Kurzemes Vārds

16:51 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kas iztek no gaļas pārstrādes uzņēmuma?

Viktors Ulberts

Savdabīgs skats pirmdienas pēcpusdienā pavērās tiem cilvēkiem, kas pārvietojas pa Veco ostmalu garām SIA "Griģis&Co" jaunajam gaļas pārstrādes ceham. No uzņēmuma teritorijas, gluži kā avota urdziņa, uz ielas tecēja ūdens, kas turklāt ne īpaši labi smaržoja. Kas tad bija noticis?
"Tā bija avārija. Vienkārši aiz attīrīšanas iekārtām nosprūda kanalizācijas aka," skaidroja uzņēmuma vadītājs Valdis Pirktiņš. Lai avāriju likvidētu, bija nepieciešamas dažas stundas. "Šādas avārijas situācijas gadās arī pilsētas kanalizācijas tīklos, un tas nav nekas ārkārtējs," piebilda V.Pirktiņš.
Savukārt cilvēki, kuri regulāri iet garām šai vietai, apgalvo, ka ūdens noplūdes no SIA "Griģis&Co" esot vērojamas diezgan bieži. "Tad jau laikam viņiem ir problēmas ar kanalizācijas sistēmu, ja tik bieži notiek avārijas," sacīja kāds liepājnieks, kurš ikdienā mēro ceļu uz laivu novietni ezera krastā un iet garām minētajai vietai. V.Pirktiņš gan šādu apgalvojumu nodēvēja par pilnīgu muļķību.
Liepājas Reģionālās vides pārvaldes vadītāja vietniece Ingrīda Sotņikova "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka līdz šim nav saņemtas nekādas sūdzības par SIA "Griģis&Co" gaļas pārstrādes cehu. "Ja šāds iesniegums vai informācija tiks saņemta, mēs pārbaudīsim faktus. Tikai tas jādara tieši tajā brīdī, kad noplūde notiek. Izlietu ūdeni vairs nesasmelsi, bet mums ir vajadzīgi ūdens paraugi," skaidroja I.Sotņikova. Par vides piesārņošanu juridiskajām personām var piemērot sodu līdz 1000 latiem, un, ja laboratoriskie pētījumi liecina, ka noplūdušais ūdens bijis ļoti piesārņots, uzņēmumam var likt maksāt papildu 12 reizes lielāku dabas resursu nodokli.