Kurzemes Vārds

14:10 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nakts sarīkojumi ir ne tikai pusaudžiem
Kristīne Briede,
kultūras un informācijas centra "K2" valdes priekšsēdētāja vietniece

Šodien Liepājas muzejā notiks pasākums "Liepāja kino gaismā". Domāju, ka, organizējot to vakarā, muzeja darbinieki ir meklējuši jaunus publikas piesaistīšanas veidus. Tādējādi viņi mēģina ieinteresēt arī jaunus cilvēkus. Manuprāt, ka veids ir izvēlēts ļoti labs, jo ne velti ir teiciens: "Tumsa – jauniešu draugs." Taču vakara un nakts sarīkojumus apmeklē ne tikai jaunākās paaudzes pārstāvji, arī vecāki cilvēki. Atceros kādu pasākumu 2000. gadā, uz kuru bija sabraukuši ap simts ar kino saistītu cilvēku no dažādām valstīm, arī gados veci ļaudis. Viņi bija sajūsmā par nakts aktivitātēm un kopā ar jauniem cilvēkiem arī dejoja līdz rīta gaismai. No rīta ar prieku viņi stāstīja, ka neko nedzirdot, jo no mūzikas esot aizkritušas ausis. Pa dienu jau cilvēki neatļaujas tā izklaidēties, tad cilvēks strādā, bet atpūtu atliek uz vakaru un nakti. Būtu neierasti, ja, piemēram, pirmdienas rītu cilvēks sāktu ar ballīti.
Taču, organizējot vakara sarīkojumus, tie ir jānodrošina ar apsardzi. Ja pie mums "K2" vēlas rīkot kādu pasākumu, vienmēr izvirzām prasību, ka ir jābūt arī cilvēkiem, kas gādā par drošību. Mums pašiem patīk, ja apsardzes darbinieki nav ģērbušies spectērpos, bet civilās drēbēs, lai tik ļoti nekristu acīs. Citiem apmeklētājiem traucē, ja ir ļoti liels apsardzes darbinieku skaits.
Esmu ievērojusi, ja nakts sarīkojumos tiek spēlēta kvalitatīva mūzika, tad arī apkārtējās mājās dzīvojošie ļaudis nesūdzas par troksni. Bieži vien, kad ir pasākums laukā, cilvēki tiek izvilināti ārā no dzīvokļiem. Taču es pati esmu piedzīvojusi, kad tiek spēlēta ļoti skaļa un sliktas kvalitātes mūzika, kuru klausoties, piemēram, sēžot kafejnīcā, nevari izturēt un ir jāmūk projām.
Domāju, ka tie cilvēki, kas grib apmeklēt nakts aktivitātes, atradīs iespēju, kā uz to nokļūt un ar ko pārrasties mājās. Nevajag padarīt sevi par nevarīgu un teikt, lai sarūpē naktī sabiedrisko transportu. Agrāk cilvēki, piemēram, brauca uz vēliem koncertiem uz Sanktpēterburgu un tur arī nokļuva, kaut vai ar stopiem. Ja kāds vakara sarīkojums pulcēs daudz ļaužu, mikroautobusi būs ieinteresēti kursēt. Dažreiz arī mēs paši esam lūguši privātfirmām, lai tās nakts stundās par attiecīgu samaksu nodrošina ļaudis ar transportu.