Kurzemes Vārds

08:28 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"Aija" – labāko koru izlasē
Atpakaļceļā no 34.starptautiskā koru konkursa "Florilege Vocal de Tours", kas notika Tūrā (Francija) devies mūsu sieviešu koris "Aija". Tas ir viens no prestižākajiem koru konkursiem ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. "Aija" tajā startēja divās kategorijās 17 koru konkurencē, kurā bija pārstāvētas gan Eiropas valstis, gan arī ASV, Ķīna, Meksika u.c.
Kaut arī mūsu koris šoreiz neiekļuva godalgoto skaitā, tomēr, kā sarunā ar Guntu Viti atzina žūrijas priekšsēdētāja, Ungārijas F.Lista Mūzikas akadēmijas rektore Eva Kollare, piedalīšanās šajā konkursā "Aijai" ir liels panākums, jo šogad tam bija īpaši augsts profesionālais līmenis. Viņa liepājnieces vēl labi atcerējās no tikšanās konkursos Ungārijā 1998. un 2003. gadā.
Kora "Aija" diriģente Gunta Vite "Kurzemes Vārdam" apliecināja, ka ikviena no dziedātājām darīja un atdeva visu, ko spēja. Bet kora menedžere Alda Tabora apliecināja, ka šis ir jau 10.starptautiskais konkurss, kurā "Aija" piedalās, un tieši šī lielā pieredze bija par iemeslu tam, ka atlases komisija liepājnieces iekļāva konkursa dalībnieku skaitā.
Šoreiz konkursa Grand Prix izcīnīja Soltleiksitijas (ASV) universitātes Mūzikas katedras jauktais koris. Bet pērn šo augsto novērtējumu saņēma slavenais Rīgas jauniešu koris "Kamēr". Jāatzīmē, ka pirms trim gadiem šajā konkursā ar panākumiem piedalījās arī Liepājas E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas jauktais koris "Mare" un izcīnīja 3.vietu, pārspējot Maskavas konservatorijas kori.
Patlaban "Aija" uz mājām dodas gar Atlantijas okeāna piekrasti, izbaudot Francijas mazo pilsētiņu un slaveno tūrisma objektu skaistumu.
Kristīne Pastore pa tālruni no Francijas

Diskusija par pašvaldībām
Sabiedrība par atklātību "Delna" un Liepājas NVO Atbalsta centrs aicina pašvaldību pārstāvjus un nevalsts organizācijas uz semināru un diskusiju, kuras mērķis ir veidot organizācijas izpratni par pašvaldības funkcijām un informācijas atklātību. Vienlaikus notiks arī diskusija par nevalsts organizāciju un pašvaldības sadarbības iespējām. Pasākums notiek šodien NVO Atbalsta centrā, Ausekļa ielā 9, sākums pulksten 15. Lektores būs centra "Providus" eksperte Agnese Lešinska un sabiedrības par atklātību "Delna" pētniece Aiga Grišāne.

Dubultsvētki Liepājas muzejā

Rīt savus svētkus svinēs gan Liepājas muzejs, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Muzejniekiem tā ir Starptautiskā muzeju diena, ugunsdzēsējiem – 140.gadadiena, kopš Rīgā notika pirmais organizētais izbraukums uz ugunsgrēku no ugunsdzēsēju depo. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Bumbiere, muzeja krājumā ir daudz liecību par ugunsdzēsības vēsturi Liepājā. Par godu dubultajiem svētkiem muzeja foajē būs skatāma izstāde "Latvijas ugunsdzēsībai – 140", kurā varēs aplūkot 19.gs. beigu un 20.gs. sākuma fotoattēlus, kas stāsta gan par spraigo un bīstamo darbu, dzēšot ugunsgrēkus, gan par ugunsdzēsēju mācībām. Izstādē skatāmas arī citas Liepājas ugunsdzēsības vēstures liecības. Pulksten 15 muzeja dārzā interesenti varēs apskatīt dažādu laiku ugunsdzēsības tehniku – no 19.gs. vidus ūdenspumpja līdz jaunākajai tehnikai, kas tagad ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīcībā un kuru dienu iepriekš liepājnieki varēs vērot arī pilsētas ielās. Izstādes un muzeja apmeklējums svētku dienā ir bez maksas.

Auseklim par godu sporto un dzied
Inita Gūtmane
Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās sporta un kultūras sarīkojums "Ausekļa ielas svētki". Divas dienas notika sporta sacensības gan starp Liepājas 1.vidusskolas klasēm, gan vēju pilsētas skolām. Skolēni rādīja savu meistarību, piemēram, skriešanā ar slēpēm, auto stumšanā, virves vilkšanā, strītbolā, stafetēs ar ūdens spaiņiem un erudīcijas konkursā. Kā pastāstīja sarīkojuma organizētājs, Liepājas 1.vidusskolas 12.klases skolnieks Māris Bartkevičs, šāds pasākums notika jau pirms pieciem gadiem, taču tad tradīcija pārtrūka, taču pērn to atjaunoja. Viņš skaidroja, ka, iesaistoties Ausekļa ielas svētkos, jaunieši ne tikai lietderīgi pavadīja brīvo laiku, bet varēja arī uzzināt par Ausekļa ielu daudzus interesantus faktus. Sarīkojuma nobeigumā 1.vidusskolas pagalmā uzstājās vairākas Liepājas muzikālās apvienības – "Nasty Smile", "The Briefing", "Epiphany" un "Mistake".

Konkrētus termiņus lidojumiem vairs nesola
Viktors Ulberts
Pretēji plānotajam Latvijas aviosabiedrība "Air Baltic" šomēnes vēl neuzsāks lidojumus no Rīgas uz Liepāju, apliecināja satiksmes ministra Aināra Šlesera padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Reinholds Pelše. Iepriekš lidojumus bija plānots uzsākt 28.maijā.
Maršruta atklāšana pārcelta, jo to iepriekš paredzētajā laikā nav iespējams realizēt tehnisku iemeslu dēļ. Viņš gan nevarēja precizēt, vai kavēšanās saistīta ar Liepājas lidlauku vai aviosabiedrību. Ministra padomnieks arī nezināja, kad lidojumi tiks uzsākti, norādot, ka tas būs atkarīgs no Liepājas pašvaldības un "Air Baltic" sarunām. Sākotnēji lidojumus bija plānots uzsākt 4.aprīlī, taču aviosabiedrība vēl nebija paspējusi veikt sagatavošanas darbus, tādēļ lidojumu uzsākšana tika pārcelta par divām nedēļām. Vēlāk sarunās ar Liepājas domi tika panākta vienošanās par lidojumu uzsākšanu 28.maijā, kad Liepājā svin Līvu dienu.
Liepājas lidostas direktors Aldis Mūrnieks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ir informēts par kārtējo reisu atklāšanas atlikšanu uz nenoteiktu laiku. Tajā pašā laikā nav īstas skaidrības par tehniskajām problēmām. It kā "Air baltic" šobrīd neesot brīvu lidmašīnu, ko uzlikt uz