Kurzemes Vārds

06:11 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vai tiešām pieaugs bezbiļetnieku skaits?
INITA BIŠOFA,
klubiņa "Pēcskola" pedagoģe, trīs bērnu māmiņa

Pēdējā aktualitāte, ka paaugstināta cena par braucienu mikroautobusā, atkal lika satrūkties daudzām ģimenēm. Jo, parēķiniet paši, ja saimē ir divi vecāki un, piemēram, divi skolas vecuma bērni, tad katru dienu vien iznāk divi lati, lai no Zaļās birzs tiktu uz pilsētu un atpakaļ uz mājām. Kur nu vēl, ja bērni apmeklē interešu izglītības nodarbības, treniņus, mākslas vai mūzikas skolu!
Par to, cik tomēr sarežģīts ir stāvoklis ģimenēm ar bērniem, esmu pārliecinājusies klubiņa "Pēcskola" darbā. Mēs darbojamies Zaļajā birzī. Tā jau arī bija šāda klubiņa izveidošanas un darba pamatideja – lai zēniem un meitenēm būtu brīvā laika pavadīšanas un darbošanās iespējas savas dzīvesvietas tuvumā. Tādi darbojas arī vēl "Laumas" mikrorajonā – "Pa–pusei" un Ezerkrastā – "Labie draugi". Mēs esam izstrādājuši dažādus sadarbības plānus, bet… Esam atdūrušies uz vienu problēmu. Mūsu klubiņu dalībniekiem pietrūkst naudiņas, lai aizbrauktu citam pie cita ciemos. Labi, mācību laikā vēl skolēniem ir mēnešbiļetes. Bet tagad vasarā to nav. Un tā nu mēs, lai ar savējiem audzēkņiem aizbrauktu un piedalītos kādā sarīkojumā, kas notiek pilsētā, izmantojam dažādas viltības. Mēs, klubiņu pedagogi, pat izmantojam savas personiskās automašīnas, lai pa vairākām reizēm aizvestu visus gribētājus uz notikuma norises vietu.
Mēs gribējām kopā ar Ezerkrasta klubiņu "Labie draugi" sarīkot sporta sacensības. Tās neizdevās ne jau tāpēc, ka zēniem un meitenēm trūktu intereses, bet gan viņiem nebija naudas, lai visi komandas locekļi ar autobusu atbrauktu pie mums. Tā nebija vienīgā reize, palūkojoties atpakaļ, arī Lieldienās, kad pie mūsu klubiņā bija dažādas jautrības, citu klubiņu dalībnieki nevarēja mūsu ielūgumu izmantot.
Es pati biju lieciniece, redzēju, kā kāds bariņš skolēnu autobusā vērīgi sekoja, ka tik neiekāptu biļešu kontrolieri. Varētu jau domāt, ka pusaudži vienkārši ir bezkaunīgi un vēlas braukt pa zaķi. Taču es, runājot ar mūsu mikrorajona bērniem, esmu pārliecinājusies, cik ļoti bieži ģimenes nevar iedot naudu, taču uz pilsētas centru jātiek. Esmu runājusi arī ar Pilsētas domes deputātiem, mudinot viņus pievērst uzmanību šai problēmai, ņemot vērā mūsu pilsētas īpatnību, ka mikrorajoni ir visai plaši, uz pilsētas centru ir jātiek kā pieaugušajiem, tā bērniem… Un tagad, kad paceltas tik lielā daļā iedzīvotāju populārā pārvietošanās veida – maršruta taksometru – cenas, tas ne vienā vien ģimenē liek bažīgi raudzīties savā naudas maciņā.