Kurzemes Vārds

19:11 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Agrāko uzņēmumu vietā
Mazās un vidējās uzņēmējdarbības strauja attīstība pēdējā laikā nav novērojama. Un tomēr, kā rāda Komercreģistra ziņas, zināmas pārmaiņas notiek. Piemēram, jūnija otrajā pusē "Latvijas Vēstnesis" atzīmēja, ka Liepājā darbību beigušas 38 uzņēmējsabiedrības – tikai no to skaita, kas neveica neseno pārreģistrāciju. Pavisam valstī tādu ir vairāk nekā 20 tūkstoši. Toties mūsu pusē reģistrētas vairākas jaunas SIA. Tās ir "Šaurā 7", "Laba mala", "Kafejnīca "Roze"", "Jaunsumaki" (Durbē), "57/24 Lettland. Erleben" un individuālie komersanti "Sarmīte France, mediju eksperte" un "Simona Demitere".

Pārņems ielu apgaismojuma tīklus
Pašvaldība paredz pārņemt ielu apgaismojuma tīklus visā pilsētā un tuvāko piecu gadu laikā tos rekonstruēt un aprīkot ar mūsdienīgām, ekonomiskām spuldzēm. Tas ļaušot ietaupīt elektroenerģiju ielu apgaismojumam pat līdz piecām reizēm. Kā norādīja pašvaldības speciālisti, Rietumu elektriskie tīkli 20 gadu laikā ielu apgaismojuma rekonstrukcijā nav ieguldījuši ne lata, bet pašvaldības uzdevums ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu (ielu, ceļu un laukumu būvniecība, rekonstruēšana un uzturēšana, kā arī ielu, laukumu un citu publiskai lietošanai paredzēto teritoriju apgaismošana). Pagājušā gada nogalē Komunālā pārvalde izsludināja konkursu par ielu apgaismojuma tīklu auditu. Pēc tā aprēķiniem, projekta realizācijai vajadzīgie kredītlīdzekļi varētu atmaksāties piecpadsmit gados no projekta rekonstrukcijas uzsākšanas brīža. Precizēts investīciju apjoms būs zināms pēc tehniskā projekta izstrādes un finanšu avotu precizēšanas.

"Virsaitis" – starptautiska notikuma dalībnieks
Kuģis "Virsaitis" Eiropas apceļošanas turnejas laikā kļuva par starptautiska notikuma dalībnieku, piedaloties grandiozajās svinībās par godu Trafalgaras kaujas atceres divsimtajai gadadienai. Kā stāstīja Jūras spēku preses sekretāre Iveta Skurstene, mūsu flotes lielākais kuģis kopā ar pasaules lielākajiem karakuģiem, buriniekiem, zemūdenēm, jahtām un zvejnieku laivām piedalījās starptautiskajā kuģu skatē, ko vadīja Anglijas karaliene. Pieminot bojā gājušos jūrniekus, mūsu jūrnieki kopā ar kuģa komandieri un Jūras spēku komandieri Aleksandru Pavloviču piedalījās starptautiskajā piemiņas ceremonijā, kurā sešās kolonnās soļoja gandrīz 10000 militārpersonu, kā arī vairāki simti augsta ranga amatpersonu. Pēc aptuveniem aprēķiniem, Trafalgaras kaujas atceres pasākumus Portsmutas ostā apmeklēja vairāk nekā 10000 interesentu, kā arī ap 1000 žurnālistu no visas pasaules, kuriem bija iespēja iepazīt arī mūsu flotes štāba un apgādes kuģi.

Informācija par uzņēmumiem arī internetā
Sadarbībā ar Liepājas Uzziņu dienestu interneta portāls www.liepajniekiem.lv saviem apmeklētājiem sācis piedāvāt iespēju internetā atrast informāciju par pilsētas un arī rajona uzņēmumiem. Datu bāzē iekļauta informācija par gandrīz 4000 uzņēmumu, to atrašanās vietu, kontakttālruņiem, darbības veidu, ražoto produkciju un citas noderīgas ziņas. Portāla vadītājs Kaspars Migla atzina, ka jaunais pakalpojums ir vēl viens solis portāla apmeklētāju ērtībai, jo tagad tajā iespējams atrasts ne tikai ziņas un informāciju par Liepāju un tās notikumiem, bet arī uzņēmumiem. Arī uzņēmumu datu bāzes veidotāji, SIA "Kestners" pārstāvji ir gandarīti par sadarbību. "Domāju, ieguvēji no šīs sadarbības būs gan iedzīvotāji, kuriem tagad ir vēl viens veids, kā saņemt vajadzīgo informāciju, gan arī mūsu klienti uzņēmēji," ir pārliecināta SIA "Kestners" direktore Ieva Pupila. Pašlaik portāla apmeklētājiem gan vēl nav pieejamas pilnīgi visas informācijas meklēšanas un atlases iespējas, bet jau tuvākajā laikā tādas būs. Ieva Pupila aicināja lietotājus pa e–pastu [email protected] vai tālruni 3420444 informēt, ja datu bāzē pamanītas kādas nepilnības vai uzņēmumiem mainījusies kontaktinformācija.

