Kurzemes Vārds

23:17 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Nedēļa vēsturisku notikumu zīmē

Aizvadītās nedēļas notikumus komentē mācību centra "BUTS" Liepājas filiāles vadītāja SARMĪTE ZIEDIŅA

Mātes diena. To atzīmējām aizvadītajā svētdienā. Manuprāt, nav citu domu, ka šie svētki ir un būs nepieciešami. Gluži tāpat kā Sieviešu diena 8.martā. Jo mamma un sieviete ir mūsu dzīves pamats, dzīvības devēja. Latvijā nemaz nav tik viegli mammai un sievietei būt, jo daudzas savus bērnus audzina vienas, spējot šīs rūpes apvienot kā ar darbu, tā arī neatstājot novārtā sevi. Ir Liepājā ģimenes, kurās audzina ne vienu, ne divus, bet vairākus bērnus. Prieks par šīm stiprajām ģimenēm un vecākiem, kuri jūt pienākumu pret saviem bērniem.

9.maijs. Nacistiskās Vācijas sagrāves 60.gadadiena un vērienīgas svinības Maskavā, kurp devās arī mūsu valsts prezidente. Lai kādas sekas Latvijai nesa Otrais pasaules karš, bet uzvara pār nacistiskajiem iebrucējiem ir nozīmīgs notikums. Cienīt un godināt karā kritušos karavīrus, kas savas dzīvības atdeva par brīvību, manuprāt, ir vajadzīgs. Domāju, ka Latvijas prezidentes ierašanās Maskavā mūsu valsts iedzīvotājiem vēlreiz deva pamatotu iespēju būt lepniem par Vairu Vīķi–Freibergu. Politika nav īpaši tīra un tomēr smalka lieta, kur jāspēj redzēt pāris soļu uz priekšu. Šķiet, mūsu prezidentei tas izdodas.

Bušs Rīgā. Vēl šās nedēļas sākumā nerima runas un viedokļu apmaiņa par Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Džordža Buša vizīti Rīgā. Nav runas par šī politiķa mīlēšanu vai nemīlēšanu. Jo par ko politiķus vispār mīlēt? Taču pasaules vienas no ietekmīgāko valstu prezidenta vizīte mūsu mazajā Latvijā ir un paliks vēsturisks notikums. Cik nav valstu, kurās Bušs nav bijis un uz kurām vispār nebrauks? Šo vizīti vajadzētu uztvert kā cieņas un draudzības apliecinājumu un Latvijas novērtējumu.

Kur nu vēl neplānotais izkritiens no scenārija, kad sajūsminātais Bušs pēc pusdienām gāja sasveicināties ar pavāru Mārtiņu Rītiņu un viņa komandu. Es to uztvēru kā kārtējo apliecinājumu, ka mēs, mazās Latvijas iedzīvotāji, latvieši, varam un spējam tik daudz. Tikai nepietiekami sevi ikdienā novērtējam. Ja atskatāmies vēsturē, – ko tik latvieši saviem spēkiem nav dabūjuši gatavu!

Atvadas no Veras Šneideres. Skumji, kad aiziet cilvēks un spilgta aktrise. Tie, kas redzējuši izrādes ar viņas piedalīšanos, tās noteikti atceras daudzējādā ziņā tieši Veras Šneideres dēļ.

Kas strādās? Pēdējā laikā esmu pievērsusi uzmanību, ka "Kurzemes Vārdā" parādās aizvien vairāk sludinājumu, kuros aicina darbā dažādu profesijas pratējus. Tad jāsāk domāt, vai tikai sāk nepietrūkt darba roku? Tik daudzi – kā gados jauni, tā jau pieredzējuši cilvēki – izvēlas braukt strādāt uz ārzemēm. Jo tur var nopelnīt vairāk. Latvijā vismaz 500 miljonāru mums ir. Bet pārējie? Kur, cik liels un kāds tad patiesībā ir tā saucamais vidusslānis, kam būtu jābūt sabiedrības pamatam? Vai šie procesi neietekmē motivāciju mācīties, jo arī ar augstāko izglītību jauns cilvēks nevar cerēt uz konkurētspējīgu atalgojumu.

30.jubileja Bērnu mākslas skolai. Liepājas izstāžu zālēs redzami Bērnu mākslas skolas audzēkņu darbi. Nupat skola atzīmēja savu 30. dzimšanas dienu. Ne jau visi bērni, kas mācījušies Mākslas skolā, kļūst par māksliniekiem. Bet viņu skatījums un dzīves uztvere ir daudz savādāka, jo māksla visā rosina ieraudzīt skaisto. Bērni, kas saistīti ar mūziku, mākslu, diezin vai būs tie, kas savā turpmākajā dzīvē varētu darīt ļaunus darbus. Ne velti saka, ka skaistums izglābs pasauli.