Kurzemes Vārds

18:45 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Autovadītāji dzēruši uz nebēdu
Andrejs Rjabcevs

Neņemot vērā Ceļu policijas brīdinājumus, pirmssvētku akcijas un drošas braukšanas reklāmas kampaņas, tik un tā autovadītāji Līgo svētkos lietojuši alkoholiskos dzērienus un pēc tam sēdušies pie stūres. Par laimi, vismaz mūspusē nav notikušas smagas traģēdijas ar avārijās bojāgājušajiem, taču kādam autovadītājam Jāņu dienas rīts atausa Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur viņš ievietots ar smagu muguras traumu.
Kā pastāstīja Ceļu policijas nodaļas priekšnieks Madars Kleinbergs, Līgo naktī veiktajos reidos konstatētie pārkāpumi ir bijis pārsteigums arī pašiem likuma sargiem, jo kopumā šajās dienās aizturēti gandrīz 30 braucēji alkoholisko dzērienu reibumā. Trīs autobraucēji 23.jūnijā jau pa dienu bija ķērušies pie grādīgo dzērienu lietošanas un vēlāk arī automašīnas vadīšanas, savukārt laika posmā no pulksten 20.30 līdz nākamās dienas rītam inspektori dzērumā vadām automašīnu bija notvēruši 18 autovadītājus. Taču tā vēl neesot pilnīga statistika, jo, spriežot pēc iepriekšējo gadu pieredzes, smagas avārijas parasti notiek tieši 24.jūnijā, kad daudzi autobraucēji ar neizgulētu dzērumu atgriežas mājās no svinībām laukos. Arī vakarrīt policisti pārliecinājušies, ka šis gads nebūs izņēmums, jo dažu stundu laikā administratīvā pārkāpuma protokoli par automašīnas vadīšanu dzērumā tika sastādīti vēl četriem līgotājiem.
Lai arī šogad esam iztikuši bez smagām traģēdijām, tomēr vienam autovadītājam pēc avārijas Līgo naktī tagad vajadzēs kādu laiku ārstēties slimnīcā. Policijā stāstīja, ka negadījums noticis naktī uz 24.jūniju, kad automašīnas "VAZ" vadītājs, braucot pa Cīravas–Vecpils ceļu, nav novaldījis savu automašīnu un kādā līkumā nobraucis no brauktuves. Šķiet, nepārdomāti izvēlētā braukšanas ātruma dēļ vadītājs straujākā līkumā zaudējis kontroli un spēkrats apmetis četrus kūleņus. Vadītājs ar triecienu izmests no automašīnas, un viņam vēlāk mediķi konstatēja smagu mugurkaula traumu, tāpēc vīrietis nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā. Kā skaidroja Ceļu policijas nodaļā, vēl tiks veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, vai braucējs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Vismaz avārijas vietā visapkārt bijušas redzamas no mašīnas izmestas alus pudeles un citu grādīgo dzērienu trauki, kas rada aizdomas par automašīnas vadīšanu reibumā.
Kopumā 22. un 23. jūnijā inspektori uz ceļiem un ielām pārbaudei bija apturējuši gandrīz 500 autovadītāju.

Sūdzas par kaušļiem
Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē pastāstīja, ka pēdējās dienās saņemti vairāki iesniegumi par kaušļu darbošanos. Cilvēki dūru cīņās cietuši gan namu pagalmos, gan arī savos mājokļos.
Kārtības policijas priekšnieks Gints Ešenvalds informēja, ka 21.jūnijā īsi pirms pusnakts policijā pēc palīdzības vērsies 1983.gadā dzimušais Kaspars T., kurš cietis kautiņā, kas norisinājies Jūrmalas ielas 24. nama pagalmā. Pēc aptuveni stundas līdzīgs konflikts esot izcēlies arī Jūrmalas ielas 27.nama pagalmā, kur arī sakāvušies vairāki jaunieši. Naktī dežurējošie pašvaldības policisti ap pulksten 1 braukuši garām namam Jūrmalas ielā 27 un pamanījuši no pagalma izskrienam jaunieti, kurš sauca pēc palīdzības. Kā noskaidrojās vēlāk, pagalmā kopīgas alkohola lietošanas laikā starp vairākiem jauniešiem esot sākušās domstarpības, kas noslēgušās ar dūru spēku demonstrēšanu. Policisti netālu no notikuma vietas aizturējuši vēl trīs jauniešus, kas esot saistīti ar kautiņu, taču katra vainas pakāpe tiks izvērtēta apstākļu pārbaudes laikā.
Vēl piekaušanas gadījums reģistrēts naktī uz otrdienu, kad ap pulksten 3 policisti aicināti uz Siguldas ielu 29. Ierodoties notikuma vietā, policisti konstatējuši, ka palīdzība ir nepieciešama 1947.gadā dzimušajam Vladimiram S., kuru alkohola reibuma stāvoklī bija iekaustījis viņa dēls, 1973.gadā dzimušais Jurijs S. Jurijam nācies izgulēt dzērumu, savukārt piekautais tēvs norīkots uz tiesu medicīnisko ekspertīzi.