Kurzemes Vārds

17:12 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Sākt nekad nav par vēlu
Andžils Remess

Pagājušās nedēļas beigās mūsu laikraksta sporta lappusē varējāt lasīt komentāru par to, ka gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, tādējādi kaitējot savai veselībai, un pamatotu atziņu, ka ieinteresēt nodarboties ar sportu visreālāk bērna vecumā.
Protams, nevar gribēt, lai cilvēks, sācis sportot jau brieduma gados, tiktu līdz augstām virsotnēm. Taču tas nebūt nenozīmē, ka mēģināt pieaugušu cilvēku piedabūt sākt veselīgas nodarbības būtu bezcerīgi.
Negribu atgādināt, cik cilvēku Liepājā bija iesaistīti veselības veicināšanas nodarbībās, teiksim, pirms gadiem divdesmit. Šie efektīgie skaitļi bija grābti no gaisa, lai sporta vadītāji radītu labāku iespaidu par savu darbu. Tāpat negribu atgādināt, kādas ieinteresēšanas formas izmantoja tad, kad uzņēmumos bija algoti sporta darbinieki, kuri gandrīz aiz rokas vilka cilvēkus uz sporta zālēm un laukumiem. Kad tika atvēlēti prāvi līdzekļi, lai organizētu tādus sporta sarīkojumus, kuros ar sportu nesaistīti cilvēki paši gribētu pārbaudīt, ko spēj. Un pēc šādas iepazīšanās ar fiziskām aktivitātēm tās turpināja ne viens vien, kuram līdz tam sports bija tāls un svešs.
Taču, lai arī cik liela nozīme ir algotiem sporta darbiniekiem un atvēlētiem finanšu līdzekļiem, ne jau tas ir izšķirošais. Jo arī toreiz lielākas sporta aktivitātes dažkārt notika darba vietās, kurās nebija speciālu sporta darbinieku. Un bieži vien sporta gars augstāku vilni sita mazpilsētās un ciematos, nevis tur, kur bija labiekārtotas sporta arēnas.
Tāpat kā tajos masu sportam labvēlīgos apstākļos bija, tā arī tagad pats galvenais ir atkarīgs no cilvēkiem, kuri grib un prot radīt sportošanas prieku citiem, vienalga, iestādes, uzņēmuma, saimniecības, ciemata, mazas vai lielas pilsētas mērogā. Kuri prot iekustināt ar izdomu, radot sacenšanās garu un likt cilvēkiem pašiem pēc tam meklēt iespējas rūpēties par savu veselību. Jo sākt fiziskās aktivitātes nekad nav par vēlu.