Kurzemes Vārds

17:20 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lielajā jubilejā godina ar piemiņas plāksni

Inita Gūtmane

Pirms vairāk nekā simts gadiem pa skaisto muižu Kalvenē skraidīja un vēlāk tur iedvesmu saviem darbiem guva rakstnieks Eduards fon Keizerlings. Tagad šajā ēkā dzirdamas bērnu balsis un soļi, jo pašlaik tur atrodas Kalvenes pamatskola. Par godu agrākā mājas īpašnieka 150. jubilejai atklāja piemiņas plāksni.

Šo notikumu vērot bija ieradušies ne tikai vietējie ļaudis, bet arī ap 70 pārstāvju no Vācu – latviešu biedrības, kā arī Vācijas vēstnieks Latvijā Herolds Ekarts. Viņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka Kalvenē ieradies jau trešo reizi un viņam ļoti patīk nams, kur agrāk dzīvoja rakstnieks, kā arī apkārtne un vietējie iedzīvotāji. Arī savos darbos E.fon Keizerlings daudz rakstījis par Baltijas valstīm, īpaši akcentēdams dzimtās vietas skaistumu.

Kalvenes pamatskolas direktore Ausma Ērgle un direktora vietniece mācību darbā Skaidrīte Segliņa sacīja, ka pedagogi ar rakstnieka daiļradi cenšas iepazīstināt arī savus skolēnus, skolā ierīkotajā vēstures istabā izvietotas arī fotogrāfijas, kur attēlots Vācijā popularitāti iemantojušais literāts.

Taču Vācijas vēstniecības ļaudis bija ne tikai sarūpējuši piemiņas plāksni, bet arī praktiskas lietas – trīs duškabīnes ar visu nepieciešamo aprīkojumu un daudz flīžu. Tā kā jūlijā Vācijas vēstnieks mūsu valstī beidz pildīt savus pašreizējos darba pienākumus, vasarā viņš ieradīsies atkārtoti, lai pārliecinātos, vai dāvinājums ir likts lietā. "Vēstnieks no mums atvadās ar labiem darbiem," sacīja mācību iestādes vadītāja un piebilda, ka atvestās lietas skolai bija ļoti nepieciešamas.