Kurzemes Vārds

11:38 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nama ieilgušais pārvērtību ceļš

Sarmīte Pecmane

Jau gandrīz desmit gadu garāmgājēju ievērību izpelnās glītais namiņš Avotu ielā 5. To, var redzēt, īpašnieki palēnām rekonstruē, taču joprojām tas nav gatavs, nav arī īsti zināms, ko tur pēc tam varētu izvietot.
Kā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ēka jau apmēram desmit gadu pieder celtniecības firmai "Kristaps", kas to savulaik iegādājās, lai rekonstruētu un iesaistītu biznesa apritē.
Taču, kā atzina šīs firmas valdes priekšsēdētājs Rūdis Preiss, tas neiet tik ātri, kā bija cerēts. Vietējās nozīmes pieminekļa – tāds ir arī šis namiņš – atjaunošanai vajadzīgi lieli finansiālie ieguldījumi, kas nelielam uzņēmumam nav viegli atlicināmi. Ēka tieši pretī šim namam arī ir firmas apsaimniekošanā, tā jau atjaunota, fasādi rotā oriģināli balkoniņi un lauvu skulptūriņas. Telpas izīrētas dažādiem birojiem.
Tādu pašu nākotni "Kristaps" it kā paredzējis arī namiņam Avotu ielā 5. Savulaik gan esot dažādi prātots par ēkas izmantošanu, apsvērta arī iespēja tur izveidot viesnīcu, kas tik labā vietā, kur centrs ar roku aizsniedzams un arī jūrmala nav tālu, būtu ļoti pieprasīta. Taču, pēc R.Preisa teiktā, istabiņas šajā mājā esot par mazu šādam nolūkam. Kad ēka būs gatava, to visticamāk arī iznomās biroju vajadzībām.
Kad tas būs, valdes priekšsēdētājs neņēmās precīzi prognozēt – tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā, viņš sacīja. Kā jau būvfirma, remontu tā veic saviem spēkiem. Fasāde jau atjaunota un turpmāk izskatīsies tāda, kāda ir pašlaik, vēl atlikuši darbi sētas pusē un iekšdarbi. Kā izteicās R.Preiss, Liepājā esot izjūtams arī labu celtnieku trūkums, prasmīgākie dodoties peļņā uz ārzemēm. Tā nu mazajām vietējām firmām iznākot cīnīties gan ar dažādiem finansiāliem šķēršļiem, gan cilvēcisko faktoru. Saimniekot ar tādu vērienu, kā lielie uzņēmumi, tās nevar atļauties.