Kurzemes Vārds

18:28 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vai vajadzēja iet ezermalā riepas dedzināt?
AGITA ANSULE, māksliniece

Lai gan Līgo svētki ir izteikti lauku svētki, kad lielākā daļa svinētāju cenšas izbraukt pie dabas vai dodas uz kādu lauku sētu, pilsēta pilnīgi tukša nepaliek. Ir daļa cilvēku, kuri dažādu apstākļu dēļ paliek Liepājā. Taču paliek arī viņu vēlme pabūt līgotāju pulkā, lai justu svētku noskaņu. Jo ne jau visi cilvēki ir zināmā mērā individuālisti, kuri Līgo vakaru pavada ģimenes un tuvāko radu pulkā.
Tieši tāpēc šogad Liepājā bija jūtams šādas publiskas līgošanas trūkums. Iepriekš gan tādas ir notikušas, piemēram, estrādē "Pūt, vējiņi!". Nezinu iemeslu, taču tiešām paliek neskaidrs jautājums: kāpēc šogad tādu nebija? Galu galā gandrīz katrā lauku pagastā notika kopējas Jāņu svinēšanas tiem, kas vēlējās ballēties arī ārpus saviem pagalmiem. Un Liepāja taču ir trešā lielākā pilsēta Latvijā, kur arī ir vajadzīgas šādas kopējas līgošanas. Ar dažām folkloras kopu izdarībām dienas laikā ir par maz. Ko tad pilsētā palicējiem darīt vakarā? Vai tiešām vajadzēja iet uz ezermalu riepas dedzināt, kā to darīja padomju laikā?
Nav jau runa par to, ka obligāti katru gadu Liepājā jārīko grandiozas svinības ar dramaturģijas elementiem, jāalgo scenogrāfs un vairākas pazīstamas mūziķu grupas. Pietiktu ar daudz mazāku vērienu, vienkārši lai būtu kārtīgs ugunskurs, iespēja nopirkt alu un uzkodas, kā arī labas mūzikas pavadībā izdejoties. Nedomāju, ka tas no liepājnieku puses būtu daudz prasīts. Bez tam var jau izdomāt arī ko oriģinālu. Piemēram, Jāņu ugunskurs nekad nav kurināts jūras krastā. Domāju, ka netrūktu apmeklētāju, ja Līgo svinības sarīkotu pie jūras tieši tāpat, kā tiek rīkota "Caines Beach Party", kas ieguvusi ļoti lielu popularitāti.