Kurzemes Vārds

08:30 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Brīnišķīgs laiks
Valērijs Kovals, SIA "Elektrons" direktors

Sestdiena, 25.jūnijs
Pie mums "Elektronā" ir darbdiena, kā allaž sestdienās, un katram ir savs darāmais. Manuprāt, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, cilvēki kļuvuši lietišķāki. Tiklīdz beidzās svētki, tūdaļ atsākās tirdzniecība, atnāca apmeklētāji arī uz abonentu daļu ar iesniegumiem interneta pieslēgšanai, ar maksājumu rēķiniem. Starp citu, sakarā ar internetu man ir viens vērojums: pilsētā ir tā saucamie depresīvie rajoni, un kad mēs sākām strādāt Zaļajā birzī un Tosmarē, šķita, ka abonentu tur būs mazāk nekā citās vietās, taču izrādījās, ka iesniegumi nāk no visām vietām vienmērīgi.
Sestdienas vakars un, kā vienmēr, – pirts ar kadiķu un bērzu slotu un tēju.

Svētdiena, 26.jūnijs
Aktīvā atpūta. Šis tas bija jāpadara mājās, jānopļauj zāle. Baroju zivis baseinā, izgāju pastaigā ar suni. Mans Foksis kļuvis pavisam vecs. Ja viņa vecumu salīdzinātu ar cilvēka gadiem, tad viņam droši vien jau ir deviņdesmit.
Nodarbes maiņa droši vien būs labs lādiņš nākošajam darba cēlienam.

Pirmdiena, 27.jūnijs
Parasta diena, nekā īpaša. Pieceļos 6.15. Trenažieru zāle, duša, darbs.
Pabeigta Stendera un Zivju ielas rekonstrukcija. Es ik dienu vēroju tur notiekošo. No visiem līdzīgiem objektiem, kas pēdējā laikā uzlabojuši pilsētas kopainu, tas droši vien ir visveiksmīgākais. Gan paša projekta, gan celtniecības darbu izpildes ziņā. Es redzēju, ka tur visu kārtīgi kontrolēja gan projektētāju, gan Komunālās pārvaldes pārstāvji. Izraisīja sajūsmu arī darbu izpildes pirmrindas tehnoloģija. Bet "Kurzemes Vārdā" izlasīju informāciju par "Elektrona" skatlogu un mūsu iekšējā pagalma noformējuma novērtējumu. Patīkami, ka pūles nepaliek nepamanītas.

Otrdiena, 28.jūnijs
Uzzināju par veikala "Sky" slēgšanu. Žēl, ka tas aiziet no Liepājas, bija labs veikals. Taču neveiksmīga izrādījās vietas izvēle, nebija padomāts par ērtu piebraukšanu – elementāru pakalpojumu spektru. Izbrauc cilvēks no veikala ar pirkumu ratiem, bet ko tālāk? Arī lielveikala "Citymarket" žēl, tas bija daudzu iecienīts. Taču visu nosaka biznesa likumi.
Tomēr autostāvvietu problēma ar to vien neaprobežojas. Kļūs pat vēl sliktāk. Es vienmēr pievēršu uzmanību arī tam, ka, iebraucot pilsētā no Lietuvas puses, vienmēr meklē apmešanās vietu velosipēdisti, automobilisti ar furgoniņiem. Šādiem ceļotājiem nekur nav paredzētu atpūtas vietu, lai tur būtu nodrošināti konteineri atkritumiem, ūdens, tualete. Tūrisma attīstība to neatlaidīgi pieprasa.

Trešdiena, 29.jūnijs
Līst. Eiropā tveice, bet pie mums normāli. Tikai vairums to nenovērtē.
Sākusies aktivitāte Stendera ielas otrā galā. Tur ārda nost vecos pamatus. Firma "UPTK" gatavo būvlaukumu jaunai ēkai, kas būs līdzīga tai, kura kādreiz tur atradās. Ja tuvumā kūsā darbs, arī pašam rodas vēlēšanās darīt kaut ko līdzīgu. Ceru, ka "Elektrons" drīz vien varēs turpināt savas stūra mājas rekonstrukciju viesnīcas ierīkošanai. Mūs ļoti aizkavēja pārprojektēšana.

Ceturtdiena, 30.jūnijs
No rīta atkal līst. Bet no visiem jaunumiem mani īpaši ieinteresēja informācija par celtniecības organizāciju jaunajiem noteikumiem, kas stājas spēkā 1.jūlijā un paredz, ka vairs nebūs vajadzīgas licences. Tas varētu veicināt aktivitāti celtniecības jomā. Diemžēl šodien vienai firmai nav tiesību iesist sienā visparastāko naglu, bet cita būvē mājas pat bez nepieciešamiem projektiem. Gribētos, lai mūsu Būvvalde vienmēr nāktu pretī būvniekiem, nevis liktu šķēršļus visnegaidītākās vietās. Dzird runājam, ka beidzot pilsētai drīz vien būs galvenais arhitekts.

Piektdiena, 1.jūlijs
Lūk, esam pārkāpuši otrā pusgada slieksni.
Kolektīvā skumjš notikums – aizgājusi Mūžībā visu cienītā darbiniece. Pārsteidz medicīniskais aspekts – cilvēku divus mēnešus pilnīgi nopietni ārstēja un nezināja, no kā tieši, nespēja noteikt diagnozi…
Bet dzīve rit savu gaitu. Ir brīnišķīgs laiks. Kaut arī jau noziedējušas daudzas puķes, pieklusušas putnu balsis. Uzņēmuma pagalmā kopš paša rīta mūs visu laiku priecēja strazdi. Diena pamazām sāk sarukt. Bet gribētos, lai vasara turpinās vēl ilgi, ilgi.