Kurzemes Vārds

19:30 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Bruņota banda mēģina aplaupīt lauku mājas
Andrejs Rjabcevs
Neparasti notikumi pagājušās nedēļas nogalē risinājušies Bunkas pagastā – kādas lauku mājas mēģinājusi aplaupīt bruņota vīriešu grupa. Par laimi saimnieks laikus paspēja par notikušo informēt policiju, un laupītājus izdevies aizturēt.
Kā stāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, sestdien ap pulksten 16 operatīvajam dežurantam zvanījis Bunkas pagasta Kalnvēju māju saimnieks, lūdzot likuma sargu palīdzību, jo viņa mājās iebrukusi bruņotu vīriešu banda. Nekavējoties uz lauku mājām nosūtītas gan patruļas no Patruļrotas, gan arī netālu esošie Ceļu policijas darbinieki, kuri aplenca mājas. Pagalmā aizturēja 1982.gadā dzimušo Iļju P., divus gadus vecāko Andreju S., 1977.gadā dzimušo Juriju Š.
Vēlāk izmeklēšanā noskaidrots, ka visi trīs iebraukuši lauku mājās un saimniekam, 1953.gadā dzimušajam Jānim O. apjautājušies, vai tam neesot kara laika ieroču. Saimnieks atbildējis, ka viņam šādu relikviju neesot, taču svešinieki sākuši draudēt ar saviem ieročiem. Policijas darbinieki aizturēšanas laikā pie uzbrucējiem atrada gāzes ieročus un mazkalibra šauteni.
Apskatot Kalnvēju mājas, policisti atraduši arī nelegāli glabātu munīciju. Policisti uzgājuši divas 16.kalibra medību bises patronas, arī vairākas citas patronas. Policija uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu visus apstākļus un precīzi restaurētu notikumus, kādi sestdien risinājušies lauku mājās. Tiek lemts arī par krimināllietas ierosināšanu.

Naktsklubs paliek bez mēbelēm
Policijas darbinieks, kurš pie monitoriem novēro pilsētā izvietoto videonovērošanas kameru fiksētos notikumus, svētdien pamanījis, ka vairāki pusaudži no naktskluba "Pablo" nes ārā krēslus. Lai noskaidrotu šādas rīcības motīvus, uz notikuma vietu izsūtīta patruļa, kas aizturēja 1984.gadā dzimušo Māri K., kā arī gadu jaunāko Mārtiņu Ķ. Abi jaunieši paskaidrojuši, ka krēslus iznesuši joka pēc, jo gribējuši, lai pie Rokkafejnīcas varētu apsēsties jebkurā vietā.

Viena avarē, cits brauc dzērumā
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā pastāstīja, ka svētdien satiksmes negadījums noticis uz Klaipēdas šosejas. Ap pulksten 16 automašīnas "Ford Sierra" vadītāja, 1957.gadā dzimusī Ērika S. aptuveni 19 kilometru no Liepājas robežas zaudējusi kontroli pār spēkratu, automašīna iebraukusi grāvī un apgāzusies. Sieviete nogādāta Liepājas Centrālajā slimnīcā, bet policisti uzsākuši noskaidrot apstākļus. Visticamāk, vadītāja nebija izvēlējusies drošu braukšanas ātrumu.
Bet Pašvaldības policijas darbinieki pagājušās nedēļas nogalē M.Ķempes ielā aizturējuši automašīnu, kuras vadītājs bijis iereibis. Patrulējot mikrorajonā, policisti pamanījuši automašīnu "Audi 80", kura no Ganību ielas nogriezusies M.Ķempes ielā. Automašīnas vadītājs uzvedies ļoti aizdomīgi, nobraucis no brauktuves un ceļu turpinājis pa ietvi. Policisti automašīnu apturējuši. Vadītājs, 1955.gadā dzimušais Gunārs tiešām pie stūres bija sēdies alkohola reibumā. Uz notikuma vietu izsaukta Ceļu policija, kas lems par vadītāja sodīšanu.

No garāžas nozog automašīnu
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums, ka nozagta automašīna "Mercedes Benz 230" ar valsts reģistrācijas numuru ED-7394. Tumši zaļās krāsas spēkrats svētdien dienas laikā aizbraukts no garāžu kooperatīva "Lauma", kas atrodas Kviešu ielā.

Nedeva ceļu tramvajam
Andrejs Rjabcevs
Vakar ap pulksten 11.30 satiksmes negadījums noticis pašā pilsētas centrā, pie viesnīcas "Līva", kur tramvajs sadūries ar mikroautobusu.
Kā stāstīja policijā, sadursme neesot smaga, cilvēki tajā nav cietuši, taču kādu laiku pilsētas centrā bijusi nedaudz apgrūtināta automašīnu satiksme un vajadzējis pārtraukt tramvaja kustību. Ir zināms, ka tramvajs braucis no tirdzniecības nama "Kurzeme" uz Tramvajtilta pusi, taču iepretim veikalam "Drogas" tā ceļā uz sliedēm nogriezies mikroautobuss "GAZ 2705", kura vadītājs, 1960.gadā dzimušais Zinovijs N. vēlējies veikt kreisā pagrieziena manevru uz Pedagoģijas akadēmijas pusi, taču nav pārliecinājies par drošību.
Policija noskaidro apstākļus un pārbauda, vai transportlīdzekļu vadītāji nav lietojuši alkoholu.

Piedaloties sacensībās, nejauši šķērso robežu
Neparastu notikumu pagājušās nedēļas nogalē piedzīvojuši Aizvīķu robežšķērsošanas punkta darbinieki, pie kuriem pieteicies kāds Lietuvas pilsonis, kas nejauši nelikumīgi šķērsojis valsts robežu. Lietuvietis Paulis B. robežsargiem nav varējis uzrādīt pasi, jo līdzi bijis tikai viens personu apliecinošs dokuments – Lietuvā izdota pilota licence. Vīrietis paskaidrojis, ka ar savu paraplānu piedalījies sacensībās, kuru laikā viņam vajadzējis nolaisties Skodā, taču gadījies pārpratums un vīrieša lidaparāts zemi sasniedzis Priekules pagasta teritorijā, aptuveni 20 kilometru no valsts robežas. Pēc apstākļu noskaidrošanas un personas datu pārbaudes robežsargi nolēmuši, ka nevērīgajam lidotājam par negribētu un nejaušu valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu tiks izteikts brīdinājums un viņš pats nodots Lietuvas Robežapsardzības dienestam.