Kurzemes Vārds

18:30 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pamatakmens var dusēt svētītā mierā

Inita Gūtmane

Sestdien svinīgā ceremonijā, ko vadīja Liepājas un visas Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis, iesvētīja Romas katoļu topošās baznīcas pamatakmeni. Jaunais dievnams, kas sliesies "Laumas" mikrorajonā, būs vienreizējs ar to, ka Zvanu tornī atradīsies četru zvanu komplekts un, elektroniskas sistēmas vadīts, tas skanēs trīs reizes dienā.

Kā pastāstīja bīskaps V.Lapelis, jaunajai baznīcai, kuras arhitekte ir rīdziniece Ausma Skujiņa, kas agrāk projektējusi arī visu "Laumas" mikrorajonu, ir dots Māras vārds. Tas izvēlēts par godu Kristus mātei Vissvētākajai Jaunavai Marijai. "Baznīcai būs četru zvanu komplekts, kas sauksies "Salve Regina" jeb "Esi sveicināta, Dievmāte, kā Karaliene!" skaidroja V.Lapelis. Viņš arī sacīja, ka 12.septembrī Jaunavai Marijai tiks svinēta vārdadiena, un tad arī notiks baznīcas titulsvētki.

Jaunajā, jau ceturtajā katoļu baznīcā Liepājā, būs aptuveni 500 kvadrātmetru liela un veidos nosacītu piramīdas formu, augšējā daļā tai paredzēts tornis ar zvaniem un krustu. Baznīcas fasāde ir trīs stāvu augstumā un vērsta uz jūru, altāris atradīsies pirmā stāva līmenī austrumu pusē, tā simbolizējot to, ka Jēzus ir uzlecošā saule, savukārt smaile – krusts – atradīsies 30 metru augstumā. Baznīcas lūgšanu telpā paredzēts vairāk nekā 200 sēdvietu, arī balkonā būs vietas apmeklētājiem. Dievnamā būs arī telpas draudzes darbam un svētdienas skolai, kā arī dzīvoklis garīdzniekam, kas ikdienā tur uzturēsies, tādējādi baznīcas durvis būs atvērtas katru dienu. Bīskaps V.Lapelis uzskata, ka šī baznīca varētu pildīt arī koncertzāles funkcijas, un, lai to varētu realizēt, projektēšanā un celtniecībā līdzdarbojas akustiķis.

"Baznīca atradīsies labā vietā, mikrorajona centrā, un šeit dzīvojošie ticīgie ļaudis uz dievnamu varēs atnākt kājām," piebilda bīskaps. A.Skujiņa, izsakot gandarījumu, ka tieši viņai ir uzticēts projektēt baznīcu, papildināja, ka apkārtne pašlaik ir ļoti nesakopta, tādēļ viņa cer, ka, uzceļot dievnamu, tā kļūs pievilcīgāka.

Bīskaps V.Lapelis prognozē, ka celtni varētu pabeigt pēc diviem gadiem, taču, cik raiti ritēs darbi, būs atkarīgs no labdariem. Baznīcas celtniecību finansiāli visaktīvāk atbalsta vācu un amerikāņu katoļi un priesteris Bruno Dānis, kas agrāk strādāja Liepājā, bet tagad ir misionārs Austrālijā. Viņa vēlēšanās ir tāda, lai baznīcā būtu neliela labdarības virtuve, ko ir iecerēts arī īstenot.