Kurzemes Vārds

01:46 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Uz starta – gandrīz 100 ekipāžas
Ints Grasis
Mūsu rajona ceļos aizvadītās nedēļas nogalē skaļāk nekā citkārt rūca mašīnu motori – notika Latvijas rallija čempionāta 2.posms standartautomobiļiem "Liepāja – 2005", kurā, protams, piedalījās arī vairākas mūsu ekipāžas.
Pavisam sacensības pulcināja 96 dalībniekus, un, kā atzina sporta sabiedriskās organizācijas "Rietumi" pārstāvis Aigars Bite, šis rallijs līdz šim viņa kā organizatora karjerā dalībnieku skaita ziņā bija daudzskaitlīgākais. Trase stiepās cauri Bunkas, Kalētu, Gramzdas, Nīcas un Priekules pagasta pašvaldībām, un sportisti veica deviņus ātrumposmus ar kopējo garumu 28 kilometri. Kaut arī standartauto rallijā ir izvietoti ātruma ierobežotāji, vairāki sportisti sacensības beidza grāvjos, tomēr mediķu palīdzība nevienā gadījumā nebija nepieciešama.
Absolūtajā ieskaitē par sacensību uzvarētājiem kļuva Roberts un Normunds Vuguļi, citās klasēs pirmās vietas izcīnīja A.Maļavkins/A.Šilabrits, J.Kārkliņš/A.Kārkliņš un Z.Kalniņš/Ģ.Dombrovskis.
Pilnpiedziņas automašīnu klasē ar turbo dzinējiem no liepājniekiem vislabāk veicās Ģ.Augustovska un M.Vītola ekipāžai, kas ierindojās 5.vietā. Savukārt lielākie neveiksminieki bija M.Meldrājs un G.Vītols, kuriem tehnisks defekts liedza cīnīties par augstākajām vietām, kaut arī viņi spēja uzrādīt labāko laiku piecos ātrumposmos. Pilnpiedziņas automašīnu klasē ar atmosfēriskajiem dzinējiem vienīgā Liepājas ekipāža M.Vītols/E.Stankevics ierindojās 8.vietā. Interesanti, ka šajā klasē no 19 startējušajām ekipāžām 17 brauca ar "Audi Quattro". Klasē virs 1620 kub.cm 2.vietu izcīnīja A.Berķis/V.Vitkovskis, kas ir liepājnieku labākais sasniegums kādā no klasēm, bet mazajā klasē līdz 1620 kub.cm labākie no mūsējiem bija A.Siliņš/J.Dejus, kuri ieguva 7.vietu.
Sacensību rīkotāji saka lielu paldies saviem atbalstītājiem: pašvaldībām, "Pļavmalu" trases saimniekam Andrim Ķuņķim, uzņēmumiem "Oms", "BTA", "Yokohama" riepu izplatītājiem "AVS Sports".
Nākamais Latvijas čempionāta standartauto rallijā posms risināsies 18. un 19. jūnijā Ķekavā.

Rallijkaruseļa virpulis Durbē
Ints Grasis
Sestdien Durbē ar divu Liepājas ekipāžu līdzdalību risinājās Latvijas čempionāta ceturtā posma sacensības apvidus karuseļrallijā. Klasē N1 Guntars Laugalis un Armands Sanders izcīnīja 2.vietu, bet Kristaps Ķirsons un Gundars Adamovskis ieguva vietu uz trešā goda pjedestāla.
Kā pastāstīja Latvijas Automobiļu federācijas 4x4 komisijas vadītājs un šo sacensību rīkotājs Romāns Ērkulis, sacīkste izvērsusies ātra un dinamiska – mašīnas traucās pat ar 120 – 130 kilometriem stundā lielu ātrumu, turklāt labvēlīgi bija arī laika apstākļi. Pavisam posmā startēja 14 ekipāžas.Prestižākajā T2 klasē otro uzvaru šosezon izcīnīja ventspilnieks Igors Skoks, bet N1 grupas ieskaitē 1.vietu ieguva balvēnietis Jānis Auziņš.
Diemžēl pirmajā braucienā G.Laugaļa un A.Sandera auto, savā klasē būdams līderu godā, dabūja mīksto. Šajā braucienā zaudētais trīs braucienu summā vairs neļāva mūsējiem atkarot pirmo pozīciju. Savukārt 14 gadu vecais Kristaps Ķirsons turpina priecēt savus līdzjutējus, un, kā atzīst speciālisti, puisim ir acīm redzams talants un uz viņu var likt pamatotas cerības. Abas mūsu ekipāžas (Andrejs Radzevičs šoreiz iejutās skatītāja lomā) absolūtajā vērtējumā apsteidza arī vairāku spēcīgāku mašīnu īpašniekus. Bet čempionāta absolūtajā vērtējumā G.Laugalis un A.Sanders pēc Durbes posma ir trešie (klasē N1 – otrie), K.Ķirsons un G.Adamovskis – sestie (klasē N1 – trešie).
Nākamais karuseļralliju čempionāta posms notiks tikai 23.jūlijā Aizkraukles rajona Vietalvā.