Kurzemes Vārds

00:20 Ceturtdiena, 30. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mani džipi

No diviem riteņiem – uz četriem
Emīls Dreiblats

Šodien Durbes apkaimē pulcēsies visi, kam sirdij tuvs autosports, it īpaši bezceļu rallijs, – Padones ceļa ceturtajā kilometrā norisināsies Latvijas čempionāta otrais posms. Pēdējos gados šādu sacensību norise ne tikai Liepājā, bet arī citur Latvijā nav iedomājama bez šā sporta veida patiesa entuziasta ROMĀNA ĒRKUĻA klātbūtnes un tiešas līdzdalības.
Apvidus rallija, dēvēta arī par 4×4, sacensību organizēšanai R.Ērkulis pievērsās 90.gadu nogalē. Pašreizējais divu bērnu tēvs kopš 11 gadu vecuma centīgi nodevās motosporta iemaņu apgūšanai un savulaik pat kļuva par Padomju Savienības sporta meistaru, bet diemžēl trauma 26 gadu vecumā liedza turpināt aktīvās motosportista gaidas, un liepājnieks līdzšinējos divus riteņus nomainīja pret četriem.
1997.gadā viņš iesaistījās Policijas sporta kluba darbībā un jau gadu vēlāk kļuva par Latvijas 4×4 rallija komisijas locekli, un kopš tā brīža, kā saka pats autosporta entuziasts, sākās viņa otrā dzīve.
"Visu mūžu esmu sportojis, un šajā lietā ir tā – ja tu reiz esi saslimis ar to, tad atpakaļceļa vairs nav. Ir milzu gandarījums, ja izdodas sarīkot labus mačus. Tādās reizēs apmierināti ir gan sportisti, gan arī rīkotāji – katram savs prieks. Un, ja vēl atbrauc līdzīgi domājošie no citām valstīm un atzinīgi novērtē mūsu paveikto, tad sajūta ir ļoti laba," sava darba emocionālo pusi uzsver R.Ērkulis.
Viņš pats ikdienā brauc ar automašīnu "KIA Sorento". "Tā kā man ikdienā daudz jābrauc ar auto un ne jau tikai pilsētā, bet arī pa ne vienmēr kvalitatīvajiem lauku ceļiem, tad šāda izvēle ir tikai likumsakarīga," stāsta R.Ērkulis. "Faktiski ir tā, ka automašīnā es pavadu vienu trešdaļu dzīves, tādēļ arī izvēlējos "KIA Sorento" – tas ir jaunās paaudzes džips, kas pilnībā atbilst manām prasībām," savu personīgo izvēli pamato R.Ērkulis, piebilstot, ka parastās vieglās automašīnas neieredz kā sugu.
Arī citi mūspuses autosporta entuziasti R.Ērkuli raksturo kā vienu no enerģiskākajiem 4×4 rallija darboņiem Latvijā. "Viņš ilgus gadus gādāja par rallija "Kurzeme" popularizēšanu un attīstīšanu, bet tagad cenšas attīstīt arī pie mums pagaidām varbūt ne tik populāros apvidus rallijus," saka viens no ilggadējiem "Kurzemes" rallija kuratoriem Uldis Hmieļevskis.
Tieši apvidus rallija sacensību veicināšanu Latvijā par savu mērķi ir izvirzījis R.Ērkulis. "Tas mūspusē ir vēl neapgūts lauciņš, tādēļ darba vēl ir daudz," stāsta bijušais motosportists, un ne jau bez viņa gādības šogad Latgales pusē notiks starptautiskas sacensības ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Vācijas sportistu līdzdalību.
"Tas nav bizness, ar ko varētu pelnīt. Vienkārši šī lieta ir tuvu sirdij," iemeslus, kādēļ lielākā daļa brīvā laika tiek pavadīta, organizējot gonkas, skaidro R.Ērkulis. Viņš atzīst, ka apvidus rallijs, tāpat kā lielākā daļa tehnisko sporta veidu, ir gana dārgs sports, tomēr gūtās emocijas atsver visu pārējo.