Kurzemes Vārds

18:15 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

14. un 28. jūlijā – NSI (Farēru salas).
Bet šodien – "Skonto"
Andrejs Rītiņš

Vakar Šveicē notika Eiropas futbola kausa izcīņu izloze, un "Liepājas metalurga" pirmais pretinieks būs no tās pašas valsts, no kuras pagājušajā gadā – Farēru salām. Tikai, ja pirms gada tas bija šīs valsts vicečempions, tad NSI komanda Farēru salu iepriekšējās meistarsacīkstēs izcīnīja tikai 6. vietu, bet tiesības spēlēt UEFA kausa izcīņā ieguva kā savas valsts kausa izcīņas finālists. Šī gada meistarsacīkstēs NSI atrodas 4. vietā. Šī komanda divus gadus spēlējusi Eiropas kausu izcīņā un visas četras spēles zaudējusi, iesitot 2, bet savos vārtos ielaižot 16 bumbas.
"Liepājas metalurga" un NSI pirmā spēle paredzēta 14. jūlijā Farēru salās, otrā – 28. jūlijā Liepājā.
"Liepājas metalurga" galvenā trenera Benjamina Zelkeviča komentārs par pirmo pretinieku bija ļoti lakonisks: "Interesantāk būtu spēlēt pret kādas citas valsts pārstāvjiem, teiksim, Luksemburgas, Velsas. Jo ar Farēru salām jau esam pazīstami. Šim pretiniekam noteikti jātiek pāri un jāiekļūst nākamajā kārtā."
"Skonto" pirmais pretinieks būs "Rabotnički" no Maķedonijas, bet "Ventspils" – "Linfield" no Ziemeļīrijas.
Taču pašreiz prātā nevis Farēru salas, bet "Skonto", ar kuru "Liepājas metalurgs" šovakar Rīgā tiekas Latvijas meistarsacīkstēs. Vienalga, kā arī šī spēle beigsies, metalurgi saglabās līdera pozīcijas, jo rīdzinieki zaudējuši 9 punktus vairāk nekā mūsējie. Taču neapšaubāmi, ka spēles iznākums iespaidos tālāko cīņas gaitu par čempiona nosaukumu. Jo viena lieta, ja starpība sarūk līdz 6 punktiem, bet pavisam cita, ja palielinās līdz 12 punktiem.
Kopš 1998. gadā "Liepājas metalurgs" sāka reāli iesaistīties cīņā par Latvijas futbola augstāko titulu, liepājnieki Rīgā ar "Skonto" spēlējuši 14 reizes un guvuši tikai vienu uzvaru – pagājušajā gadā ar 2:1, kamēr zaudētas 8 spēles.
Lai pēc iespējas vairāk futbola cienītāju no Liepājas varētu atbalstīt metalurgus spēlē pret "Skonto", šodien pulksten 15 no "Daugavas" stadiona uz Rīgu dosies arī divi papildu autobusi.

Vieglatlētiem medaļas Latvijas čempionātā
Pauls Kaufmanis

Rīgā aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā junioriem un jauniešiem, kurā pie godalgotām vietām tika arī liepājnieki. 2000 metru kavēkļu skrējienā jaunu personīgo rekordu uzrādīja Poļina Jeļizarova.
Liepājniece finišu sasniedza pēc 6 minūtēm un 28,98 sekundēm, par 50 sekundēm apsteidzot savu tuvāko sekotāju. Pie uzvaras tika arī grobiņniece Diāna Ozoliņa, kuras raidītā lode lidoja 12,65 metrus tālu, par metru tālāk nekā otrās vietas īpašniecei. Vēl no mūsējiem Romāns Sprosts 400 metru barjerskrējienā izcīnīja otro vietu (58,55).
Junioru konkurencē otro vietu 100 metros izcīnīja Liepājas rajona sportists Helvijs Lūsis (11,10), trešā 2000 metru kavēkļu skrējienā bija Imanta Iļjina (8:09,66), pie bronzas kaluma godalgas tika arī Līga Tiļuga, kas augstlēkšanas sektorā pārvarēja 1,55 metru augstumā novietoto latiņu.

