Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Pussimts medaļu Jaunatnes olimpiādē
Emīls Dreiblats
Pauls Kaufmanis

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī, Alūksnē, Kandavā un Jūrmalā norisinājās trešā Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Sporta meistarības grupā, kurā Liepājas pilsētu pārstāvēja 105 sportisti, bet rajonu – 29, varēja piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas īsteno profesionālas ievirzes sporta izglītības programmu. Pavisam tajā startēja 1781 sportists, un mūsējiem izdevās izcīnīt 51 medaļu – 20 zelta, 18 sudraba un 13 bronzas godalgas.

Vieglatlētikā jauni rekordi
Kā jau tas bija gaidāms, vieglatlētikas sektorā Ventspilī vispārliecinošāk sevi parādīja Poļina Jeļizarova, kura, sasniedzot personīgos rekordus, izcīnīja divas uzvaras. 1500 metros (4:30,8) viņa savu tuvāko sekotāju apsteidza gandrīz par pusminūti, savukārt 3000 metru distancē (9:30,14) Jeļizarovas pārsvars pār otrās vietas īpašnieci bija divas minūtes.
Lieliski startēja arī Liepājas rajona sportiste Diāna Ozoliņa, kura palika nepārspēta lodes grūšanā un diska mešanā. Lodi viņa raidīja 14,54 metru tālumā, savu tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā metru. Savukārt diska mešanā Ozoliņas rezultāts 42,36 metri bija par vairāk nekā pieciem metriem labāks kā otrās vietas īpašniecei. Kristaps Litvins izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā (14,22). Savukārt liepājniekam Vitālijam Mirošņičenko pietrūka tikai 0,09 sekundes, lai kāptu uz goda pjedestāla 400 metru skrējienā. Viņa rezultāts – 54,41.

Tenisisti attaisno cerības
Ventspilī startēja pieci Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi un visi mājās atveda medaļas, turklāt Anastasija Sevastova un Evija Gorbačova izcīnīja pa divām godalgām.
Meiteņu vienspēlēs pusfinālā Gorbačova negaidīti ar 6:3 un 6:2 pārspēja Ilzi Dejus, finālā viņai bija jāspēlē ar Sevastovu. Diemžēl Liepājas labākā tenisiste saslima, un Gorbačova bez cīņas tika pie zelta medaļas. Cīņā par trešo vietu Ilze Dejus ar 3:6, 1:6 zaudēja cēsiniecei Beātei Valdmanei, bet Katrīna Vuciņa mačā par piekto vietu ar 3:6, 4:6 piekāpās rīdziniecei Agnesei Rozītei. Dubultspēlēs Sevastovas slimības dēļ nestartēja arī viņas pāriniece Dejus. Līdz ar to finālā Gorbačova pārī ar Vuciņu bez cīņas tika pie otrās zelta godalgas.
Zēniem vienīgais liepājnieks Daniels Kozlovs pirmajā kārtā ar 3:6, 6:7 (8:6) zaudēja rīdziniekam Dmitrijam Surkovam, pēc tam ar 6:4, 7:6 (7:5) pārspēja Jelgavas tenisistu Alekseju Smoļaru, bet spēlē par piekto vietu ar 6:2, 7:5 pieveica Ogres pārstāvi Kārli Cauci. Dubultspēlēs liepājnieks pārī ar rīdzinieku Edgaru Rauzu finālā ar 2:6, 7:6 (6:1), 1:6 piekāpās dvīņubrāļiem Dmitrijam un Artjomam Surkoviem (Rīga). Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons piebilda, ka tenisa sacensības Ventspilī norisinājās dramatiskos laika apstākļos – stiprā vēja dēļ bijis pat grūti izdarīt precīzu servi. Šādos laika apstākļos panākumus guva tie sportisti, kas daudz nekombinēja, bet lika akcentu uz sitiena spēku," olimpiādes rezultātus komentēja I.Andersons.

