Kurzemes Vārds

02:30 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ugunsgrēkā iet bojā vīrietis
Naktī uz otrdienu traģisks ugunsgrēks izcēlies kādā dzīvoklī Toma ielā, un dzīvību zaudējis 45 gadus vecs vīrietis. Kā stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē, naktī ap pulksten 3 saņemts izsaukums uz Toma ielu 47a. Kad notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēju brigādes, tika konstatēts, ka liesmas apņēmušas daļu dzīvokļa divstāvu koka ēkā. Dega grīda virtuvē, kā arī daļa gaiteņa otrajā stāvā. Lai arī ugunsgrēks netiek klasificēts kā liels un dzēsējiem vēlāk liesmu lokalizācija prasījusi tikai minūtes desmit, diemžēl liesmas atņēmušas dzīvību dzīvokļa saimniekam, 1960.gadā dzimušajam Andrim B. Viņa līķis tika atrasts priekštelpā uz grīdas – visticamāk, viņš vēlējies izkļūt no degošā dzīvokļa, taču nav pieticis spēka. Tiek pieļauta iespēja, ka vīrietis pats pirms tam mēģinājis apdzēst uguni, tomēr nav spējis tik galā ar to un saindējies ar kodīgajiem dūmiem. Vakar notikuma vietā strādāja ugunsdzēsības inspektori un policisti, lai noskaidrotu iespējamo ugunsgrēka iemeslu. Tā kā dzīvoklis bija sācis degt no virtuves daļas, kur atrodas krāsns, tiek pieļauts, ka liesmas sākušas izplatīties no neuzmanīgas krāsns kurināšanas. Nevar izslēgt arī versiju, ka vīrietis neuzmanīgi smēķējis. Iemesli vēl tiek noskaidroti.

Notriec nepilngadīgu meiteni
Kā pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā, pirmdien ap pulksten 8.30 saņemta ziņa, ka Centrālajā slimnīcā nogādāta kāda jauniete, kuru O.Kalpaka ielā notriekusi automašīna. Ir zināms, ka 1997.gadā dzimušo Kristīni P. notriecis spēkrata "VW Golf" vadītājs, 1976.gadā dzimušais Indulis H., kas meiteni uz ceļa pamanījis pēdējā brīdī, kad no sadursmes vairs nav bijis iespējams izvairīties. Negadījuma apstākļus policija vakar vēl noskaidroja.

Paliek bez vadiem
Policijā saņemts iesniegums par zādzību, kas konstatēta 14.maijā. Vecpils pagastā no transformatora palīgstacijas "Mazilmāja" pazuduši aptuveni 1300 metru alumīnija vadu, kas veda uz lauku mājām "Kurši". Zaudējumu apmērs tiek noskaidrots, policija jau uzsākusi izmeklēšanu un pārbauda metālu uzpirkšanas punktus, lai noskaidrotu, vai tajos kāds nav mēģinājis nodot šos metālizstrādājumus.

Bērni aizdedzina šķūnīti
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes darbinieki pirmdien ap pulksten 17.30 devušies dzēst ugunsgrēku, kas bija izcēlies kādā pamestā šķūnītī M.Ķempes ielas galā. Pamestajā koka celtnē pie Liepājas ezera bija sākuši degt dažādi atkritumi, un liesmas pamazām kļuvušas arvien spēcīgākas. Dzēsēji ar uguni ātri tikuši galā, tagad precīzi jānoskaidro ugunsgrēka izcelšanās iemesli. Gan iedzīvotāju stāstījums, gan arī pašu ugunsdzēsēju novērotās pazīmes norāda, ka šķūnīti aizdedzinājuši bērni, kuri tur nereti mēdza spēlēties.