Aivars Šilis vadīs Kurzemes attīstības padomi
Pirms vairāk nekā nedēļas Kurzemes reģiona vietējo pašvaldību kopsapulcē Liepājā apstiprināto Kurzemes Attīstības padomi jaunajā sastāvā turpmākos četrus gadus vadīs Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Padomē ir 14 locekļu – divi pārstāvji no katra rajona un pilsētas. Padomē no mūspuses pašvaldībām darbosies arī Liepājas galva Uldis Sesks, domes deputāts Uldis Pīlēns un Rajona padomes Attīstības komitejas vadītājs, Bunkas Pagasta padomes priekšsēdētājs Edgars Dargužis. Kurzemes Attīstības padome ir pašvaldību kopīgi ievēlēta institūcija plānošanas reģiona attīstības koordinācijai. Institūcijas uzdevums ir koordinēt Kurzemes pašvaldību sadarbību un sadarbību ar citu plānošanas reģionu pašvaldībām, valsts pārvaldes iestādēm, starptautiskajām institūcijām, nevalsts organizācijām un citām juridiskām un fiziskām personām Kurzemes reģiona ilgtspējīgas un līdzsvarotas attīstības interesēs.

Maršruta taksometri – arī naktī
Lai svētku viesiem nebūtu naktī sarežģījumi ar nokļūšanu mājās, Jūras svētku laikā 3. un 6. maršruta mikroautobusi kursēs visu nakti, "Kurzemes Vārdu" informēja Pilsētas domē. Mikriņi brauks līdz pulksten 5 rītā – 3.maršruta taksometri pa parasto maršrutu, bet 6.maršruta taksometru galapunkts no Dienvidu kapiem svētku naktī būs pārcelts uz Ķempes ielu. Bet Hikes ielas un Kūrmājas prospekta krustojumā svētku naktī drīkstēs vienlaikus izvietoties desmit taksometru, kuri apkalpos pasažierus rindas kārtībā.

Pateicība donoriem
Daina Meistere

Liepājas Latviešu biedrības nama foajē apskatāmi vairāki stendi ar kopīgu moto "Paldies donoram". Izstādītas liepājnieku pateicības vēstules donoriem. Pavasarī mūsu pilsētas Centrālā slimnīca iesaistījās Valsts asinsdonoru centra rīkotajā akcijā, kuras laikā gan slimniekam, gan viņa piederīgiem bija iespēja rakstiski pateikt paldies anonīmajiem donoriem. Akcija tika rīkota, lai sagādātu morālu gandarījumu cilvēkiem, kas veic šo humāno rīcību pilnīgi brīvprātīgi, nesaņemot par to atlīdzību.
Liepājā ik gadu aptuveni 1000 donoru dod asinis pilsētas Centrālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā. Tur mediķi sagatavo aptuveni 1000 litru asiņu gadā. Visi slimnieki mūsu valstī asins komponentus saņem bez maksas. Katru gadu donoru asins komponentu pārliešana palīdz izdzīvot un saglabāt veselību daudziem slimniekiem un nelaimes gadījumos cietušajiem. Cilvēki, kas regulāri ziedo asinis, retāk sirgst ar akūtām un hroniskām slimībām – saaukstēšanos, ļaundabīgiem audzējiem, sirds un asinsvadu slimībām. Viņi vieglāk panes fizisku un emocionālu pārslodzi, jo notiek asinsrades sistēmas atjaunošanās un stimulēšana.

Par maksu maršruta taksometros
Kopš vakardienas maršruta taksometru firmas īstenojušas savus agrākos draudus – paaugstināt braukšanas maksu. Pirms tam bija virkne domstarpību. Vispirms priekšlikums maksu paaugstināt līdz 25 santīmiem tika atsaukts, tad gatavoja aprēķinus iesniegšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram un viena firma – "Centrdomnaremonts" – tos pat iesniedza. Vēlāk maršrutu apkalpotāji vērsās pie advokātes Ināras Freidenfeldes, un viņa norādīja likumīgu pamatojumu tam, ka maksu par pārvadājumiem nosaka pārvadātāji paši. Tas saistīts ar privātbiznesa īpatnībām un to, ka tam nav jāsniedz pārskati pašvaldībai. Kā uzskata I.Freidenfelde, tas pats notiek arī Rīgā. Tiesa, šo viedokli neatbalsta Sabiedrisko pakalpojumu regulators un Liepājas Arodbiedrību centrs, kuri tieši atsaucas uz Pilsētas domes licencēm, apstiprinātajiem maršrutiem un kustības sarakstiem, kā arī iepriekšējo maksas noteikšanas praksi.