Kurzemes Vārds

23:05 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Avārijā Līgatnē cietuši Priekules skolēni
Anda Pūce

Piektdiena, 13.datums vakar bija ļoti neveiksmīgs Priekules vidusskolas skolēniem, kas kopā ar pedagogiem devās uz tradicionālo Draudzības festivālu, kurā skola piedalās jau trešo gadu desmitu, un kas šogad notiek Krievijas pilsētā Gdovā. Autoceļa Rīga – Veclaicene 66.kilometrā, Līgatnes pagasta teritorijā, priekulnieku autobuss "Setra" sadūrās ar vieglo automašīnu "Audi" un avārijā cieta 12 bērni un trīs pieaugušie, turklāt vienai meitenei eksāmenu vietā tagad nāksies ārstēties slimnīcā.

Kā ziņoja aģentūra LETA, atsaucoties uz Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšnieci Ievu Zvīdri, autobusa vadītājs nepamanīja, ka priekšā braucošā automašīna "Audi" veic pagriezienu un ietriecās tajā. Autobusa šoferis avārijas brīdī nav bijis alkohola reibumā, bet negadījuma apstākļu noskaidrošanai vēl veiks ekspertīzes. Cēsu rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieka vietnieks Lauris Salmiņš sacījis, ka autobusā, ko pagaidām paturēs tehniskās ekspertīzes veikšanai, kopumā braukuši 38 cilvēki. Priekules vidusskolas direktore Vija Jablonska, kas ar Priekules pagasta pašvaldības autobusu devās pakaļ priekulniekiem uz Līgatni, "Kurzemes Vārdam" piebilda, ka tā kā avārija notikusi Augšlīgatnē, tā saucamajā Līgatnes gravā, autobusa šoferis avārijas brīdī darījis visu iespējamo, lai autobuss neiekristu gravā un avārijas sekas nebūtu vēl smagākas, tāpēc autobuss pēc sadursmes nobraucis no ceļa un apgāzies uz sāniem. Avarējušajam transporta līdzeklim izbiruši logu stikli, taču tas ir braukšanas kārtībā.
V.Jablonska teica, ka no visiem autobusa pasažieriem vissmagāk cietusi 1986.gadā dzimusī 12.klases skolniece Oksana Isangulova. Viņa ir viena no visaktīvākajām vidusskolas skolniecēm, pēdējās pašvaldības vēlēšanās startēja arī kā deputātu kandidāte no apvienības "Priekules attīstībai" saraksta. Dzīvības briesmas jaunietei nedraud, taču ir smaga muguras trauma, kuras dēļ meiteni nevar transportēt, un viņai nāksies ārstēties Cēsu slimnīcā, turklāt nepieciešamības gadījumā tiks izsaukti arī speciālisti no Rīgas. "Šāda situācija pimseksāmenu laikā ir vairāk nekā nepatīkama, " sacīja V.Jablosnka. Visus pārējos skolēnus, kas necieta avārijā, un arī cietušos, kas pamatā guvuši smadzeņu satricinājumus un nobrāzumus, kā arī citas traumas, direktore solīja no Līgatnes pamatskolas, kur tie uzturējās, vest mājās gan raugoties pēc situācijas uz vietas.
Skolas direktore pastāstīja, ka priekulnieki devušies ekskursijā uz Krieviju, kur Gdovas pilsētā notiks tradicionālais Draudzības festivāls, kas Priekules skolniekus no Latvijas, kā arī jauniešus no Salantiem Lietuvā, Vīveriem Baltkrievijā, Tirvas Igaunijā un Gdovas Krievijā, pirmo reizi pulcēja kopā vēl padomju gados, un joprojām jau gandrīz 35 gadus maijā sauc kopā skolēnus un skolotājus uz sadraudzības pasākumiem gan kultūrā, gan sportā. Katru gadu starptautiskais festivāls notiek citā valstī, 2002.gadā tas bija Priekulē, bet šogad – Krievijā.

Autobusa sadursme apstādina satiksmi Krūmu ielā
Andrejs Rjabcevs

Vakar ap pulksten 11 sastrēgums veidojās Krūmu un Flotes ielās, jo tur bija notikusi autobusa sadursme ar vieglo automašīnu, tāpēc uz brīdi Krūmu ielā satiksme tika apstādināta.
Kā stāstīja policijā, ne autobusa pasažieri un šoferis, ne automašīnas "Opel Omega" vadītājs sadursmē nopietnus savainojumus nav guvuši, taču inspektoriem vēl jāizvērtē visi apstākļi, lai noteiktu precīzu avārijas iemeslu un konstatētu vainīgo. Zināms, ka automašīna "Opel Omega" braukusi pa Krūmu ielu Flotes ielas virzienā un netālu no kafejnīcas "Katrīna" vadītājs izlēmis veikt kreiso pagrieziena manevru. Nepārliecinoties par šī manevra drošību, vadītājs uzsācis nogriešanās manevru un ietriecies satiksmes autobusā "Volvo", kurš tieši tobrīd no aizmugures bija uzsācis apdzīšanas manevru.

Pazūd nepilngadīgais
Pirms vairākām dienām no savām mājām Kapsētas ielā 25 izgājis un līdz šim brīdim nav atgriezies 1991.gadā dzimušais Artūrs Š. Puisis pazudis jau trīs dienas un vecāki nolēmuši vērsties policijā, lai palīdzētu atrast savu dēlu. Policija pārbaudīs zēna draugus un citas personas, pie kā Artūrs varētu mitināties visas šīs dienas. Taču policija lūdz atsaukties pa tālruņiem 3404558 vai 02 arī citus cilvēkus, kas varētu kaut ko pastāstīt par puiša pašreizējo atrašanās vietu.