Kurzemes Vārds

14:51 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Hokeja un rallija karuselī
DĀVIS KALNIŅŠ,
mārketinga projektu aģentūras "Fortius" direktors

Sestdiena, 7. maijs

Arī šā sestdiena nav brīvdiena. Pamostos Talsos. Treniņbraucieni ar amatierrallistiem. Ar kolēģiem no "Rallija skolas" izmēģinām ātrumposmu grants karjerā, kas paredzēts Talsu lielajam rallim. Pozitīva gaisotne. Visi ir apmierināti.
Beidzam pavēlu. Hokeju iznāk klausīties pa radio, braucot automašīnā. Diezgan muļķīgi informāciju tvert ar ausīm un mēģināt iztēloties, kā tad komentētāja sacītais izskatās uz ledus. Ja vēl viņš, zinādams, ka klausītāji neko neredz, sabiezina krāsas un kliedz vietā un nevietā… Visu hokeju nedzirdēju, jo svarīgākais taču ir Bušs. Sekojot aicinājumam, uz Liepāju no Rīgas atmukuši atpūsties arī mani draugi. Labi, ka tik liels cilvēks apciemo mūsu valsti. Tikai tā padarīšana un pārspīlētie ierobežojumi lielā cilvēka dēļ tautā raisa nepatiku.

Svētdiena, 8. maijs

Pamostos vēlāk, nekā ierasts – svētdienai tas piestāv. Tuvojoties rallijam "Kurzeme", ilgi gan vaļoties nesanāk. Taču brīvdienās cenšos strādāt ārpus biroja. Vienpadsmitos esmu trasē – Kurzemes putekļainajos ceļos. Taisu drošības grāmatu. Attopos, ka dienas lielākā daļa jau cauri.
Pirmo reizi apmeklēju tirdzniecības centru "Kurzeme". Nekāda vaina. Noskatīju sev kādu uzvalku, kas vistuvākajā laikā ir jānopērk.
Vakarā – pa mājām. Televizors, atslodze…
Pilsētā salūts?! Ā, rīt 9.maijs.

Pirmdiena, 9. maijs

Ikdiena birojā sākas, labojot uz sienas uzrakstīto skaitli. Tā kā notirpstu: skaitlis izkrīt no sestā desmita – 59. Tik dienu līdz rallijam. Tas mudina darboties.
Zvani, vēstules, papīru rakstīšana. Rakstu SEZ, lai saskaņotu Kalpaka tilta izgriešanas grafiku. Rallija mašīnām būs pārbrauciens pār tiltu, un pāris stundu tiltam jābūt ierindā. Tas ir ļoti būtiski. Viesojos pie pilsētas galvenās mākslinieces, lai turpinātu sacensību saskaņošanas procesu. Jāapskraida daudz dienestu. Tomēr saskaņošana un parakstu sadabūšana mani īpaši nenomāc. Prātā nāk dzīvokļa pirkšana pērn, kad nācās pērties pamatīgāk.
Ar Somiju 0:0… Laba spēle. Intuitīvi jūtu, ka mūsu hokejisti līdz ar to palaiduši garām savu lielo iespēju. Rīt pret vikingiem klāsies smagi.

Otrdiena, 10. maijs

58 dienas. Jāpiestrādā pie bērnu rallija organizēšanas, kas notiks zem lielā rallija karoga. Pērn nemaz nebija tik slikti. Gribam šo tradīciju turpināt. Vismaz dosim savu artavu, lai bērni bezmērķīgi neskraidītu pa ielām.
Pārdevām uzņēmuma automašīnu. It kā patīkami, bet cita braucamā vietā vēl nav. Līdz ar to vajā tāda nedrošības sajūta.
Birojā sastādu līgumus. Ar apsardzes darbiniekiem par trases apsargāšanu, ar sponsoriem. Ik pa brīdim paturpinu sacensību nolikumu. Drīz jābūt gatavam. Šogad no organizatoriskā viedokļa sarežģītāk, vienu dienu rallijs risināsies Lietuvā, otru – Latvijā.
Smagi zaudējām. Vienos vārtos. Nepatīkamas emocijas. Sapnis par ceturtdaļfinālu izsapņots.

Trešdiena, 11. maijs

57 dienas. Unibankā nokārtoju savus privātos rēķinus. Ieskrienu tūrisma aģentūrā "Ap Sauli" rezervēt biļetes rallija tehniskajam komisāram no Somijas, kas lūkos arī, lai latviešu un lietuviešu tiesneši cits citu neiegāž. Sacensību komisārs pieaicināts no Krievijas.
Izlasu, ka par CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieku kļuvis Gvido Ķirsons, kas ir pieredzējis autosacensību rīkotājs. Sadarbībai tas nāks tikai par labu.
Plānoju un sazvanos ar kolēģiem par "Rallija skolas" pasākumu sestdien Bauskā.
Gribas kaut ko dvēselei. Vakarā kinoteātrī "Balle" noskatos muzikālo drāmu "Rejs" par leģendāro mūziķi Reju Čārlzu.

Ceturtdiena, 12. maijs

56 dienas. Dodos iknedēļas braucienā uz Rīgu. Tiekos ar sponsoriem, apmeklēju Automobiļu federāciju. Vakarā tikšanās ar "Rallija skolas" instruktoriem, lai kopīgi apspriestu sestdienas pasākumu. Visa diena paiet vienā skriešanā.
Bez latviešiem un lietuviešiem par ralliju "Kurzeme" interesējas arī zviedri, poļi. Par igauņiem – kā parasti – neko nevar skaidri zināt, krieviem piedalīšanos sadārdzina vīzas un tas, ka sacensības notiek divās valstīs.
Vakarā ciemojos pie tēva, kas tikko atgriezies no ārzemēm. Reti sanāk aprunāties, tādēļ puse no nakts paiet sarunās par dzīvi.

Piektdiena, 13. maijs

55 dienas. Pamostos Rīgā. Rīta cēlienā sakārtoju automašīnas Bauskai. Uz turieni dodos pēcpusdienā. Glābjam kas glābjams – trase ir pielijusi un pārvērtusies dubļu vannā. Bet jādara viss iespējamais, lai rīt iecerētais realizētos. Līdz galam izplānoju sestdienas nodarbību plānus, shēmas. Palieku Bauskā. Vakarā beidzot varu izgulēties un gandrīz neko nedarīt.