Kurzemes Vārds

08:34 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Dziesmas, dejas un sāls drudzis
Aizvadītās nedēļas notikumus komentē Liepājas Pētertirgus mārketinga menedžere INTA GOLDMANE

Šonedēļ – Skolēnu dziesmu un deju svētki. Manuprāt, tas ir fantastisks sarīkojums gan bērniem, gan pieaugušajiem, kas šos svētkus organizē. Tā ir ļoti laba skola bērniem parādīt sevi un arī vienkārši pašapziņas iegūšanai, jo nedēļu dzīvot prom no mājām – kur vēl piemērotāks veids, lai veicinātu patstāvību! Protams, arī pedagogiem tas ir liels pārbaudījums – uzņemties atbildību par tik lielu skaitu skolēnu, kurus tu aizved no mājām uz lielpilsētu. Žēl tikai, ka jau kuro gadu atkārtojas vienas un tās pašas ķibeles – laikam nemācāmies no kļūdām un laikus par to nedomājam. Kārtējo reizi ir problēmas ar šoferiem, kuri diemžēl lieto alkoholu un pēc tam brauc ar bērniem, tādējādi viņus apdraudot, atkal kāds skolēns ir noklīdis, tas gan ir grūtāk paredzams, tāpat ir bijušas problēmas ar pārtiku. Manuprāt, tās ir lietas, kuras vajag un var sakārtot, jo bērni jau tāpat ir prom no mājām, un tās nepatikšanas nebūt neatvieglo viņiem ne dziedāšanu, ne dejošanu, grafiks ir ļoti saspringts, un nebūt nav viegli.
Bet kopumā tas bija lielisks pasākums, bērniem bija iespēja izpausties dažādos veidos – gan dziedāt kopā ar Renāru Kauperu, kas viņiem varētu būt ļoti liels pārdzīvojums, gan bija arī garīgā mūzika, simfoniskā mūzika utt., tas viss bērnus tikai bagātina un, cerams, arī mūs.
Pasaules mērogā Latvijai būtisks notikums ir mūsu Valsts prezidentes Vairas Vīķes–Freibergas tikšanās ir pāvestu Benediktu XVI, kurš novēlēja Latvijas tautai svētību un valstij turpināt attīstīties – manuprāt, ļoti jauks žests no pāvesta puses, kā arī mums liels gods. Latvijā ir daudz katoļu, un viņus noteikti priecē, ka pāvests solīja apsvērt vizītes iespējas Latvijā, varbūt ka pat nākamgad.
Kamēr vieni domā par garīgām lietām un augstākām vērtībām, citi pievēršas praktiskas dabas ažiotāžai. Par tādu noteikti var saukt šonedēļ izraisīto traci ap sāli, kad visā Latvijā un arī Liepājā cilvēki to steidza izpirkti lielos daudzumos. Nezinu, kā citiem, bet man joda sāls ļoti garšo, laikam tad man vispār par to nebūtu jāuztraucas. Bet nedomāju, ka tā būtu tāda problēma, ka jāskrien uz veikaliem un jātaisa milzīgi uzkrājumi mājās, ne nu ir tik traki, nekā. Žēl, ka cilvēki nesaprot, ka tas viss ir pārejoši, ka nekas netiks mainīts tik kardināli, ka nebūs kādas alternatīvas. Ieteiktu netaisīt paniku nevajadzīgi
Vairāk sabiedrību noteikti ietekmēs tas, ka šonedēļ palielināja maksu par autobusu un maršruta taksometru biļetēm. Es pati gan tikpat kā nebraucu ar sabiedrisko transportu, tā kā mani tas neskars, bet labi saprotu, ka ģimenēm ar bērniem tā varētu būt diezgan liela problēma, kad vecākiem jāsamaksā atvašu braucieni uz skolām, pulciņiem, treniņiem. Grūtības izjutīs arī pensionāri, kopumā par tiem 5 santīmiem mēnesī sakrāsies diezgan jūtams iztrūkums budžetā. Būs vairāk jāizmanto mēnešbiļetes un tādā veidā jāmēģina ietaupīt. Bet principā tas ir loģiski saprotams – ja maksu par pakalpojumu nepalielinās biznesmeņi, kas nodarbojas ar pasažieru pārvadājumiem, tad strauji augošo benzīna cenu dēļ viņiem būs jābankrotē. Pati braucu ar mašīnu un zinu, kā ceļ benzīna cenas.
Vēl man kā liepājniecei žēl, ka veikals "Sky" ir pametis mūsu pilsētu. Tas tomēr bija veikals, kaut arī ne ar zemām cenām, tomēr ar atšķirīgu sortimentu nekā citviet. Jāsaka gan, ka, zinot cenas, dziļu izbrīnu tas manī neizraisa, bet žēl vienalga. Manā izpratnē tas ir zaudējums – lai arī ne bieži, bet šad tad tur iegriezos, izpētīju, iegādājos kādi delikatesi, ko citur neatrast.
Un, protams, Latvijā un Liepājā šonedēļ atzīmēja Pēterus, mums kā Pētertirgum tie arī bija svētki. Tirgū sarīkojām pasākumu, bija koncerts, dziedāja bērni. Bija brīnišķīgs laiks, un daudzi cilvēki ieradās vienkārši paskatīties un paklausīties. Izdevās jauks notikums gan pircējiem, gan arī mums.