Kurzemes Vārds

16:04 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Apskatnieka augšāmcelšanās
Miera osta turīgajiem kuģotājiem
KLĀVS BRIDĒJS

"Katrs kuģis reiz meklē un visbiežāk arī atrod savu ostu," reiz šķelmīgi ieteicās kāds optimistisks jūras vilks, un, lai gan Baltijas jūras krastos izvēle kuģiem ir lielum lielā, tomēr, kopš sirpjāmurotās zemūdenes no mūsu platuma grādiem atkāpušās, dažam no miermīlīgi noskaņotiem peldlīdzekļiem ietrāpās iestūrēt arī Liepājā. Savukārt pilsētai, kurā ir osta, būtu grūti iztikt bez sava kroga, kura tematika būtu tuva jūrai. Šeit gan jāpiebilst, ka jaunāko laiku vēsturē daži mēģinājumi šajā sakarībā cietuši fiasko, tomēr nu jau labu laiku rokas stiepiena attālumā no redakcijas mājo "Vecais kapteinis". Cik vecs šis īsti ir, to krogus īpašnieki nav atklājuši, tāpat Apskatniekam jāatzīst, ka Dīķu ielas stūra iestādījumā viņam nav gadījies sastapt, ne Nemo un Grantu, ne Bladu un Āķi, ne Nulli un Bangu vai kādu citu no literatūras lappusēs iepazītajiem kuģu vadoņiem un uz šādu poēziju nevelk arī kroga ēdienkarte. Tomēr visnotaļ pārliecinoši var apgalvot, ka Liepājas krogu hierarhijā "Vecajam kapteinim" pienāktos vieta lepnāko gala pašā spicē, un, domājams, pēc rēķina aplūkošanas šim vērtējumam varētu piekrist vairākums šās iestādes apmeklētāju.
Pagriežot atpakaļ atmiņu pavedienu, jābilst, ka sākumā "Vecais kapteinis" tā kā šķita atvēzējies uz bezmaz mūspuses ierastai kārtībai netipiskiem augstumiem, jo tā darbības ievadperiodā restorāna tuvāko apkārtni rotāja smalkākās un glaunākās mūspuses automašīnas, bet viesu vidū gozējās personāži, kuru dzīvesveidu un imidžu personificējušie aksesuāri ap kaklu pēc sava biezuma varētu tikt izmantoti gandrīz, lai pietauvotu niecīgāku kuģi. Arī ēdienkarte vīdēja pārpilna tam laikam neredzētākiem smalkumiem, un kā īpašs, Liepājā vēl neizspēlēts šovs tika demonstrēts zivju akvārijs kroga pagrabstāvā, no kura kroga cienītājs varēja izvēlēties tieši viņam tīkamāko foreli vai stori savam pusdienu galdam. Saprotams, ka ķēpāties šādā atmosfērā ar niekiem būtu vienkārši smieklīgi, taču jāteic, ka arī tā saucamās īpaši svarīgās personas jeb VIPi vienkārši mirstīgie cilvēki vien ir un šo neizbēgamo faktu nācās ņemt vērā arī "Vecajam kapteinim", kurš, nevēlēdamies spert soli vienkāršās tautas virzienā, uzdrīkstējās palikt dārgo krogu galā. Tā, protams, ir tikai un vienīgi krogus īpašnieku izvēle, kuru Apskatnieks nedomā apstrīdēt, turklāt "Vecā kapteiņa" dzīvotspars apliecina, ka to akceptē gan cilvēki, kas vēlas nesteidzīgi un bez ļaužu drūzmas pabaudīt divvientulību, gan ļaudis, kuriem par tēriņa maksāšanu īpaši galva nesāp, gan klienti, kas vēlas vismaz nelielas pārmaiņas citkārt visnotaļ inertajā Liepājas krogus ikdienā.
Citiem vārdiem sakot, "Vecais kapteinis" kļuvis par miera ostu. Tai par sliktu gan jāatzīmē, ka ziemās tā dažkārt nav pārāk silta un bez kāda siltāka vai sildoša padzēriena, kroga nosaukumam atbilstošo interjera burvību var arī neizgaršot, bet pie "Vecā kapteiņa" plusiem vairākus gadus pēc kārtas bijusi pieskaitāma lapene vasarās, kas ir viena no retajām āra kafejnīcām, kas sava ģeogrāfiski precīzā izvietojuma dēļ bija vieta, kur varēja rast kādu stūrīti tīkamas paēnas. Apskatniekam gan jāatzīst, ka šajā vasaras iestādījumā, lai arī allaž pie visnotaļ skaidra prāta esot, viņš tā arī nav sapratis, pēc kādiem principiem tur kas tiek skaitīts un kalkulēts, jo sistēma viņam šķitusi sarežģītāka nekā šahā, bet, tā kā tēriņš nav pārsniedzis "Vecā kapteiņa" standartus, tad Apskatnieks nolēma neiedziļināties kombinācijās, kas viņam nepadodas atšķetināšanai.
Ja par gastronomisko piesitienu, tad grūti noliegt – "Vecā kapteiņa" virtuves burvji savu darbu prot, turklāt šajā gadījumā jāteic, ka kohu pieskaitīšana magu pasaulei nav tikai autora fantāzijas auglis, jo dažkārt ik apmeklētājam redzams, ka ap ugunsmēlēm to savaldītāji darbojas kā īsti faķīri. Ēdiens ir gaužām baudāms, bet par tā atbilstību un porciju lielumu var strīdēties gluži tāpat kā ikvienā iestādījumā, tomēr, pēc Apskatnieka domām, tas būtu gaužām veltīgs laika patēriņš, jo katrs taču pats ir sava kroga meklētājs, un, lai nu uz kurieni, bet uz restorānu taču nevienu vismaz 99 procentos gadījumu par varītēm nestiepj. Cita lieta, ka "Vecā kapteiņa" gadījumā šādu strīdu būtu mazāk, ja pavāri ēdienkartē pamanītos biežāk dažādot visādas gastronomiskās feinšmekeru rozīnītes, kuru Apskatniekam viņa subjektīvajā versijā šķiet "Vecā kapteiņa" izraudzītam kursam tā kā mazliet par maz. Bet citādi, ja vien maks atļauj – spert soli "Vecā kapteiņa" un viņa lielgabalu virzienā varat droši, un, kazi, ja spēsit atļauties un novērtēt, jūsu acīm pavērsies ne vien kroga pamattelpa, pagrabstāvs vai dārzs, bet arī ekskluzīvie bēniņi, kur mazajā banketa zālītē mierā un klusumā savus svētkus reizumis svin šās pilsētas izredzētie vai tie, kas vismaz iedomājas sevi par tādiem esam.

Vērtējums mūspuses mērauklās 10 ballu sistēmā
Iekārtojums – 9
Omulība – 7,5
Virtuve – 8