Dainis Reinholds triumfē visos turnīros
Galda tenisa sacensībās Ventspilī piedalījās divi Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi – Dainis Reinholds un Aleksandrs Dolmatovs. Reinholda kontā trīs zelta medaļas, bet Dolmatovs izcīnīja vienu bronzas godalgu.
Vienspēlēs abi liepājnieki satikās pusfinālā, un šajā derbijā četros setos uzvarēja Reinholds. Finālā viņš ar 3–1 pārspēja salaspilieti Arturu Rudņikovu. Dolmatovs mačā par piekto vietu ar 3–0 uzvarēja rīdzinieku Reini Kasparānu. Dubultspēlēs Reinholds pārī ar Kasparānu pusfinālā ar 2–1 pieveica duetu Dolmatovs/Jevgēņijs Gmiraks (Ventspils), bet finālā ar tādu pašu rezultātu zaudēja Salaspils sportistiem Rudņikovam un Gintam Eihmanim. Dolmatovs/Gmiraks cīņā par trešo vietu ar 2–0 pārspēja rīdziniekus Leonīdu Maslovu un Ronaldu Pampalu. Jauktajās dubultspēlēs Reinholds pārī ar Anželu Kurmeļovu (Rīga) finālā ar 2–1 pieveica duetu Arturu Rudņikovu/Ramonu Galsoni (Rīga), bet Dolmatovs kopā ar Margaritu Žuromsku (Rīga) mačā par trešo vietu ar 0–2 piekāpās Reinim Kasparānam un Marinai Kovaļovai.

Vingrotājām deviņas medaļas
Sporta vingrošanā finālsacensībās Ventspilī atsevišķos daudzcīņas veidos sporta meistaru kandidātu klasē atbalsta lēcienā Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēknes Viktorija Huve un Marija Vasiļjeva ierindojās, attiecīgi, piektajā un sestajā vietā. Vingrojumā uz baļķa un brīvajās kustībās Vasiļjeva izcīnīja sudraba medaļas, bet Huve brīvajās kustībās palika pēdējā, sestajā vietā. Jaunākajā grupā Anarina Haritonova atbalsta lēcienā bija ceturtā, toties vingrojumā uz baļķa un brīvajās kustībās izcīnīja pirmās vietas.
Mākslas vingrošanas sacensībās daudzcīņā Viktorija Seļivanova izcīnīja bronzas medaļu un iekļuva finālsacensībās visos četros veidos. Vingrojumā ar lentu viņa izcīnīja zelta medaļu, vingrojumā ar auklu bija otrā, bet vingrojumos ar apli un vālītēm – trešā.

Peldēšanā labākais Deniss Saglajevs
No Liepājas peldētājiem vislabāk Ventspilī startēja Deniss Saglajevs, kurš izcīnīja uzvaras 100 un 200 metros brasā, kā arī 100 metru kompleksajā peldējumā (attiecīgi – 1:07,41; 2:28,14; 1:03,24). Pirmo vietu izcīnīja arī Ruslans Makarovs, kurš bija labākais 200 metros uz muguras (2:23,27), viņam arī divas otrās vietas – 100 metros uz muguras (1:05,92) un 100 metros brīvajā stilā (58,42). Divas vietas uz pjedestāla otrā pakāpiena izcīnīja arī Jans Krupskijs – 50 metros tauriņstilā (29,52) un 200 metros kompleksajā peldējumā (2:34,55). No mūsu meitenēm vislabāk startēja Anastasija Iļjina, kuras kontā divas bronzas godalgas – 100 un 200 metros kompleksajā peldējumā (1:19,96 un 2:56,82). Alīna Mandzina izcīnīja trešo vietu 200 metros brasā (3:12,46).
Liepājnieki sekmīgi startēja arī stafetēs. 4 x 50 metros kombinētajā stafetē mūsējie (Makarovs, Saglajevs, Krupskijs un Šķute) ar rezultātu 1:59,49 palika nepārspēti. 4 x 50 metros brīvajā stilā gan jaunieši, startējot tādā pašā sastāvā, gan jaunietes ierindojās otrajā vietā (1:48,88 un 2:10,88). Meitenēm komandu pārstāvēja Mandzina, Evija Reine, Vlada Knese un Iļjina.
Komandu konkurencē Liepājas peldētāji kopvērtējumā izcīnīja otro vietu.

