Kurzemes Vārds

14:36 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lai pilsētā būtu ziedi

Daiga Borska

"Pirmais stādīšanas vilnis jau pāri!" - tā "Kurzemes Vārdam" atzina SIA "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība" apzaļumošanas nozares vadītāja Ruta Jaunzeme. Tas nozīmē, ka lielākie pavasara darbi un puķu stādīšana jau pabeigta. Komunālās pārvaldes dārzniece Baiba Laure piebilda, ka izstādītie puķu stādi diemžēl vēsā pavasara dēļ vēl nemaz nesteidzas ziedēt.
Šobrīd Rožu laukumā pilnīgi atjaunojot rožu dobes, kas atrodas viesnīcas "Līva" pusē. Tajā ne tikai no jauna iestādīs "Eiropeana" šķirnes rozes, bet arī bukšus, kas ir mūžzaļi kokaugi. Tāpat pārmaiņas piedzīvošot lielās puķu dobes, kas ir Kūrmājas prospekta galā un atrodas pa ceļam uz bojā gājušo jūrnieku pieminekli.
Šā gada sākumā Komunālā pārvalde noslēdza līgumus par pilsētas zaļo zonu kopšanas un uzturēšanas darbiem. Jaunliepājas pusē četrus gadus to darīs SIA "Tranzīts L", Vecliepājā - SIA "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība". Meistare Ruta Jaunzeme pastāstīja, ka Jūrmalas parkā jau apzāģēti aizlūzušie zari, nozāģētas vecās apses pie tenisa laukumiem, kopti un mēsloti zālieni, ar stādiņiem apstādītas puķu dobes. Tādi paši darbi veikti arī Vecliepājas puses skvēros.
SIA "Tranzīts L" ainavu tehniķe Valda Čaure: "Mūsu pārziņā ir Raiņa parka, pilsētas aizstāvju pieminekļa apkārtnes un stacijas laukuma puķu dobes kopšana, kurā jau iestādījām 250 atraitnīšu stādu. Vēlāk vasarā šo vietu papildināsim ar samtenēm." Visvairāk rūpju prasot Raiņa parks, lai gan tajā viengadīgie augi netiekot stādīti. Taču tāpat regulāri jākopj zālieni un puķu dobes ar ziemcietēm. Nesen viena no Raiņa parka puķu dobēm papildināta ar vēlziedēm, kuras pilsētai pēc savas iniciatīvas uzdāvinājis Urbāna kungs. Diemžēl daudz biežāk gadās, ka paši iedzīvotāji izposta pilsētai piederošos puķu stādījumus, nozogot no tiem stādiņus. Komunālās pārvaldes dārzniece B.Laure: "Ļoti gribas cerēt, ka liepājnieki novērtēs to skaistumu, kas tiek sarūpēts visu priekam, un puķu dobes neapzags. Manuprāt, vērojama tendence, ka ar gadiem pamazām vairojas sapratne, ka stādījumi ir jāsaudzē."