalā ar desmit minūšu intervālu aizturētas divas personas, kuras arī gribēja samaksāt ar viltotām divu latu monētām. Pulksten 17.10 kasiere konstatēja, ka 1981.gadā dzimusī Oksana par pirkumu grib norēķināties ar viltotu monētu. Pēc desmit minūtēm viltotu divlatnieku saņēmusi kāda cita kasiere, kurai to par pirkumu bija pasniedzis pensionārs, 1935.gadā dzimušais Voldemārs. Arī no šīm personām paņemti paskaidrojumi un notiks izmeklēšana.
Policijā stāstīja, ka monētas viltotas visnotaļ profesionāli, tāpēc lielākoties cilvēki nemaz nenojauš, ka viņu rokās nonākusi neīsta nauda. Tikai kasieres un cilvēki, kuriem ikdienā ir saskarsme ar naudaszīmēm un kuri speciāli apmācīti atšķirt viltojumu, spēj noteikt, kura monēta nav īsta. Pašlaik Valsts policija apkopo datus par viltoto divlatnieku izplatību, jo pēdējo mēnešu laikā veikalos dažādos rajonos jau vairākkārt parādījusies tik meistarīgi atdarināta nauda. Tas policistiem liek domāt, ka kaut kur darbojas ļoti profesionāla monētu kaltuve, kuras produkciju izplata pa visu Latviju.