Kurzemes Vārds

22:51 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Policijas postenis nepieciešams arī dienā

"Centrālajā slimnīcā policijas postenis nepieciešams arī dienā," - šādu viedokli pauda Liepājas pilsētas Centrālās slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds saistībā ar nesen notikušo incidentu slimnīcas Bērnu nodaļā. Tur kādas pacientes māmiņa centās fiziski iespaidot svešus bērnus, kas arī ārstējās. Vairākkārt jautājums par policista uzturēšanos medicīnas iestādē arī dienā ir apspriests Liepājas domē, bet konkrēts lēmums pagaidām vēl nav pieņemts.
"Slimnīcā, kā jau medicīnas iestādē, mediķu galvenais uzdevums ir ārstēt, un diemžēl mēs nevaram vēl bez ārsta tiešo pienākumu pildīšanas veikt arī apsardzes funkcijas un paredzēt, kurš no pacientiem ir noskaņots kādiem huligāniskiem izlēcieniem, kā tas bija šajā gadījumā," paskaidroja E.Freidenfelds.
Patlaban slimnīcā Pašvaldības policijas postenis darbu sāk vakarā no pulksten 19, taču policista klātbūtne šajā ārstniecības iestādē būtu nepieciešama arī dienā, lai vajadzības gadījumā kārtības sargu varētu izsaukt pēc iespējas ātrāk. Kaut arī incidenta laikā slimnīcas personāls reaģēja tūlīt un agresīvo māti izolēja un izraidīja no nodaļas, tomēr līdz policijas ierašanās brīdim sieviete jau bija paspējusi aiziet.
Centrālajā slimnīcā atbilstoši noteikumiem zēni un meitenes no septiņu gadu vecuma tiek ievietoti atsevišķās palātās. Incidents notika nodaļas spēļu istabā, kurā atradās zēni. Arī medicīnas māsa, kura piesteidzās, lai aizsargātu bērnus, pati saņēma vairākus sitienus. Uzreiz pēc notikušā cietušajam zēnam, kurš tika pagrūsts un ar galvu atsitās pret sienu, tika izdarīta rentgenogramma un sniegta neirologa konsultācija, kas, novērtējot zēna veselības stāvokli, konstatēja, ka smadzeņu satricinājuma viņam par laimi nav.

Indra Grase,
slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste