Kurzemes Vārds

06:06 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Satraukti par ūdens noplūdi no gaļas pārstrādes uzņēmuma
Andrejs Rjabcevs

Ar "Kurzemes Vārdu" sazinājās vairāki liepājnieki, kas ceturtdienas vakarā bija devušies makšķerēt uz kanālmalu Vecajā ostmalā un iepretim uzņēmuma "Griģis & Co" teritorijai pamanījuši ūdens noplūdi. Speciālisti un uzņēmuma amatpersonas mierina, ka nav noticis nekas ārkārtējs, savukārt iedzīvotāji satraukti, vai kanālā netiek nopludināts ražošanas procesā lietotais ūdens.
Zinot, ka pirms neilga laika jau presē parādījās ziņa, ka nelielas avārijas dēļ no uzņēmuma "Griģis & Co" gaļas pārstrādes ceha kanāla malā bija izplūduši kanalizācijas ūdeņi, makšķernieki satraucās, vai arī ceturtdienas vakarā novērotā nelielā urdziņa kanāla virzienā nav kaut kas kaitīgs videi.
Sazinoties ar uzņēmuma direktoru Valdi Pirktiņu, "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka ūdens noplūdes iemesls šoreiz nav ne avārija, ne arī ražošanas defekts, bet gan vienkārši huligānu izdarības. V.Pirktiņš skaidroja, ka vakarā nezināmi huligāni pārlīduši pāri ražotnes žogam un atgriezuši sienā iemontēto krānu, kas paredzēts puķu laistīšanai dobēs. Kamēr apsargi pamanījuši vaļā atstāto ūdens krānu, pagājis jau krietni brīdis, tāpēc arī izveidojusies tāda kā neliela urdziņa, kas plūdusi kanāla virzienā. Ūdens esot tīrs un bez nekādiem piemaisījumiem, tāpēc dabas draugiem neesot pamata satraukties.
Arī Reģionālās vides pārvaldes priekšnieks Leonīds Zeļenskis apstiprināja, ka viņam nav nekādas informācijas par iespējamu vides piesārņojumu uzņēmuma "Griķis & Co" pārstāvju nelikumības rīcības dēļ. Ne ceturtdien, ne piektdien līdz pusdienlaikam nebija saņemta neviena sūdzība, tāpēc nekādas pārbaudes neesot bijis pamata veikt. Šādos gadījumos viņš aicināja iedzīvotājus ziņot pa tālruni 3424826 Reģionālās vides pārvaldes speciālistiem par iespējamo vides piesārņojumu, lai eksperti varētu paņemt paraugus un vēlāk veikt pārbaudes un nepieciešamības gadījumā vainīgajam piemērot sodu.

Atdod policistiem ieroci
Ceturtdien Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē vērsies 1958.gadā dzimušais Voldemārs P., kas atdevis likuma sargiem raķešpistoli "Valther – Pella", kuru līdz šim nelikumīgi glabājis Tadaiķu pagasta Atkalnos. Pārbaudes laikā policisti noskaidrojuši, ka šaujamrīks ir mehāniski pielāgots šaušanai ar mazkalibra patronām, tāpēc noskaidros apstākļus un pārbaudīs, kad pēdējo reizi šaujamais pielietots.

Zemeņu kārotāji izposta dobes
Iesniegums policijā saņemts no Aizputes, kur Lažas ielā 20 izpostītas zemeņu dobes. Aizputes Policijas iecirkņa inspektoriem pavisam drīz izdevies notvert visus iespējamos zemeņu zagļus: 1990.gadā dzimušos Linardu B. un Alvi M., kā arī 1991.gadā dzimušo Elviju Dz. un 1989.gadā dzimušo Tomu V. Nepilngadīgie likuma sargiem paskaidrojuši, ka gribējuši pamieloties ar zemenēm, tāpēc ielīduši svešā dārzā.

Atpakaļgaitā notriec cilvēku
Ceļu policijas nodaļā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pēdējās dienās notikušas vairākas maznozīmīgas avārijas, jo autovadītāji lielākoties stāvlaukumos nav mācējuši manevrēt un iebuktējuši citas automašīnas. Liepājas Centrālajā slimnīcā nogādāts vīrietis, kuru Graudu ielā notriekusi automašīna. Kā zināja teikt policijā, sadursme notikusi 30.jūnijā ap pulksten 15, kad automašīnas "Audi 80" vadītājs, 1954.gadā dzimušais Aivars R., atpakaļgaitā braucis pa K.Valdemāra ielu un krustojumā ar Graudu ielu uzbraucis gājējam, 1943.gadā dzimušajam Boļeslavam S., kas šķērsojis brauktuvi.

Dzer pie Gulbju dīķa
Vairāki iedzīvotāji ceturtdien ap pulksten 14.30 lūguši Pašvaldības policiju sodīt vairākus jauniešus, kas Jūrmalas parkā lietojuši alkoholiskos dzērienus, lamājušies un piegružojuši apkārni. Jauniešu bariņš netālu no Gulbju dīķa bija sarīkojis nelielas svinības, taču jaunieši diemžēl nav pratuši pienācīgi uzvesties, tāpēc viņiem sastādīti divi administratīvā pārkāpuma protokoli.