Kurzemes Vārds

18:11 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ārzemnieki Durbē gūst vērtīgas idejas

Durbes vidusskolā notika projekta "Comenius" dalībvalstu tikšanās, uz kuru bija ieradušies viesi no Beļģijas, Vācijas un Francijas. Šī gada projekta tēma ir "Mēs Eiropai", un katras valsts pārstāvji rādīja un stāstīja, ko ir paveikuši.
Durbes vidusskolas direktora vietniece ārpusklases darbā Daira Veilande pastāstīja, ka viesi mazpilsētā uzturējās divas dienas. Audzēkņi viņiem bija sarūpējuši svētku koncertu un uzvedumu angļu valodā. Ārzemnieki vēroja arī devītās klases izlaidumu, kas ļoti paticis, viņi pat apgalvojuši, ka kaut ko no redzētā varēs izmantot savā skolā. Viesi devās arī izbraucienā ar kuģīti pa Durbes ezeru un iepazina vairākas skaistas vietas Durbē un Liepājā.
Kopā sanākšanas reizē projektā iesaistītie ļaudis atskaitījās par padarīto un vienojās par nākamām projekta tēmām. D.Veilande sacīja, ka kopā ar ārzemju draugiem durbenieki pārrunājuši, kādas izmaiņas ir jūtamas Latvijā pēc tās iestāšanās Eiropas Savienībā. Viesiem arī interesēja, kādas ir latviešu domas par bēgļu ieplūšanu jaunajās dalībvalstīs un kā notiks mācību darbs klasēs, ja tajās būs dažādu tautu pārstāvji.
D.Veilande zināja, ka Durbes vidusskola projektā "Comenius" ir iesaistījusies jau sesto gadu. Viņasprāt, no izveidotās sadarbības ieguvēji ir gan skolēni, gan pedagogi. Jo ir iespēja ne tikai uzlabot svešvalodu prasmi, ciemojoties un uzņemot pie sevis ārzemju draugus, bet arī var vairāk uzzināt par citu tautu kultūru, ekonomiku un vēsturi.
Ārzemju viesi izrādīja prieku par skaisto Durbes apkārtni, pie sirds viņiem gāja arī šūpošanās pilskalnā.