Kurzemes Vārds

16:39 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ezerā pamazām iemājo sakārtotība

Pēteris Jaunzems

Nesen notika biedrības "Liepājas ezeri" valdes sēde. Tās gaitā izvērtēta līdzšinējā darbība un pieredze, kas gūta gan veicot piestātņu un laivu ceļu padziļināšanas darbus, gan intensificējot niedru izpļaušanu, gan ieviešot licencēto makšķerēšanu.
Secinājums ir vairāk pozitīvs nekā negatīvs. Neraugoties uz iesīkstējušiem aizspriedumiem un ieradumu inertumu, ezerā pamazām iemājo sakārtotība. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja biedrības izpilddirektors Ēvalds Urtāns, jau sākot attaisnoties licencētās makšķerēšanas ieviešana. Cilvēki saprotot šo prasību un iegādājoties atļaujas. Visvairāk pieprasītas esot vasarai un gadam paredzētās licences. Vienvakar ezerā sarīkota pārbaude. Tikai vienam no vairāk nekā diviem desmitiem sastapto makšķernieku licence neesot bijusi. Vienlaikus ar licenču iegādi plašumā vēršas arī laivu reģistrācija. Jau reģistrēts ap 350 laivu.
Kopš maija beigām, liekot lietā no Lapzemes atvesto ierīci, notiekot niedru pļauja. Tas neesot vienkāršs darbs. Kā paskaidroja Ēvalds Urtāns, lai vadītu niedru pļāvēju, nepieciešama ne tikai hidraulikas mehānismu vadīšanas pieredze, bet arī B un C kategorijas autovadītāja un traktorista tiesības. Jūnija gaitā esot attīrīta Bārtas ieteka, laivu ceļš uz Reiņu meža līci un dažas pieejas laivu piestātnēm. Sakarā ar to, ka darbu apjoms ir liels un pļaušanu paredzēts intensificēt, biedrība aicina vasaras – rudens sezonai, kas ilgs līdz oktobra beigām, pieteikties darbā niedru pļāvēja operatoru.
Iepriecinot arī tas, ka biedrības darbībai radies jauns virziens. Dabas draugs Van der Vēns no Holandes piedāvājis kopīgi realizēt bērniem paredzētu Vides izglītošanas programmu. To atbalstīt piecu gadu gaitā finansiāli apņemoties Holandes Dabas fonds. Par investētajiem līdzekļiem būtu iespējams organizēt mācību stundas Vītiņu pļavās un pie ezera visu rajona skolu audzēkņiem, bet Sīļu lauku mājās esot iecerēts izveidot biedrības "Liepājas ezeri" atbalsta punktu un informācijas centru.