Kurzemes Vārds

15:45 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Laumas" apgrozījums palielinās par deviņiem procentiem

Viktors Ulberts

Apkopoti akciju sabiedrības "Lauma" darbības rezultāti 2005. gada pirmajā ceturksnī. Uzņēmuma apgrozījums ir 5623000 latu, kas ir par deviņiem procentiem vairāk nekā 2004.gada pirmajā ceturksnī.

"Apgrozījuma kāpums un peļņas līmenis, kas saglabāts iepriekšējo gadu apjomā, atbilst plānotajam," apliecina uzņēmuma izpilddirektors Edgars Štelmahers. "Lielākais pārdošanas apjomu pieaugums materiālu grupā "Laumai" ir tieši Rietumu tirgū, kur esam atraduši jaunus sadarbības partnerus. Pārdošanas apjoms Rietumu tirgū palielinājies par 34 procentiem. Pārējos tirgos pārdošanas apjoms saglabājies iepriekšējo gadu līmenī. Savukārt veļas ražošanas grupā lielākais pārdošanas apjoma pieaugums ir Baltijas valstu un Anglijas tirgū."

Sadarbības līgumi par materiālu piegādi noslēgti ar pasaules redzamākajiem franču zīmoliem "Barbara", "Christian Dior", "Etam", "Morgan", "Ravage", "Scandale", "Lise Charmel", "Le Bouget". Ir uzsākta sadarbība ar firmām "Naturana" (Vācija), "Luva" (Austrija) un "HBS" (piegādātājs tīklam "Next", "George", "Marks&Spensers").

No 2004. gada maija, kad par "Laumas" akciju kontrolpaketes īpašnieku kļuva igauņu investīciju grupa "Alta Capital", līdz 2004. gada beigām uzņēmumā veiktas investīcijas 1,5 miljonu eiro apjomā. Aprīlī ražotnē tika uzstādīts jauns, moderns materiālu un veļas piegriešanas automāts "Lectra". Kopējās "Alta Capital" investīcijas uzņēmumā šobrīd ir 2,7 miljoni eiro.

Šobrīd akciju sabiedrība "Lauma" ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā un ierindojas starp lielākajiem tekstilražotājiem Eiropā. Uzņēmumā ražotā produkcija – sieviešu veļa, materiāli sieviešu veļas šūšanai, mājas tekstils – tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 Eiropas valstīm, kā arī ASV, Krieviju. Mazāk zināmā "Laumas" produkcija ir medicīnā lietojamās pretradikulīta jostas un elastīgās saites (trīs procenti no uzņēmumā ražotās produkcijas kopapjoma).