Kurzemes Vārds

15:11 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Saspringts, bet brīnišķīgs laiks
Kaspars Prūsis,
Latvijas Kristīgās studentu brālības darba koordinators Kurzemē

Sestdiena, 18.jūnijs
No rīta ierodos uz Latvijas Kristīgās studentu brālības atbalstītāju pikniku netālu no Jelgavas. Uz pasākumu lielākoties ir sapulcējušies bijušie studenti, kas agrāk darbojās brālībā. Lielai daļai līdzi ir bērni, tāpēc ir prieks, ka ar katru gadu mūsu pulciņš kļūst arvien kuplāks. Piknikā sabraukušajiem stāstu, kā mums, Kristīgās studentu brālības biedriem, klājas Liepājas un Ventspils augstskolās. Akcentēju to, ka daudzi vēlas piebiedroties mūsu pulciņam, taču trūkst grupiņu vadītāju. Lai par tādu kļūtu, ir nepieciešama vēlme darboties un arī zināmas iemaņas. Ceru, ka nākamajā gadā situācija mainīsies, jo ir parādījušies studenti, kas varētu būt potenciālie grupiņu vadītāji.

Svētdiena, 19.jūnijs
Pēc dievkalpojuma Grobiņas Baptistu draudzē kopā ar draudzes jauniešiem dodos uz Bernātiem, kur notiek divu dienu nometne. Laiks ir jauks, tāpēc esmu pārliecināts, ka pasākums izdosies. Sākumā gan viss nenotiek pēc programmas, jo jaunieši vēlas paskriet gar jūras malu un apskatīt apkārtni. Vēlāk uzrunu saka mans draugs Džonatans, stāstot par mūsu patiesām vērtībām, uz kurām balstām savu dzīvi. Pēc uzrunas sadalāmies pa grupiņām un apspriežam dzirdēto. Dienas kulminācijas pasākums ir iešana pirtī, tā ir perfekta relaksācija pēc aktīvās dienas. Kaut arī maniem vecākiem laukos ir pirts, tomēr tajā iet ar draugiem ir pavisam cita lieta. Ar viņiem var izrunāties no visas sirds, arī par lietām, par kurām nerunā sieviešu klātbūtnē.

Pirmdiena, 20.jūnijs
Neesmu labi izgulējies, jo atrados netālu no ugunskura, tāpēc bija ļoti karsti, arī jaunieši visu nakti runāja un ālējās. Pēc brokastīm visiem saku uzrunu. Nometnes tēma ir "Dzīvot pa īstam", tādēļ stāstu to, ka bieži vien ļaudis domā, kāpēc Dievs mums grib liegt dzīvot pa īstam, ierobežojot ar dažādiem likumiem. Taču patiesībā mums netiek nekas liegts, bet parādīts pareizais ceļš. Pēc nometnes esmu noguris, bet, dzirdot no bērniem, ka viņiem žēl par nometnes īsumu, jo labi pavadījuši laiku, mani pārņem gandarījuma sajūta un vēlme kaut ko līdzīgu noorganizēt vēl.

Otrdiena, 21.jūnijs
Aizeju uz Latviešu biedrības namu, kur Liepājas Mākslas vidusskolas pēdējā kursa studenti, arī mans draugs Dāvids, aizstāv savu diplomdarbu. Lai gan neesmu nekāds mākslas pazinējs, manu interesi saista vairāku studentu izgatavoto darbu lietderīgums.
Dienas otro pusi pavadu pie datora, sūtot elektronisko pastu jauniešiem, kas arī dosies uz Studentu brālības vasaras nometni Staicelē. Šī nometne ir manā pārraudzībā, tāpēc ir daudz darba. To noorganizēt ir diezgan sarežģīti, jo daudziem studentiem vēl nav plāni vasarai un par augustu viņi vēl nedomā. Taču, darbojoties ar studentiem, esmu pieradis pie nekonkrētības, tāpēc tas mani nepārsteidz. Šogad pirmo reizi nometne notiks Baltijas mērogā, lekcijas lasīs arī Amerikā dzīvojošie studenti, kas darbojas līdzīgās organizācijās.

Trešdiena, 22. jūnijs
Jau sen ar bijušajiem studiju biedriem biju ieplānojis kopā nosvinēt Jāņus. Esam iecerējuši plostot pa Gauju no Cēsīm uz Līgatni. Jāņi ir laiks, kad kopā ar labākiem draugiem vismaz reizi gadā sanākam kopā, tāpēc šis pasākums ir ļoti gaidīts. Svētkos uzzinu, kā citiem klājas, kopā atceramies agrākos piedzīvojumus un pārpratumus.
Pēcpusdienā dodos uz Rīgu, tur sapērkam visu nepieciešamo un mēģinām tikt ārā no pilsētas drūzmas. Tuvojas svētki, tādēļ pat lielveikalos alus, siers un šašliki ir ļoti mazā izvēlē. Arī rindas pie kases ir ļoti garas, veikalā pavadu gandrīz stundu. Bez rosības veikalos un daudzajiem auto, kas brauc ārā no pilsētas, nekas cits īpaši neliecina, ka rīt jau būs Līgo diena.

Ceturtdiena, 23.jūnijs
Laiks plostošanai ir brīnišķīgs. Tā kā nomas vietā ierodamies pirmie, varam izvēlēties visatbilstošāko pārvietošanās līdzekli. Plostojot pa Gauju, nekādas ekstrēmās izjūtas nevar gaidīt, jo upei nav lielu krāču. Taču daba apkārt ir ļoti skaista, un tas ceļojumu padara neaizmirstamu. Plostam vidū ir galds, tāpēc nav jāapstājas, lai varētu paēst. Studiju laikā bieži spēlējam šahu, to izdomājam darīt arī uz plosta, noorganizējot šaha turnīru. Man pietrūkst tikai nedaudz līdz uzvarai. Lai gan šis pasākums nav lēts, tomēr jauki pavadītais laiks atsver visu.
Uz vakara pusi nonākam Līgatnē, kur mūs sagaida mikroautobuss, kas aizved atpakaļ uz "Cīrulīšiem". Kaut arī ceļš nav tāls, svaigā gaisa un noguruma dēļ visi saldi iemiegam. Manai līgavai Līgai Jāņos ir jāstrādā, tādēļ atvados no draugiem, kuri brauks tālāk, un dodos atpakaļ uz mājām Grobiņā.

Piektdiena, 24.jūnijs
No rīta ļoti nāk miegs, jo agri no rīta vedu Līgu uz darbu. Daudz jau nav arī gulēts, jo, atbraucot mājās, turpināju svinēt svētkus ar vietējiem draugiem. Kad pāris stundas esmu pagulējis, sāku remontēt māju, ko saņēmu mantojumā no vecmāmiņas. Ir brīnišķīgi, ka pašam ir savs nams, bet tas prasa arī daudz spēka un naudas, lai to varētu uzturēt kārtībā.
Šonedēļ bija mazāk darba ar studentiem, jo katrs ir devies uz savu pusi, tomēr šis bija saspringts laiks. Ceru, ka nākamajā nedēļā varēšu atpūsties, vairāk laika veltīt Līgai un pabeigt visus darbus Studentu brālībā.