Kurzemes Vārds

19:14 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gatavošanās siltumapgādes sturmēšanai

Kirils Bobrovs

Turpinās pasākumi bankrotējušā "Liepājas siltuma" glābšanai, pareizāk sakot, tā, kas no šā uzņēmuma paliks pāri. Līdz 14.jūlijā paredzētajai izsolei jāizveido spēcīgs uzņēmums, kurš varētu pārņemt savās rokās pilsētas siltumapgādi. Attiecīgus soļus veic uz pirmās vijoles lomu pretendējošā "Latvenergo" un pašvaldība.
Trešdien notika Pilsētas domes ārkārtas sēde. Tajā deputāti pieņēma svarīgu lēmumu – piedalīties "Latvenergo" veidotajā jaunajā siltumapgādes uzņēmumā ar 39 procentiem kapitāla kādreizējo 5 procentu vietā, ieguldot šiem mērķiem 170 tūkstošus latu. Tas nolemts pēc "Latvenergo" speciālistu veiktās situācijas izpētes. Izrādījās, ka situācijas stabilizēšanai būs nepieciešams vairāk līdzekļu, nekā sākumā bija domāts. Tādēļ "Latvenergo" būs 51 procents kapitāla, Pilsētas domei – 39 un 10 procenti – mazpazīstamai SIA "Jauna fabrika", kurai pieder galvenais kapitāls uzņēmumā "Valmieras enerģija".
Domes deputāti atrisināja arī jautājumu par turpmākajiem ieguldījumiem uzņēmuma nākotnei. Līdz nākamā gada 15.februārim šim mērķim tiks piešķirti vēl 390 tūkstoši latu un vēl tikpat daudz līdz 31.decembrim. Tas tiek plānots arī budžetā. Ir sākušās pārrunas arī ar akciju sabiedrību "UPB" par tās līdzdalību veidojamā uzņēmumā. Kā minēts informācijas aģentūras LETA ziņā, pilsētas galva Uldis Sesks uzsver, ka "Latvenergo" ir valstī lielākais enerģētiskā profila uzņēmums un to var uzskatīt kā modernizācijas un darba efektivitātes garantu siltumapgādes sfērā. Viņš arī piebilda, ka vecās sistēmas ir pilnīgi nolietojušās un "Liepājas siltums" kļūst arvien neefektīvāks. "UPB" prezidents, domes deputāts Uldis Pīlēns sacīja, ka uzņēmums būs dzīvotspējīgs, ja divu gadu laikā pilsētas siltumapgādē tiks ieguldīti 8 miljoni latu.
Tuvākajā laikā notiks sapulce par jauna uzņēmuma dibināšanu, un mēs beidzot uzzināsim, kas mūs nodrošinās ar siltumu un karsto ūdeni jaunajā sezonā.