Kurzemes Vārds

08:38 Trešdiena, 26. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Dispečerpunkts atradīsies citā vietā
Jūlija beigās vai augusta sākumā Liepājas Autobusu parka dispečerpunktu no Ganību ielas pārcels uz M.Ķempes ielu 16a, pavēstīja uzņēmuma direktors Rūdolfs Embutnieks. "Pārmaiņas notiks finansiālu apsvērumu dēļ," viņš skaidroja. Dispečerpunkta uzturēšana Ganību ielas galapunktā izmaksā ļoti dārgi, tāpēc nolemts īrēt divas telpas no SIA "Vecliepāja". Vēl nav zināms, kas notiks ar LAP piederošo ēku Ganību ielas galapunktā. Tam šobrīd tiek meklēts risinājums. Un vēl ir būtiski, ka tiks mainīti minētā dispečerpunkta tālruņu numuri. Par to tiks ziņots, kad tuvosies pārcelšanās laiks.

Liepājas muzejs saņēmis kompensāciju
par nozagto unikālo bisi
Indra Imbovica

Pilsētas domes Finanšu pārvaldes priekšniece Dace Gertsone informē, ka Liepājas muzejs no AAS "Balta" saņēmis 9900 latu apdrošināšanas kompensāciju par Jaungada naktī no muzeja ekspozīcijas nozagto unikālo bisi. Kaut gan bise nebija apdrošināta, muzejs bija iesniedzis pretenziju, lai no firmas "Apsardze", kurai bija noslēgts civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgums ar "Baltu", piedzītu muzejam radītos zaudējumus. Liepājas muzeja direktore Aina Burija skaidro, ka saņemtā nauda tiks izlietota muzeja drošības sistēmas uzlabošanai. Lai gan muzeja teritorijā jau ir uzstādītas sešas videonovērošanas kameras, to skaitu acīmredzot palielinās.
Pēc 17.gadsimta sākumā darinātās bises zādzības Liepājas muzejs lauza līgumu ar apsardzes apvienību "Apsardze" un pēc cenu aptaujas veikšanas noslēdza līgumu ar apsardzes firmu "Falck L". Sadarbojoties ar šo firmu, muzejs arī plāno pilnveidot drošības sistēmu. Savukārt, kā informē Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, policijai joprojām nav izdevies noskaidrot vainīgās personas 100 000 latu vērtās bises zādzībā no Liepājas muzeja, bet izmeklēšana turpinās.

Tirgū saldas zemeņogas
Lai gan siltu un saulainu dienu pēdējā laikā nav bijis daudz, Pētertirgus ir pilns zemeņu, kas liecina, ka šīs ogas sākušas aktīvi ražot arī vietējos dārzos ne bez agroplēves palīdzības, visticamāk. Uzraksti liecina, ka ogas nākušas no Kapsēdes, Nīcas, Vaiņodes, Aizputes un citām vietām, gandrīz no visa rajona. Arī šķirņu piedāvājums ir daudzveidīgs, sākot no "Honey", kas ir visizplatītākā, un beidzot ar ogām, kam saimnieki nosaukumu esot piemirsuši, tāpēc vien uzrakstījuši, ka "ļoti saldas". Pircējiem iespējams pārliecināties, ka tā ir tiesa, un iegādāties ogas par 1 līdz 2 latiem kilogramā. Par maksimālo cenu dabūjamas ļoti lielas un glītas ogas, bet lētākās, saprotams, ir pašas mazākās. Tad nu, vidēji šķiroties no 1,5 līdz 1,8 latiem, iespējams tikt pie saldām un pietiekami izskatīgām zemeņogām.

Jāņus ielīgoja pilsētas centrā
Līgo svētku dienā, kad pilsētas centrs bija pilns gan steidzīgu, gan uz atpūtu noskaņotu ļaužu, Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansambļi "Kvēle" un "Rucavietis", amatierteātra aktieri, tautas mūzikas kapela un folkloras kopa "Vēlava" aicināja visus uz Jāņu ielīgošanu. Dienas vidū laukumā pie "Hansabankas", bet vēlāk pie tirdzniecības centra "Kurzeme", kad saulīte dāsni noglāstīja katru dzīvu radību, ņiprie dejotāji un dūšīgās "Vēlavas" dziedātājas dalījās savā svētku priekā un ikdienas skrējienā apturēja vai ik katru garāmgājēju.
Tie, kuri apstājās un ieklausījās, iepriecināja acis ar jauno dejotāju ņipro soli, saņēma arī pa gardam pīrāgam, siera šķēlei vai cita našķa. Ar to arī Liepājas pilsētā Jāņu svētki beidzās, jo vakarā nekur neiedegās lielais ugunskurs, kas kopā aicinātu visus pilsētā palikušos līgotgribētājus.