Kurzemes Vārds

17:22 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lai būtu sakoptāka pludmale, jāmainās domāšanai

Verners Bokums, neatkarīgais producents

Starptautiskā žūrija arī šogad Liepājas pludmalei piešķīra Zilo karogu. Domāju, ka mēs pret izvirzītiem kritērijiem, kas jāizpilda, lai iegūtu karogu, izturamies pārāk nopietni, cenzdamies pārspīlēti izpatikt. Liepājas jūrmala pati par sevi ir skaista, ar dabas dāvanām apveltīta, un pasaulē šādu vietu nav daudz. Salīdzinot ar citām pludmalēm Eiropas Savienības valstīs, mēs esam galvas tiesu pārāki. Piemēram, Zviedrijai arī ir piešķirts Zilais karogs, taču tur nebūt nav tik skaisti un sakārtoti, kā vajadzētu būt. Esmu ievērojis, ka, sākoties jūrmalas tīrīšanas sezonai, pie mums tās kopēji strādā ļoti cītīgi un jau ļoti agri no rīta.

Pēdējos gadus Liepājas pludmalē ir daudz kas darīts – ir bijuši plenēri, mākslinieki ir gatavojuši interesantas lietas, ir izvietotas krāsainas ģērbtuves, koka skulptūras un daudzveidīgas gružkastes, soliņi un bērniem šūpoles. Ir labiekārtota arī Glābšanas stacija un darītas daudzas citas lietas. Vienīgi varētu sakoptā zona būt lielāka, piemēram, līdz Bernātiem. Tāpat nevajadzētu staigāt pa pludmali ar suņiem, ko dzīvnieku turētāji līdz šim nav ievērojuši.

Taču lielākās problēmas rada paši iedzīvotāji, piemēram, ja ir kas skaists uztaisīts, nākamā rītā tas ir jau saplēsts un izmētāts. Vispirms ir jāatveseļojas attiecīgai sabiedrības daļai, jo, kamēr, kā teikts kādā grupas "Pērkons" dziesmā, būs kretīni, kas visu izdemolēs, labo ideju realizēšanai nebūs nekādas nozīmes. Nezinu, ar kādām metodēm var izārstēt šos cilvēkus, kas atstāj aiz sevis smiltīs plastmasas pudeles un saplēstas glāzes. Var jau pasēdēt jūrmalā un paskatīties saulrietu, bet kāpēc ir jāatstāj gružus? Taču apzinos, kamēr nebūs uzlabojusies ekonomiskā situācija, nekas būtiski nemainīsies. Būs daļa cilvēku, kas tādējādi protestēs, uzskatot: ja nav man, lai nav arī citiem.

Lai pludmale būtu vēl skaistāka, manuprāt, varētu pie sakopšanas darbiem norīkot skolēnus, vajag arī padomāt par to, lai suņi neuzbrūk riteņbraucējiem. Būtu labi, ja kāpu zonā uztaisītu velo celiņu un atvērtu, piemēram, stikla kafejnīcu, kur pēc pastaigām pie jūras rudens un ziemas mēnešos būtu iespējams sasildīties. Vairāk tūristu varētu piesaistīt, biežāk rīkojot dažādas sporta aktivitātes un īstus pludmales svētkus, kuros aiz žoga nebūtu suņi un liela nodzeršanās.