Kurzemes Vārds

19:56 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atjaunojas Liepājas un Rīgas literātu sadarbība

Indra Imbovica

Rīgā, Misiņa bibliotēkā, notika Latvijas Rakstnieku savienības pilnsapulce, kurā tika ievēlēti jauna priekšsēdētāja, valde un revīzijas komisija, kā arī pieņemti un apstiprināti jauni statūti. No sešiem Liepājas literātiem, Rakstnieku savienības biedriem, pilnsapulcē piedalījās pazīstamais tulkotājs Vinifreds Kraučis kopā ar rakstnieci, dzejnieci un dramaturģi Sandru Vensko.

Jaunā valde vieš cerības uz profesionālu sadarbību

Par Latvijas Rakstnieku savienības valdes priekšsēdētāju ar pārliecinoši balsu vairākumu ievēlēja literārā žurnāla "Karogs" galveno redaktori Ievu Kolmani. Līdzšinējais literātu vadītājs, dramaturgs Jānis Jurkāns nolika savas pilnvaras pēc paša lūguma, bet neatteica, kad viņu ievēlēja valdē. J.Jurkāna vadībā veiksmīgi tika realizēti 43 projekti un mērķprogrammas. Kā atgādināja Sandra Vensko, savu labumu pēdējā gadā beidzot no tiem juta arī liepājnieki, jo mērķprogrammas "Radošās darbnīcas" ietvaros Karostā, "Dzejnieku namiņā", jaunos un topošos literātus divas reizes bija atbraukuši konsultēt gan Jānis Rokpelnis, gan Amanda Aizpuriete.

"Mēs esam gandarīti, ka Rakstnieku savienības valdē ievēlēti cilvēki, kuri jau ir mūsu sadarbības partneri ar "Dzejnieku namiņu" – Aivars Eipurs, Māris Salējs, Ronalds Briedis," prieku neslēpj Sandra Vensko. "Piemēram, Aivars Eipurs jau 30.maijā ieradīsies konsultēt jaunos Karostā. Līdz ar to šā sezona būs piepildīta. Bet, sakoties rudens sezonai, Rīgas jaunie dzejnieki gatavojas ierasties ciemos pie mūsu jaunajiem autoriem uz kopā svinamo Dzejas dienu sarīkojumu. Par reģionu turpmāko sadarbību ieinteresēta arī Ieva Kolmane, jo tūlīt pēc Rakstnieku savienības pilnsapulces pārrunājām, kādas varētu būt iespējas sastrādāties profesionālajā līmenī."

Uz Ievas Kolmanes ievēlēšanu par Rakstnieku savienības valdes priekšsēdētāju pozitīvi raugās arī tulkotājs Vinifreds Kraučis. "Viņa atstāja tīri jēdzīga cilvēka iespaidu," bez ceremonijām Kolmani strikti raksturo Kraučis. "Man ir gadījies jau ar viņu sastapties, kā arī aizkulišu sarunās, kas ir precīzākais informācijas avots, uzzināt, ka Kolmane ir jaunās strāvas, respektīvi progresīvi domājošs cilvēks. Kā mēs spriedām ar Māri Runguli (kādreizējais Liepājas literātu apvienības vadītājs), nākamajā pilnsapulcē svarīgi būs izšķirties par to, kāds Rakstnieku savienībai ceļš ejams, kādi ir tās mērķi un uzdevumi. Varbūt ar laiku tā var pārtapt par arodbiedrību? Bet, ja runājam par Liepājas rakstošajiem, sevišķi jaunajiem, tad mana pārliecība ir tāda – katram ir jācenšas, jācīnās pašam, lai iekļūtu, tas ir, varētu publicēties Rīgas izdevumos. Neviens klāt nenāks un neko nepiedāvās," savu viedokli pauž Vinifreds Kraučis.

Sandra Vensko un Valdis Rūmnieks iepazīstina ar savām grāmatām

Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notika plašs un interesants sarīkojums. Tajā uz kopīgiem svētkiem pulcējās bērnu grāmatu apgāda ''Garā Pupa" sērijas "13 dzejoļu" seši autori: Leons Briedis, Valdis Rūmnieks, Sandra Vensko, Uldis Auseklis, Arnolds Auziņš, Maija Laukmane. Šajā sērijā katram no šiem autoriem pusotra gada garumā iznākusi pa grāmatiņai ar 13 dzejoļiem katrā.

Šajā plašajā un svinīgajā sarīkojumā notika arī divu bērnu grāmatu atvēršanas svētki – liepājnieces Sandras Vensko dzejoļu krājuma "Pāris, nepāris" un rīdzinieka Valda Rūmnieka grāmatiņas "Rīgas Rūķa dziesmiņas". Nākamā grāmata sagatavošanā ir Andrim Vējānam, bet pie tās strādā arī eksliepājnieks Māris Rungulis.

Sarīkojuma gaitā dziesmas ar šo autoru vārdiem dziedāja Uldis Fridrihsons no Saldus, Arnolds Auziņš bērnu dzeju runāja ventiņu mēlē, savukārt Andris Vējāns – latgaliski, bet Sandra Vensko kā jau kurzemniece. "Esmu ļoti gandarīta, ka varēju būt kopā ar šīm personībām," ir saviļņota Sandra Vensko.