Kurzemes Vārds

13:50 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Apskatnieka augšāmcelšanās
Picu valstības garšīgās pārvērtības

Apskatniekam jāatzīstas subjektīvā aizspriedumā, ka viņam kopš agrīnas jaunības ir grūti izskaidrojams aizspriedums pret dažām sabiedriskās ēdināšanas ķēdēm. Turklāt nevarētu gan teikt, ka Apskatnieks būtu izlepis tiktāl, lai baudītu putnu pienu ik brokastlaiku un debesmannu ap saulrieta brīžiem, tomēr, piemēram, makdonalda burgerus viņš labāk redz ejam, nekā nākam, un jūtas itin priecīgs, ka pagaidām Liepāja ir atturējusies no vilinājuma laist amerikāņu ēdināšanas neatņemamo ēstuvju tīklu savā teritorijā. Jāteic, ka arī uz "Čili picas" ēstuvēm Apskatnieks iesākumā raudzījās ar zināmu skepsi, un ne jau tikai tādēļ, ka īstu picu, pēc viņa domām, prastu cept tikai šā ēdiena dzimtenē, bet vairāk tāpēc, ka Liepājai jaunāko laiku vēsturē bijušas ne pārāk veiksmīgas pieredzes ar līdzīga veida iestādījumiem. Jāteic, ka savas darbības rītausmā pilsētas lielākajos veikalos "Čili pica" nesteidza gaisināt Apskatnieka konservatīvos uzskatus, jo uz picām bija visnotaļ ilgi jāgaida, par to garšas kvalitāti varēja strīdēties, kamēr pārējā virtuve bija visnotaļ garlaicīga, un Apskatnieks par atzīstamām tajā dēvēja vienīgi divas lietas – kafiju un čilī zupu.

Jāteic, ka asā čili zupa ar ķiplokotu grauzdēto baltmaizi joprojām Apskatnieka gastronomiskajā versijā ir un paliek šā iestādījuma spēcīgākā vizītkarte kopā ar picām, jo tā der gan rītos, kad lidlauks pārāk tāls, jo iepriekšējais vakars pavērties garāks, gan gadījumos, kad vienkārši gribas piesiet dūšu pirms "Čili picas" pārējiem ēdieniem. Taču pats svarīgākais, uz ko vēlētos norādīt Apskatnieks un kādēļ "Čili pica" būtu ceļama saulītē, ir fakts, ka tā ir viena no retajām sabiedriskās ēdināšanas iestādēm vēju pilsētā, kas savas darbības laikā ir progresējusi tieši virtuves ziņā. Iespējams, "Čili pica" pati juta, ka ar iepriekšējo kvalitāti gaišo nākotni neuzcelsi un, līdzīgā garā turpinot, saule varētu dzist visai ātri, taču pēdējā laikā tā patiešām ir kļuvusi krietni gardāka, un labākais apliecinājums šīm pārmaiņām ir fakts, ka brīvdienās ne "Salā", ne "Citymarket" pie brīvas vietas var tikt tikai, ja paveicas, un arī darbdienu vakaros abām picērijām par apmeklētāju trūkumu nav jāsūdzas. Turklāt jāpiebilst, ka pārmaiņas nav vērojamas tikai virtuvē vien, kur kopā ar vairāk nekā piecdesmit dažāda izmēra un cenu picām gozējas visai gardi salāti un otrēdieni, kā arī virkne desertu, no kuriem šajā skrejošajā laikmetā īpaši uzslavējami enerģiju vairojošie augļu kokteiļi. Mainījusies arī "Čili picas" rīcības stratēģija, un īpaši gaidītas šeit ir ģimenes, jo jaunākai paaudzei ir gan sava ēdienkarte, gan īpašas bērnu dzimšanas dienu svinēšanas svētdienu rītos, un šādi pavērsieni mārketinga stratēģijā devuši jūtamus augļus.

Picām varētu veltīt atsevišķu stāstu, taču galvenais akcents tajā būtu tāds, ka tās ir baudāmas. Apskatnieks gan melotu, apgalvodams, ka nekad un nekur nav baudījis gardākas, taču ir jau arī daudz, daudz bēdīgāki piemēri, un "Čili pica", lai arī neizceļas ar lētumu, tomēr vismaz picās ir visas tās sastāvdaļas, kas ierakstītas ēdienkartē, kā tur esošas, un vienmēr jau var gribēties, lai dārgāko un arī gardāko picas elementu būtu vairāk, un arī atsevišķas otrēdienu porcijas varētu būt dižākas, bet nu tā jau mēs varam aizrunāties līdz versijai, kas būtu tante, ja viņai būtu riteņi. Kopumā, ja vien garšo picas jeb gribas visnotaļ veikli paēst, tad "Cili pica" būs īstā vieta, jo oficiantes, salīdzinot ar darbības sākumposmu, ir izdresētas tiktāl, ka apkalpošanas tempu var nosaukt par tīkamu pat tad, ja ēstgribētāji sasēduši pie visiem galdiņiem.

Grēks būtu piemirst, ka līdzīgi, kā tas notiek cituviet pasaulē, arī "Čili pica" piedāvā savu produkciju nogādāt jūsu izvēlētā dzīvoklī vai birojā. Šajā sakarā "Kurzemes Vārda" ļaudīm ir pieredze, kurā reiz uz picām nācās gaidīt tā, ka potenciālajiem ēdājiem vēders jau draudēja pielipt pie mugurkaula, tomēr gods kam gods pienākas – "Čili pica" prata tikt galā ar savām problēmām, kompensējot ķezu ar picas uzsaukšanu gaidītājiem, un pēc tam ēdāji ar gūto gandarījumu vēderā secināja, ka nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. "Čili pica" dara un dara tā, ka, pēc Apskatnieka domām, lielveikalu apmeklētāju vidū tā kļuvusi par savējo.

Vērtējums mūspuses mērauklās 10 ballu sistēmā:
Iekārtojums – 8
Omulība – 6
Virtuve – 9