Kurzemes Vārds

21:48 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Sergeja Žoltoka kausu izcīna liepājnieki
Emīls Dreiblats

Latvijas Bērnu un jaunatnes hokeja līgas kausa izcīņā, kura šogad nodēvēta pāragri aizsaulē aizgājušā hokejista Sergeja Žoltoka vārdā, "Liepājas metalurga" komandas uzvarēja visās četrās vecuma grupās.
Katrā vecuma grupā par S.Žoltoka kausu cīnījās četras labākās regulārā čempionāta komandas. U-16 grupā liepājnieki finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-2 pieveica HK "Rīga 2000" jauno maiņu, turklāt izšķirošajā mačā metalurgi rīdziniekus uzvarēja ar 11:1. U-14 grupā "Liepājas metalurgs" finālā ar 3-0 pārspēja HK "Rīga-1", U-12 komandu konkurencē liepājnieki trīsreiz uzvarēja "E.Vasiļjeva hokeja skolas audzēkņus", bet U-10 grupā metalurgi finālsērijā ar 3-1 pārspēja HK "Sāga" audzēkņus.

Basketbolisti pārbauda spēkus
BK "Līvu alus/Liepāja" savā laukumā aizvadīja draudzības spēli ar Lietuvas Basketbola amatieru līgas komandu "Nafta/Uni/Laivite" no Klaipēdas, un zaudēja ar rezultātu 62:82 (17:25, 13:20, 16:15, 16:22). Liepājnieku treneris Raimonds Kairis paskaidroja, ka lietuvieši gatavojas amatieru līgas "Final Four" spēlēm un mūsējie palīdzējuši viņiem sagatavoties izšķirošajām cīņām. Mājiniekiem šajā spēlē nepiedalījās Bens Vokers, Nerijs Lisausks un Valds Dabkus, kuri šobrīd netrenējas kopā ar komandu. Mūsējie šo maču aizvadīja treniņa vietā, un saprotams, ka sportiskajā cīņā nebija tik motivēti kā pretinieki, tādēļ arī piedzīvots tik smags zaudējums. Ar 20 punktiem rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Klāvs Ansons. R.Kairis cer, ka līdz maija beigām vismaz apmēram būs zināms komandas sastāvs nākamajai sezonai, piebilstot, ka vispirms centīsies uzaicināt Latvijas basketbolistus un pēc tam pozīcijās, kurās tas nepieciešams, piesaistīs leģionārus.

Ūdens motosportisti gatavi jaunajai sezonai
Emīls Dreiblats

Nākamās nedēļas nogalē Liepājas ezera ūdeņos norisināsies Latvijas čempionāta ūdens motosportā pirmais posms. Liepājas kluba "H2O motosports" komandu, kas iepriekšējās trīs sezonās stabili ieņēma otro pozīciju Latvijas čempionātā, šogad papildinājuši divi jauni braucēji, un kluba nosaukumā parādījies vārds "moto". Tāpat kā pērn, arī šogad liepājnieki plāno piedalīties visās šā sporta nozīmīgākajās sacensībās.
Gatis Gibners, kurš pērn pārstāvēja Liepājas klubu, iepriekšējā sezonā T-400 klasē bija otrs ātrākais braucējs Latvijā, Eiropas čempionātā ierindojās astotajā vietā, bet Baltijas čempionātā bija trešais labākais, šogad nolēmis startēt individuāli. Liepājas klubu pametis arī Uldis Tiltiņš.
Viņu vietas ieņems Pēteris Pelnēns, kurš pērn brauca JT-250 laivu klasē, bet šogad iemēģinās spēkus S-550 klasē, un Dāvis Palaps, kuram šī būs debijas sezona JT-250 klasē. Abi kluba jaunpienācēji plāno startēt Latvijas, Baltijas un Eiropas čempionātos.
Artūrs Brolītis arī šogad brauks JT-250 klasē un bez jau iepriekš minētajām sacensībām plāno piedalīties arī kādā Polijas atklātā čempionāta posmā. Silvestrs Palaps turpinās cīņas S-550 klasē un centīsies uzlabot pērn pasaules čempionātā sasniegto 14.labāko rezultātu. Mūspuses titulētākais ūdens motosportists Ēriks Ķiepe-Kipge, kurš pagājušajā gadā pasaules čempionātā Prāgā izcīnīja sudraba medaļu, cer vismaz atkārtot savu panākumu. Veselības problēmas vajā Mārtiņu Bergholcu - pēc februārī gūtās mugurkaula traumas ārsti viņam aizlieguši nodarboties ar sportu līdz šā gada beigām, bet par spīti tam liepājnieks cer jūnija sākumā piedalīties pasaules čempionātā S-550 laivu klasē.
Pārmaiņas skārušas arī kluba "H2O motosports" komandtiltiņu - kluba direktora pienākumus turpmāk pildīs Māris Gūtmanis. "Jādod iespēja sevi apliecināt jaunajiem," lakonisks savos komentāros bija kluba menedžeris Agris Reinfelds, piebilstot, ka jautājumus, kas saistīti ar kluba uzturēšanu, palīdz risināt gan Liepājas dome un SEZ, kā arī virkne citu vietējo uzņēmēju.

Ko šobrīd dara bokseris Aivars Romanovskis
19 gadu vecais Liepājas Kompleksās sporta skolas trenera Vladimira Trusova audzēknis Aivars Romanovskis, kurš ar boksu nodarbojas jau septiņus gadus un startē svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, ir viens no talantīgākajiem šā sporta veida pārstāvjiem Latvijā. Šosezon Romanovskis ir izcīnījis vairākas godalgotas vietas dažādos starptautiskos mačos, kā arī tikko kļuva par trīskārtējo Latvijas čempionu pieaugušo konkurencē.
 
- Kā jūties pēc atkārtoti izcīnīta Latvijas čempiona titula?
- Protams, jūtos gandarīts, jo, lai gan manā svara kategorijā Latvijas čempionātā piedalījās tikai septiņi sportisti, visās cīņās nācās atdot visus spēkus, lai varētu izcīnīt trešo valsts čempionāta zelta medaļu.
- Šosezon šīs bija pēdējās nopietnās sacensības. Ko esi iecerējis darīt sezonu starplaikā?
- Jau neilgi pēc skolas beigšanas un eksāmenu nokārtošanas sākšu nopietni trenēties, lai pēc iespējas labāk varētu sagatavoties pasaules pieaugušo čempionātam, kas notiks oktobrī.
- Vai sagatavošanās posmu pasaules čempionātam pavadīsi arī ārpus Latvijas?
- Iespēju robežās, protams, centīšos aizbraukt uz dažādām treniņnometnēm un startēt starptautiskos turnīros, piemēram, Melnās jūras kausa izcīņā, kas norisināsies Ukrainā. Taču galvenais sagatavošanās process notiks Latvijā, kur arī strādāšu pie fiziskās sagatavotības un cīņas tehnikas uzlabošanas.
- Kāds ir tavs mērķis pasaules čempionātā?
- Noteikti jācīnās par godalgotu vietu, taču, lai to īstenotu, vēl ir daudz jāstrādā.
- Kādi ir tavi plāni nākotnē saistībā ar boksu?
- Pats galvenais, ko gribētu sasniegt, ir nokļūt olimpiskajās spēlēs un godam pārstāvēt valsti.