Kurzemes Vārds

18:41 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Būs saldas zemenes un citas ogas

Priekules pagastā. Lai jau šovasar pagasta iedzīvotāju dārzi būtu saldu ogu pilni, gādā projekta "Kā maize un sāls 2" īstenotāji, visus interesentus 19.maijā, pulksten 11 Pagasta padomes telpās aicinot uz mācībām Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacijas speciālistu vadībā.

Projekta direktore Vita Džeriņa stāsta, ka projekta dalībnieki varēs iegūt informāciju par meristēmas zemeņu stādiem, kā arī visu iespējamo par avenēm, upenēm, kazenēm, jāņogām, ērkšķogām un zemenēm, to populārākajām šķirnēm, audzēšanas īpatnībām un citām lietām. Speciālisti piedāvās arī individuālās konsultācijas par augļudārzu ierīkošanu. Pēc nodarbības būs iespējams arī iegādāties ogulāju stādus, no kuriem lielākā daļa būs konteineros un maksās ap 70 santīmiem gabalā. "Maksa par nodarbību būs 1 lats, bet zemeņu stādus varēs nopirkt par 10 santīmiem gabalā," piebilst V.Džeriņa.

Liepājas Rajona padomes, rajona Pieaugušo izglītības centra un Priekules Pagasta padomes atbalstītā projekta ietvaros jau notikusi nodarbība par augļkopību, vēl 28.maijā iecerēts brauciens uz stādu audzētavu Ventspils rajona Popē, vēlāk, ceriņu laikā, plānots doties arī uz Dobeli, kā arī kopā ar daiļdārznieci Valdu Čauri veidot skaistuma dobi pie Pagasta padomes ēkas.