Cīkstoņi startē pārliecinoši
Džudo cīņā Liepājas Kompleksās sporta skolas pārstāvji Ventspilī izcīnīja sešas godalgotās vietas. Vislabāk veicās Oļegam Koņko, kurš svara kategorijā līdz 50 kilogramiem palika nepārspēts. Sudraba godalgas nopelnīja Arturs Veselovs (līdz 60 kg) un Aleksejs Jažēvičs (līdz 66 kg). Savukārt trešās vietas izcīnīja Marks Zinovenko (līdz 46 kg), Aleksandrs Dolotovs (līdz 55 kg) un Iļja Černovs (līdz 60 kg).
Grieķu-romiešu cīņā svara kategorijā līdz 55 kilogramiem pārliecinošu uzvaru svinēja Vadims Žovnarenko un līdz ar šo panākumu kā pirmais numurs tika iekļauts Latvijas izlasē startam pasaules junioru čempionātam, kas jūnijā norisināsies Viļņā. Vēl no mūsu cīkstoņiem Ventspilī otro vietu izcīnīja Māris Štāls (līdz 50 kg), savukārt vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena nopelnīja Klaids Zvirgzds (līdz 60 kg) un Kristaps Mītins (līdz 84 kg). Kopvērtējumā Liepājas komanda ierindojās trešajā vietā.

Komandu spēlēs divi sudrabi
Futbola sacensībās Ventspilī Liepāju pārstāvēja sporta skola "Daugava". Liepājnieki uzvarēja abās apakšgrupas spēlēs, pusfinālā ar 5:1 sagrāva Bauskas BJSS, un finālā mūsējiem pretī stājās Rīgas "Skonto". Pamatlaiks beidzās neizšķirti 2:2, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 pārāki izrādījās rīdzinieki.
Handbola mačos Liepājas rajonu pārstāvēja Vaiņodes komanda un sešu komandu konkurencē ieņēma otro vietu, piekāpjoties tikai "LSPA sporta klubs/Rīga" handbolistiem. Volejbolā Liepājas rajona sporta skola no piecām komandām palika ceturtā.
Savukārt Liepājas zēnu florbola komanda Kandavā savā apakšgrupā četru komandu konkurencē palika trešā, bet ceturtdaļfinālā ar 0:2 piekāpās Bauskas florbolistiem.

Dramatiskā cīņā otro kārtu pārvar "Miku/UPTK"
Latvijas kausa izcīņas otrā posma maču nedēļas nogalē savā starpā aizvadīja divas Liepājas komandas. Dramatiskā cīņā komanda "Miku/UPTK" pēcspēles sitienos pieveica "Varavīksni".
Spēle pamatlaikā laukumā norisinājās ļoti līdzīga un parupja cīņa. Pēc Alda Kleina sitiena pirmie vadībā izvirzījās "Varavīksnes" futbolisti, taču pretinieku vārtsargs Igors Koršakovs ar 11 metru soda sitienu panāca izlīdzinājumu, un otrajā puslaikā savu komandu vadībā izvirzīja Vitālijs Zanozdra. Taču jau pēc dažām minūtēm komandas "Miku/UPTK" labā vārtus guva Ēriks Putris – 2:2. Papildlaikā abas komandas spēlēja piesardzīgi un vārtus neguva. Īpaši dramatiska cīņa izvērtās pēcspēles sitienos, kuros bija nepieciešamas 20 pendeles, lai uzzinātu uzvarētāju. Ar 9:8 pārāki šoreiz bija "Miku/UPTK" futbolisti.
Trešajā kārtā sacentīsies deviņas pirmās un septiņas otrās līgas komandas, un liepājnieku pretinieks būs zināms rīt, kad paredzēta izloze, savukārt mačs tiks izspēlēts līdz maija beigām.