Minūtes pārtraukumā
Vai šis būs īstais?
Emīls Dreiblats

Nākamnedēļ gatavošanos nākamajai sezonai jauna galvenā trenera Vladimira Goluboviča vadībā uzsāks "Liepājas metalurga" hokejisti. Pagaidām vēl nav zināms metalurgu komandas sastāva modelis, tomēr jācer, ka, pirms astotās sezonas uzaicinot uz Liepāju strādāt savulaik Rīgas "Dinamo" krāsas laukumā aizstāvējušo hokeja speciālistu, kluba vadītāji būs izvilkuši pilno lozi.
Pirms trim gadiem Liepājas hokejisti Krievijas speciālista Vasilija Pervuhina vadībā uzvarēja Austrumeiropas hokeja līgā un Latvijas čempionātā. Jau tolaik ne tikai skauģi un nelabvēļi kuluāros runāja, ka šo panākumu īstenais kaldinātājs ir metalurgu hokeja vienības pirmais treneris Leonīds Beresņevs. Un gan jau šajās runās būs bijusi sava daļa patiesības, jo jau pusgadu pēc sava triumfa Pervuhina kungu palūdza doties mājup – komanda nekādi neattaisnoja cerīgās prognozes.
Pērn tiem, kas seko Liepājas hokeja dzīves norisēm, kā arī, protams, pašiem spēlētājiem, tika solīts jaunas ēras sākums. Proti, Liepājas hokeja saimniecību bija gatavs attīstīt un gana spožā saulītē izcelt baltkrievs Vladimirs Safonovs, turklāt tika runāts, ka baltkrievs mūsu hokeja saimniecībā varētu strādāt gadus piecus (kā minimums). Diemžēl viņa uz vēju pilsētu atvilinātā otrās šķiras krievu un baltkrievu leģionāru kompānija komandas sniegumu nespēja uzlabot, un loģiski, ka sezonas beigās viņam darbs tika uzteikts.
Ar jaunas pasaules uzburšanu Liepājas hokeja saimniecībā tagad nāksies ņemties Golubovičam. Pērnie leģionāri ir patriekti, jauni vietā vismaz pagaidām netiek lūkoti, pamatsastāva kodolu papildinot ar Rīgas junioriem un pašmāju spēlētājiem. Jaunais galvenais esot klasiskās padomju skolas piekritējs, bet ilggadējie "Liepājas metalurga" hokejisti gan alkst pēc kā cita, svaigāka, piebilstot, ka līdz šim Liepājā ir bijis maz treneru, kuri prastu no spēlētājiem panākt maksimālu atdevi. Ja nu vienīgi Beresņevs.
"Liepājas metalurga" vadības principi, hokeja un arī futbola meistarkomandām piemeklējot galvenos trenerus no kaimiņvalstīm, pēdējos gados lielākoties beigušies ar fiasko. Neuzticēšanās vietējiem spēkiem (futbolā) un Latvijas treneriem (hokejā), šķiet, ir metalurgu lielākais zaudējums sporta frontē. Hokeja komandā septiņu sezonu laikā paguvuši pastrādāt jau četri galvenie treneri. Golubovičs būs piektais, un atliek vien novēlēt veiksmi viņam šajā nebūt ne vieglajā darbā.

Labākie motokrosisti sacentīsies Aizputē
Pauls Kaufmanis

Šodien un rīt Misiņkalna trasē Aizputē tiks aizvadīts Latvijas atklātā čempionāta posms motokrosā, kurā startēs ne tikai pašmāju, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Krievijas sportisti.
Sestdienas programmā ir iekļauti braucieni 65 kubikcentimetru (Latvijas čempionāta vērtējums), retro, iesācēju un veterānu solo klasēm, kā arī amatieru un kvadraciklu klasēs (visos LaMSF Kausa vērtējums). Savukārt svētdien sportisti sacentīsies pārējās četrās Latvijas čempionāta ieskaitēs – 85 un 125 kubikcentimetru, kā arī "Open" un blakusvāģu klasēs. Tādējādi skatītājiem būs iespēja vērot finālbraucienus abās sacensību dienās. Noslēgumā notiks arī superfināla brauciens lielo solo klašu sportistiem.
Šogad sacensību organizators "Baltijas Kausa fonds" līdzjutējiem piedāvās prognožu spēli, kurā varēs piedalīties ar ieejas biļetēm. Jāpiebilst, ka šogad Kurzemes pusē paredzētas tikai dažas motokrosa sacensības, tādēļ mūspuses līdzjutējiem Aizputē ir lieliska iespēja klātienē vērot Liepājas pilsētas un rajona sportistu sniegumu, arī starptautisku sacensību laureātu Dāvi Līvu, veterānu Aigaru Jonasu, kā arī citus spēcīgus Latvijas motobraucējus kā Ivo Šteinbergu, Leonu Kozlovski, Mārtiņu Aleksandroviču, Agri Ļitvinovu un citus.

Ko šobrīd dara...
Basketbolists MAREKS JURĒVIČS
Viens no pagājušās sezonas stabilākajiem BK "Līvu alus/Liepāja" spēlētājiem, 20 gadu vecais Mareks Jurēvičs, kurš iepriekšējā sezonā mūsu komandas sastāvā aizvadīja 22 spēles un tajās vidēji guva 12,40 punktus, šobrīd kopā ar Latvijas U–20 izlasi gatavojas Eiropas čempionātam, kas no 7. līdz 16. jūlijam notiks Maskavā.
Kā notiek gatavošanās Eiropas čempionātam?
– Aizvadījām pārbaudes turnīru Helsinkos, kur izcīnījām otro vietu. Vēl Valmierā spēlēsim ar Baltkrievijas junioru izlasi, pēc tam būs treniņnometne Ventspilī. Gatavošanās posma noslēgumā Lietuvā sacentīsimies ar šās valsts vienaudžiem.
Kāda ir tava fiziskā sagatavotība pirms Vecās pasaules čempionāta?
– Ir nelielas problēmas ar muguru, taču tas nav tik nopietni, lai treniņos nevarētu strādāt ar pilnu atdevi, tādēļ varu teikt, ka jūtos labi.
Kādus mērķus ir izvirzījusi izlases vadība?
Tāpat kā pirms iepriekšējā čempionāta mērķis ir vismaz astotā vieta. Uzskatu, ka iekļūt ceturtdaļfinālā ir visai reāli, jo mums ir paveicies ar grupas izlozi.
Vai esi apmierināts ar pērnās sezonas sniegumu BK "Līvu alus/Liepāja" sastāvā?
It kā jau labi, jo gandrīz katrā mačā izdevās parādīt saturīgu sniegumu. Taču prieku par sezonu kopumā nedaudz samazināja zaudējums Gulbenes basketbolistiem par vietu pusfinālā.
Kad sāksiet gatavoties jaunajai Latvijas basketbola līgas sezonai?
Treniņus atsāksim jau 11. jūlijā, taču es pievienošos komandai tikai pēc Eiropas čempionāta.
Vai vasarā izdosies arī atpūsties?
Pagaidām pilnvērtīgi atpūtu baudīt izdevās tikai piecas dienas, pirms izlase uzsāka gatavošanos čempionātam. Diez vai šovasar tas vispār izdosies, jo pēc mačiem izlasē atgriezīšos Liepājā un trenēšos kopā ar klubu.